Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

De ce ne-am casatorit?.....


Recommended Posts

  • Răspunsuri 79
  • Creat
  • Ultimul răspuns

As putea sa incep foarte frumos cu una din declaratiile de dragoste pe care mi le face sotul meu - fie ca sunt poezii scrise, fie ca sunt fapte, sau cite un buchet de flori, sau prajitura preferata pe care mi-o aduce dimineata la pat, felul in care imi suride in fiecare zi...

 

Dar la fel de bine as putea sa spun ca ne-am casatorit pentru ca ne iubim, pentru ca suntem suficienti de uniti pentru a forma o familie, pentru ca gindim la fel - si de multe ori ne íntelegem doar din priviri, fara sa ma fie nevoie sa rostim vreun cuvint. Am semnat certificatul si am facut nunta pentru ca era cel mai firesc lucru pentru noi, era urmatorul pas natural. Suntem casatoriti de 2 ani si impreuna de 5.

 

Sunt mindra de el, de felul in care ma face sa ma simt implinita. Sunt mindra sa-l numesc "sotul meu"!

 

 

 

Kya - viitoare mamica in asteptare

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

...pt ca neexperimentata,influentabila si hartzuita de mama mea (o faceam de ras in oras si "o sa vad eu ca nu ma mai ia nimeni" , dupa un esec sentimental si sufletesc "cu cine nu trebuia",)am tinut mortis de primul care m-a bagat in seama, ma simteam singura , respinsa si mereu jignita de maica-mea, el f atent, dragutz si indragostit, am inchis ochii chiar daca e mult inferior ca pregatire si statut social; am facut o mezalinata , dar inca rezistam de 7 ani casatoriti; totusi cu el ma simt protejata, iubita,ajutata,

Ma mai gandesc uneori ca poate mi s-ar fi potrivit altcineva, mai ...altfel, desi sincer il iubesc asa cum e... si mai e si taticul celor 2 copii ai nostri!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by kores

...pt ca neexperimentata,influentabila si hartzuita de mama mea am tinut mortis de primul care m-a bagat in seama, ma simteam singura , respinsa si mereu jignita de maica-mea,


id="quote">id="quote">Si eu la fel. Iar in cazul meu pot spune cu mana pe inima " De proasta"...Dar nu imi pare rau.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pentru ca ne-am iubit din prima clipa!

Pentru ca nu am fi putut trai unul fara celalalt!

Pentru ca asa trebuia sa fie!

Pentru ca ne iubim si acum dupa 24 ani, si iubirea ne-a tinut uniti, ne da puterea de a invinge necazuri, suferinte!Pentru ca unul fara calalalt am fi fost pierduti!

Pentru ca asa a vrut Dumnezeu!

Ajutati-l pe Dan sa mearga din nou!id="red">

 

bita doina

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ne-am casatorit ca ne impiedicam amindoi la fiecare pas( e o zicala in romania ca daca te impiedici te mariti si sincer in fiecare zi parca ne iesea ceva in fatza si daca nu era sa ne sprijinim unul pe altul cred ca ajungeam tare des la spital, parca eram cu capul in nori ,ca ne vedeam pe strada chipul in alte persoane si pt ca nu puteam trai unul fara altul!

Imi amintesc ca eram impotriva casatoriei si ma gandeam dece trebuie o femeie sa stea toata viatza cu un barbat ,as fi vrut casatoria sa fie asa ca un contract de munca pe 5 ani daca vrei il prelungesti daca nu asta e schimbi. Acum suntem la al patrulea contract si vad ca inca merge.

Aveti grija de voi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...