Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

V-ati "imprumuta" barbatul ?


Recommended Posts

  • Răspunsuri 253
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Eu sunt una care n-are sacii in caruta, incercand de vreo 3 ani sa avem un copil, dar nu as putea sa fac lucrul asta cu altcineva. Prin IAD, perfect OK din partea mea, nu stiu sotul. Dar mai bine cred ca as infia. Joxy, scuza-ma, dar n-am inteles ideea din urmatorul text "Cum ati percepe o femeie maritata care nu poate sa aiba copii cu sotul si din lipsa de bani(frica de traumatizantele analize), fara sa-i spuna acestuia apeleaza la solutia amintita in subiect ? Alt barbat (insurat sau nu, cu acordul sotiei acestuia sau nu)." Adica sotul sa traiasca cu ideea ca e copilul lui dar de fapt sa fie al altuia??? Si v-ati gandit daca nu iese din prima, ce faci, mai incerci??? O data, de doua ori, de sapte ori... Brrrr, nu, in nici un caz, oricat de mult mi-as dori un copil....Mai sunt si alte solutii la problema asta.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

deja sunt cel putin 2 intrebari la subiectul asta. Eu cred ca o femeie desteapta aflata in situatia respectiva nu ar cere ajutorul prietenei cu "tauras" in dotare. Pur si simplu ar "agatza" un barbat care ii place (din pdv genetic, sa zicem), ar avea o aventura cu el, cand s-ar vedea gravida ar taia legatura si basta. Nu ar sti DECAT EA. NIMENI altcineva. Iar ea ar duce secretul in mormant. Altfel ar apare probleme. (In cazul in care are un sot exceptional, poate acesta ar putea sti adevarul, mai ales daca e clar ca el nu poate avea copii, ca altfel de unde a aparut? Dar in nici un caz taurasul sau consoarta lui daca exista). Si mai cred ca solutia asta este mai buna decat cele artificiale. Pur si simplu pentru ca este naturala. Din acelasi motiv nu as accepta sa fiu eu taurasul. Ca sa fie clar, problema nu mi-ar fi sa ma culc cu alta femeie ci faptul ca as mai avea un copil. Care mi-ar conveni sau nu cum e crescut si nu as putea zice nimic, poate nu as putea nici sa il vad etc. Plus ca asa cum mai zicea cineva, la un moment dat poate ii vine ideea sa mai imi ceara si pensie alimentara (indiferent de intelegerea initiala, un copil se creste in 18-25 de ani, timp garla ca situatia sa se schimbe si persoana sa se razgandeasca). Si mai e un aspect aici: mai stii ca nu ii vine ideea respectivei in cazul in care copilul are vreo hiba reala sau inchipuita sa ... iti ceara daune?!?!?! My life stinks
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by chatonel
quote:
Originally posted by blackpanterro
Interesant subiect. Ca sa fie imprumutat pt sex....NO WAY JOSE!! :) Nu vad o problema in a dona sperma pt o prietena care nu poate avea copii cu sotul ei, asta daca si sotul e de acord evident, dar am auzit de cazuri in care el a donat, prietena a divortat si a venit sa ceara ajutor pt copil, ca e al lui. Din cauza unor asemenea cazuri as fi extrem de reticenta. Adriana si [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/blackpanterro/my_photos"]Aidan Alexander[/url](27.06.2005) "Life isn't like a bowl of cherries...it's more like a jar of jalapenos.What you do today might burn your ass tomorrow."
De ce te opreste un amanunt mercantil, e copilul mai putin al lui daca e facut cu o femeie maritata? Toulouse, la ville rose [roker]
Copilul nu e deloc al lui.NU e tata cel care doneaza sperma, tata e cel ce creste copilul.La fel e si in cazul mamelor surogat, copilul nascut de ele nu este al lor si nu au nici un drept asupra lui. Eu nu as considera copilul ala al sotului, ar avea parintii lui.De aceea m-ar infuria sa vina la usa cu intentii monetare. Adriana si [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/blackpanterro/my_photos"]Aidan Alexander[/url](27.06.2005) "Life isn't like a bowl of cherries...it's more like a jar of jalapenos.What you do today might burn your ass tomorrow."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

