Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

V-ati "imprumuta" barbatul ?


Recommended Posts

  • Răspunsuri 253
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

quote:
Originally posted by mirelam
Categoric Nu. Nici nu vreau sa ma gandesc. In primul rand nu cred ca i-ar face lui bine. Cum sa traiesti cu gandul ca undeva in lumea asta mai ai un copil si nu-l vezi, sau din contra sa-l vezi si sa nu-l cresti? Mirela, mamica lui Andrei
Barbatii care doneaza la banca traiesc foarte bine....de ce sa se gandeasca, ca undeva in lume au copii?Ei au hotarat sa faca asta pt a ajuta cuplurile a caror soti nu pot avea copii.E un gest nobil dupa parerea mea. Nu toate cuplurile sunt compatibile cu adoptia, iar nasterea unui copil e foarte importanta pt foarte multe femei.Sincer daca as sti ca sotul meu nu poate avea copii dar eu pot, nu as adopta ci as merge la o banca de sperma.De ce sa imi refuz dreptul de a naste copilul meu?Am mai spus-o tata nu e cel care da sperma. Ce spuneti de netrebnicii care isi parasesc sotiile dupa nasterea copilului?Aia sunt tati?Iar daca sotia se recasatoreste si noul sot iubeste si creste copilul exemplar, acela sa nu fie considerat tatal de drept al copilului doar pt ca nu a fost el cel cu sperma? Adriana si [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/blackpanterro/my_photos"]Aidan Alexander[/url](27.06.2005) "Life isn't like a bowl of cherries...it's more like a jar of jalapenos.What you do today might burn your ass tomorrow."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca o femeie care isi doreste pur si simplu sa aiba un copil ,desigur nu special cu sotul meu ,va sti singura sa-si gaseasca pe cineva.Iar daca sotul meu ar vrea s-o ajute ,mai bine sa nu stiu eu.Fetelor,daca nasti un copil in timp ce esti casatorita legitim ,chiar daca mama merge si-l declara ,acel copil va avea automat ca tata ,pe sotul mamei.Doar daca acest sot face tagada paternitatii ,tatal natural al copilului poate cere in justitie ,sa-i poarte numele,etc,.Acum citeam ca un test adn pentru stabilirea paternitatii a ajuns 21 milioane.Sunt putini barbati care nu pot adormi cu gandul la un copil din afara casatoriei.Dar pe mine m-ar roade mai mult decat pe sot.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si daca FIV-ul costa prea mult, asta ti se pare o solutie, sa mergi sa te culci cu altul de o suta de ori pina ramii gravida? Ca sa te citez, si eu am sacii in caruta, dar daca nu-i aveam si nici nu-mi permiteam tratamente costisitoare, adoptam un copil (ceea ce oricum speram sa facem chiar daca avem copiii nostri). Eu sint din categoria care nu intelege cum sta chestia asta cu "ma culc cu altul nu pentru ca-mi place ci pentru inmultire". Una peste alta, oricum vreti sa o luati, conceperea unui copil pe cale naturala presupune sex. Mult sex. Si asta sa nu-mi spuneti ca se poate face total detasat, ca si cum ai minca o portocala! Daca iti iubesti sotul nu-l pacalesti ca e al lui, daca te iubeste trebuie sa fie nesanatos la cap sa spuna: "du-te iubito la amantul tau ca se apropie perioada fertila!" Asta n-are de-a face cu o relatie normala. A, daca principalul scop e de a face un copil, necontind altceva, atunci e simplu. Se alege un amant frumos si destept, se concepe un copil si gata. Dar hai sa nu ne ascundem dupa deget ca ne inselam barbatul cu scopuri nobile!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Categoric NU! Exista si in Romania....parca la Maternitatea Giulesti o banca de sperma! Si oricat de detasate am spune ca suntem...asa ceva ar putea duce chiar la ruptura definitiva cu partenerul de viata...eu una nu as putea accepta ca sotul meu sa fie pe post de "furnizor de sperma" pentru nimeni! CLAR Denisa,copilul Alexandru si bb Luca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Natasa
Si daca FIV-ul costa prea mult, asta ti se pare o solutie, sa mergi sa te culci cu altul de o suta de ori pina ramii gravida? Ca sa te citez, si eu am sacii in caruta, dar daca nu-i aveam si nici nu-mi permiteam tratamente costisitoare, adoptam un copil (ceea ce oricum speram sa facem chiar daca avem copiii nostri). Eu sint din categoria care nu intelege cum sta chestia asta cu "ma culc cu altul nu pentru ca-mi place ci pentru inmultire". Una peste alta, oricum vreti sa o luati, conceperea unui copil pe cale naturala presupune sex. Mult sex. Si asta sa nu-mi spuneti ca se poate face total detasat, ca si cum ai minca o portocala! Daca iti iubesti sotul nu-l pacalesti ca e al lui, daca te iubeste trebuie sa fie nesanatos la cap sa spuna: "du-te iubito la amantul tau ca se apropie perioada fertila!" Asta n-are de-a face cu o relatie normala. A, daca principalul scop e de a face un copil, necontind altceva, atunci e simplu. Se alege un amant frumos si destept, se concepe un copil si gata. Dar hai sa nu ne ascundem dupa deget ca ne inselam barbatul cu scopuri nobile!
[flo] si [pup][pup][pup], fara ginduri ascunse [xinpat]... [:p]
Daniela si micuta Isabella [zana]
[url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53616"]Nasterea printesei noastre[/url], poze in casuta galbena de sus [aho]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Joxy, eu raspund serios si marturisesc ca intrebarea nu e destul de clara. ce intelegi tu prin 'imprumutat' ? urmatoarele cazuri merita analizate : - donator de sperma anonim ? (rapunsul meu e DA) - donator de sperma pentru cineva cunoscut ? (raspunsul e NU, caci asta ar implica intr-un fel recunoasterea viitorului pui de om si, deci, responsabilitati) - 'donator direct' (nu pun emoticoane ca ai priceput) de sperma ? NU ! Mik.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
  • Adaugă...