Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

eu... tap ispasitor


Recommended Posts

Trebuia sa-mi dau seama… Trebuia sa-mi dau aseama ca ea va cauta un tap ispasitor si ca de cele mai multe ori prietenii ne sunt prea aproape pentru a nu-i condamna pe ei... Am ales ca cred ca o prietenie se poate intretine, ca poti crede in anumite persoane, ca e mai bine sa taci... Despre ce sa fie vorba... O persoana pe care am considerat-o prietena isi inseala sotul de ceva vreme. Normal ca stiam, normal ca se stia... toti cei care ii cunosteam stiam... chiar si cei care nu stiau despre ceea ce e vorba si-au dat seama... Dar am ales sa nu ma bag... Fiind vorba de o “casnicie fara viitor” cum spunea ea, fiind vorba si de copii... mai bine nu te bagi, mi-am zis de multe ori. Si asa am facut. Intre timp relatia dintre noi doua se cam racise... Dar, sotul s-a prins in cele din urma si... s-a hotarat sa caute cateva raspunsuri printre prietenele sotiei. Mi-am mentinut parerea : nu ma bag... nu stiu... nu ma priveste... Dar, bineinteles ca lucrurile nu se opresc aici, caci l ;usrurile ar fi fost mult prea simple... intre timp lucrurile au luat o intorsatura de telenovela : m-am trezit acuzata ca ma bag in relatia lor, ca am o « aventura » sotul respectiv... ca am facut copii sa sufere, ca... sunt bagata in aceeasi oala cu... « sotia » M-am trezit improscata cu o mie de mizerii, cu acuzatii si amenintari... Din partea persoanei pe care am considerat-o prietena. Nu stiu ce doare mai tare: faptul ca am crezut ca exita o prietenie... ca sunt acuzata pe nedrept... ca in final ea are nevoie sa iasa basma curata si... nu ii pasa ca raneste pe cei din jur. Acum mi-e rau... si doare... Nu stiu cum sa actionez... nu stiu ce sa fac... Daca ma retrag subit... o sa se creada ca acuzatiile sun adevarate. daca incerc sa conving pe cineva de ceva... O sa para ca incerc sa ma scot... E o situatie fara precedent in ceea ce ma priveste. Astazi este o zi noua.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 16
  • Creat
  • Ultimul răspuns

ba eu m-as retrage direct si imediat!

 

daca vor crede cine stie ce kestii ce-ti pasa? oricum le cred. nu cred ca ai cum sa ii convingi de adevar pt ca au intrat intr-o hora din care cine stie cum si cand vor putea iesi??? si consider ca nu e cazul sa te balacesti si tu in rufele lor murdare, in nici un caz!

 

eu asa as face, m-as retrage elegant!

 

daca prietena ta ti-a fost cu adevarat prietena, o sa-si dea seama de greseli, isi va cere scuze si veti gasi modalitati sa reinnodati firul de unde s-a rupt...

 

 

 

_________________________________

Aid="red">Nid="green">Aid="orange">Mid="blue">Aid="purple">Rid="green">IAid="red">id="Stencil">, mama soldatzeilor de plumb

[hagi]Bogdan - 04.07.2000 si [bonjovi]Tudor - 13.06.2003

 

poze cu frumosii mei (si nu numai [;)] )

 

grecia 2006

 

DACA DRAGOSTE NU E, NIMIC NU E!id="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua tuturor!

 

Am avut si eu asemenea experiente si m-am retras imediat!

Si mi-am auzit destule.. Chiar dupa multi ani o cunostinta comuna mi-a spus ca sotul respectivei prietene nu ma "inghite" pentru ca ea l-a inselat si in conceptia lui era vina mea[V]. M-a durut sa rup relatia cu ea, dar m-am bucurat ca a iesit basma curata, el a iertat-o si sper ca le-a mers foarte bine dupa ce "raul" s-a retras.. Iar ce-or crede si spune despre mine acum nu ma mai intereseaza.

 

Iar cat priveste cea de-a doua experienta, acolo aveam partea mea de vina pentru ca ii confirmam minciunile (vrand-nevrand), desi ma simteam taare prost..DAR ea era prietena mea. Si intr-o buna zi el mi-a spus ca stie tot, dar nu e vina mea si nu ma acuza de nimic.Parca mi-a cazut cerul in cap..mai bine ma acuza[V]. A vrut doar sa ma informeze ca stie..Si n-am putut decat sa-i spun ca-mi pare rau si m-am retras.Nu mai stiu nimic de ei de atunci..

 

Stiu ca ti-e rau si doare acum..dar o sa-ti revii.Nu ai nici o vina! Lasa-i sa vorbeasca, sa acuze si sa-si spele rufele singuri.

 

[flo] Aamu

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Stai departe si nu te simti vinovata pt asta. Ai ales sa nu te bagi - ramai consecventa in alegerea ta. Un comportament linear e semn de seriozitate.

Incearca sa te detasezi - mai ales ca e evident ca cei doi cauta cum bine vezi "tapul ispasitor - deci ei stiu cine e adevaratul vinovat. Deci calma si linistita![flo]

 

FATA FANTASTICA

DIEGO

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am patit ceva asemanator.

Dupa ce m-am intristat putin, am realizat ca este o "oportunitate" minunata sa inchei relatia cu "prietena" mea, relatie ce oricum imi aducea numai prejudicii, privind in ansamblu.

Nu m-am aparat si nu am dat explicatii, comportamentul meu fata de ea a fost tot timpul de bun simt. Tot ce am facut a fost sa ii dau telefon si sa-i spun ca m-a dezamagit. Este ingrozitor sa fii acuzat pe nedrept.

 

A fost nevoie sa treaca aproape un an pina sa ma sune si sa-si ceara scuze.

Nu uita: timpul le rezolva si demonstreaza pe toate!

 

Pastreaza-ti inima calma in timpul actiunii

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu m-as retrage. Cu astfel de oameni nu merita sa-ti pierzi timpul. Si in niciun caz nu-i poti numi prieteni!

 

Daniella id="teal"> si [copil] Alexisid="red"> 18 nov 2004

 

"Da-mi Doamne puterea sa schimb ceea ce poate fi schimbat, taria sa accept ceea ce nu poate fi schimbat si intelepciunea sa fac diferenta"id="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic ca nu avem suficiente date ca sa ne pronuntam.

Avem doar viziunea lui Lolly despre ceea ce s-a intamplat. Ar trebui sa stim si de ce pretind altii ceea ce pretind, etc. Mereu sunt cel putin 2 parti implicate.

Poate sau mai mult ca sigur in familia cealalta se intampla o adevarata drama si nu ar trebui sa te superi acum Lolly. Oricum nu e frumos daca au gasit un tap ispasitor la problema lor, dar in momentul asta cred ca nu prea judeca nimeni cu toate mintile. Lasa-i sa se linisteasca putin si doreste-ti sa le fie bine.

Casnicia lor si teama pe care o infrunta s-ar putea sa fie mai importante decat prietenia pentru tine.

Nu e frumos ce se intampla dar ... suntemoameni imperfecti si uneori lasi si trebuie sa incercam sa ne intelegem cu toate aceste ... uratenii.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...