Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

De ce ne-am casatorit?.....


Recommended Posts

Il iubesc pe al meu sot scump si drept urmare m-am casatorit cu el deoarece:

- am fost si sunt prima femeie din viata lui, iar el primul meu barbat

- din prima clipa a parut f serios, vorbind despre noi la ~viitor~

- din primele iesiri mi-a spus ca nu ma vrea pentru o zi ci pentru toata viata

- nu a facut avansuri absolut deloc, ba chiar m-a respectat si a asteptat 3 luni un sarut

- mereu a avut nume gingase pentru mine rareori folosind numele meu real [Mara]

- si acum dupa ani de casatorie ma alinta; de au inceput ai mei sa ma strige [iepu]-as

- ma ajuta cu facultatea ori de cate ori am nevoie, ma sprijina in toate

- ajuta pe toata lumea, lasandu-si treaba lui ajutand pe ceilalti din jur

- are un suflet mare si curat; par negru carliontat, inalt si ochelarist asa cum mi-am dorit la un barbat

- a facut mari sacrificii pentru mine, ba chiar si-a pus viata in pericol pentru relatia si viitorul nostru

- impartasim aceleasi idealuri si avem firi relativ apropiate (zodii de pamant)

- ma ia in brate seara la culcare, si adoarme abia dupa ce am adormit eu

- danseaza haios, mananca ori, nu bea, nu fumeaza, nu sforaie

- e "femeie" in casa: spala vase, haine, sterge prafu, da cu aspiratoru

- mai nou isi cere scuze cand are gaze si nu se sinchiseste sa le elimine - asta dupa ce l-am apostrofat bine de tot si i-am interizs.. desi pentru el este complet nomal si sanatos ("ce vrei, sunt bolnav..")[in relatia noastra mai intai a venit partul, apoi "te iubesc" = mare greseala..hehe]

- m-a cerut de sotie de la parinti, in schimb pe mine m-a cam neglijat..inca astept cererea in casatorie

- mi-a promis o luna de miere in care voi veni de la scoala/serviciu si voi gasi bagajele la usa nestiind unde vom merge - inca mai visez la ziua aia

- etc

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 79
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:Originally posted by alinaxeni
quote:Originally posted by Elle_seb

Mey, asta-i o specie rara pe cale de disparitie. Vandal, ce-ar fi daca te-am clona? Asa am putea avea si eu si JG parte de asa ceva [:-)))]


id="quote">id="quote">Clonati mai multi sa ajunga la toata lumea.-------------------------In momentele grele trebuie sa gasesti ceva sa te motiveze sa mergi mai departe.
id="quote">id="quote">Si eu vreauuuuuuuuuuuuuuuu....[bis][bis][bis]Mia, mami de [bonjovi]ROLAND (18 Noiembrie 2004)id="purple">id="size2">Winners never quit, quiters never win!id="purple">id="size2">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by irinai
quote:Originally posted by kores

...pt ca neexperimentata,influentabila si hartzuita de mama mea am tinut mortis de primul care m-a bagat in seama, ma simteam singura , respinsa si mereu jignita de maica-mea,


id="quote">id="quote">Si eu la fel. Iar in cazul meu pot spune cu mana pe inima " De proasta"...Dar nu imi pare rau.
id="quote">id="quote">Nu inteleg te-ai casatorit "de proasta" ,dar nu-ti pare rau.Daca nu-ti pare rau inseamna ca pina la urma nu ai fost proasta.Sau am inteles eu gresit?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pentru ca el este totul pentru mine: iubit, sot, cel mai bun prieten, este omul pe care pot sa contez oricand, este un tata minunat pentru baietelul nostru si pentru cei trei motani ai nostri, este responsabil, ma sustine, ma iubeste, ma protejeaza si lista ar putea continua. Nu imi imaginez viata fara el, suntem impreuna de 6 ani si ne-am casatorit de 4 ani. Pentru mine nu a contat prea mult casatoria la starea civila, poate mai mult cea din biserica, dar as fi putut foarte bine sa ma lipsesc de ele. Pentru mine ceea ce conta era sa fiu impreuna cu el si atat. Pot sa spun ca sunt super fericita cu el, e o raza de soare in viata mea si mi-as dori ca toata lumea sa fie atat de fericita cum sunt eu.

 

VANDAL, foarte frumos ai scris! Sa fii fericit mereu alaturi de familia ta!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

De ce ne-am casatorit? In primul rand eu sunt cu sotul meu de 2 ani si 2 luni ...si suntem casatoriti de aproape 2 luni ...si ne-am casatorit in primul rand ca ne iubim ,ca am vrut sa aratam lumii ca vom fi impreuna toata viata fiind alaturi la bine si la greu, ne-am casatorit pt ca nu am putut sta departe unul de celalalt...nu ma simteam bine stiind ca nu e langa mine noaptea ....si mai ales ca am vrut sa fiu a lui si el al meu pt tot restul vietii...pot sa spun ca imi iubesc sotul foarte mult si ca el este inima mea si sufletul meu...

foarte frumos vandal....chiar m-au impreionat vorbele tale mai ales tinand cont ca vin din partea unui barbat ...nu multi sunt in stare sa spuna asemenea vorbe mai ales despre o femeie....si va urez tie si sotiei tale multa fericire si iubire....id="Comic Sans MS">

 

Poze

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...