Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

De ce ne-am casatorit?.....


Recommended Posts

  • Răspunsuri 79
  • Creat
  • Ultimul răspuns

eu m-am casatorit pentru ca aveam impresia ca impreuna putem trece toti muntzii...si n-a fost asha... Pentru ca eram sigura ca, orice probleme pot sa apara pe parcurs, impreuna le putem depasi... si acum nu mai sint sigura....

 

Pentru ca fara el eram singura - am inceput sa fiu singura si cu el.

Am incercat ca din "el" si "eu" sa facem un "Noi" si probabil n-am reusit - sau poate acum sint doar in pasa proasta...

 

M-am casatorit din SPERANTZA.

Credeam intr-un vis.

Cam asta a fost motivul.

 

Elise

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Haideti sa recunoastem ca ne-am casatorit pentru ca bucata aia de hartie ne dadea o falsa speranta ca partenereul ne apartine. Daca semnam acest contract de casatorie devenim proprietarii celui de langa noi, la fel ca si cum am semna un contract de vanzare cumparare.

 

 

WARNING: I have an attitude and I know how to use it!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi ne-am casatorit dintr-un soi de conformism in care nici macar nu credeam, si pe care il dispretuiam. Ne-am casatorit ca sa se bucure parintii si sa fie linistiti, sa aiba incredere in relatia noastra, in soliditatea ei. Ne-am casatorit pentru ca, desi noi consideram ca hartia aceea nu conteaza si nu certifica dragostea noastra, la fel de bine puteam face un lucru de care nu ne pasa, oricum n-avea importanta. S-o facem de dragul altora. Ne-am casatorit fara iluzii ca actul acela ne va face legatura mai durabila, intelegerea mai armonioasa. Ne-am casatorit putin in ciuda, dar si amuzati. Si pentru ca vine copilul. Desi am fi vrut ca el, copilul, sa ramana doar rodul dragostei si al unei frumoase intamplari, si nu al matrimoniului. Dar daca ma gandesc, asa va si ramane, de altfel.id="green">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Adrianai

Haideti sa recunoastem ca ne-am casatorit pentru ca bucata aia de hartie ne dadea o falsa speranta ca partenereul ne apartine. Daca semnam acest contract de casatorie devenim proprietarii celui de langa noi, la fel ca si cum am semna un contract de vanzare cumparare. WARNING: I have an attitude and I know how to use it!


id="quote">id="quote">OK, Adrianai, uite... eu recunosc de aceea v-ati casatorit!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu cand m-am casatorit cu fostul....si actualul meu sot(in fata lui Dumnezeu!!!) eram deja de 5 ani impreuna!!!

am vrut,nu un petic de hartie, ci doar sa fiu/fim "in regula" in fata lui Dumnezeu!!!

si daca s-ar fi putut face asta fara peticul acela de hartie de la primar/primarie asa as fi facut.....

dovada ca acum desi nu mai avem peticul de hartie,avem unirea in fata LUI.......si nu ma omor sa mai obtin vre-un crampei de hartie....

 

asta a fost dorinta mea,chiar daca vi se pare aiurea!!!.....asa ca va dau voie sa [zid]

 

Tot ce se intampla,se intampla intotdeauna cu un motiv!

 

 

*GRUPUL FETELOR FANTASTICE*[grup] [i][flo] [floare3]

---------------------------------------------------

Vio,mamica de viitor "avionar" [avion]

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...