NU nu as face asta nici ca eventuala sotie de eventual donator, nici ca eventuala aspiranta in criza partener de procreere situatia asta, din orice directie o privesti - chiar daca stiu toti si sunt de acord - presupune cumva minciuna, inselatorie, tradare - cel putin fata de copil daca vrei sa ai un copil orice ar fi - chiar faci orice? - dar cum te vei putea uita in ochii lui? ce ii vei spune? cum ai putea sa aduni toate argumentele din lume ca sa-i explici? si ca sa nu sufere?? eu inca mai cred ca nu orice scop scuza orice mijloace si nu cred ca e vorba de "saci in caruta"... chiar daca e o figura de stil, o consider nepotrivita intr-o asemenea discutie, asa cum s-a zis, extrem de "delicata" solutii exista - trebuie doar sa vrei sa le gasesti
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by joxy Cum ati percepe o femeie maritata care nu poate sa aiba copii cu sotul si din lipsa de bani(frica de traumatizantele analize), fara sa-i spuna acestuia apeleaza la solutia amintita in subiect ? Alt barbat (insurat sau nu, cu acordul sotiei acestuia sau nu). Va multumesc pt. raspunsuri. Cu respect, G. www.siteaudit.ro
As percepe o astfel de femeie ca pe o femeie lasha care nu are curajul de a-si asuma responsabilitatea faptelor ei. Daca isi doreste atat de mult un copil si nu are bani de FIV atunci sa renunte la sotzul actual si sa isi caute unul cu care poate sa faca copii. Este o solutie mai radicala dar este cea mai cinstita mai ales repet daca ea isi doreste cu adevarat un copil. Oana , mami de Paul (3 iulie 2002) [url="http://tickers.baby-gaga.com/t/bunbunabu20020703_2_My+child+is.png"]Ticker_Paul[/url] Opinions are like Birthdays; everyone has one but you only care if it's your own
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

joxy, sa zicem ca accepta toti 4, sau numai sotia LUI si EL - nu conteaza. Ceea ce conteaza e ca un copil are prea putine sanse sa se conceapa dintr-o singura data. Deci chiar daca se accepta ideea, trebuie din start sa se accepte si perseverenta, nu? [:D] Sau daca accepti ideea, deja nu mai conteaza "numarul" incercarilor in sine...[?]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mie nu mi-ar placea ca barbatul meu sa aiba copil cu alta femeie, deci nu, nu l-as imprumuta.(biologic copilul e al lui- cineva scria ca tatal e cel care creste copilul, dar toate inzestrarile fizice si celelalte provin de la tatal natural). acum off topic> tu ti-ai imprumuta sotia daca din motive medicale nu ai putea sa prestezi? capra cu trei iezi cucuieti, si ce cucuieti!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu ma intreb de unde provine materialul din bancile de sperma...de la cine..evident, barbatii aceia au sau vor avea familii, copii de care stiu...oare s-or intreba cat alti copii mai au cine stie pe unde? V “In curand, de cate ori am sa deschid gura in public, nici pe mine n-o sa pot sa ma mai cred.” – Gabriel Liiceanu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Joxy ai de facut o alegere? Deja ai dat mai multe detalii ... zi mai pe larg, poate concret am putea opinia mai la subiect si nu pe alocuri. Sunt atat de multi copii in casele de copii. Daca Dumnezeu nu iti da inseamna ca asa trebuie sa fie pana la urma. Incerci cat poti (moral si financiar) si in cele din urma ramane adoptia, care e un gest mai mult decat matern ... Liliana http://pg.photos.yahoo.com/ph/lgireada/my_photos
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...