Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

V-ati "imprumuta" barbatul ?


Recommended Posts

quote:
Originally posted by Oana As percepe o astfel de femeie ca pe o femeie lasha care nu are curajul de a-si asuma responsabilitatea faptelor ei. Daca isi doreste atat de mult un copil si nu are bani de FIV atunci sa renunte la sotzul actual si sa isi caute unul cu care poate sa faca copii. Este o solutie mai radicala dar este cea mai cinstita mai ales repet daca ea isi doreste cu adevarat un copil.
Interesanta opinie.

Daca s-ar crea casa fericirii, cea mai mare incapere ar fi sala de asteptare.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 253
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Nu . Dar vorba lui ymcar o femeie care vrea neaparat un copil , poate sa recurga la alte medode decat sa imprumute de la prietene... Anca si [copil] Andrei [url="http://community.webshots.com/user/ancaspiri"]Pozele Noastre[/url] [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/ancaspiri/my_photos"]Buburuzul Mic[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by carmens
quote:
Originally posted by blackpanterro
Barbatii care doneaza la banca traiesc foarte bine....de ce sa se gandeasca, ca undeva in lume au copii?Ei au hotarat sa faca asta pt a ajuta cuplurile a caror soti nu pot avea copii.E un gest nobil dupa parerea mea. Nu toate cuplurile sunt compatibile cu adoptia, iar nasterea unui copil e foarte importanta pt foarte multe femei.Sincer daca as sti ca sotul meu nu poate avea copii dar eu pot, nu as adopta ci as merge la o banca de sperma.De ce sa imi refuz dreptul de a naste copilul meu?Am mai spus-o tata nu e cel care da sperma.Ce spuneti de netrebnicii care isi parasesc sotiile dupa nasterea copilului?Aia sunt tati?Iar daca sotia se recasatoreste si noul sot iubeste si creste copilul exemplar, acela sa nu fie considerat tatal de drept al copilului doar pt ca nu a fost el cel cu sperma? Adriana si [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/blackpanterro/my_photos"]Aidan Alexander[/url](27.06.2005) "Life isn't like a bowl of cherries...it's more like a jar of jalapenos.What you do today might burn your ass tomorrow."
Suna cam egoist ceea ce ai spus tu. Si daca poate fi considerat tata de drept barbatul care creste copilul de ce nu ar fi mama de drept si acea femeie care creste un copil pe care l-a adoptat ? Nu e aceeasi situatie ? Din cate spui tu sotul tau ar trebui sa accepte un copil al tau conceput prin apelarea la o banca de sperma, dar tu ai accepta un copil conceput cu ajutorul unei mame surogat ? Acum sa raspund si eu : In urma analizelor doctorul ne-a spus ca daca am fi avut alti parteneri am fi avut copii, deci sotul meu cu alta femeie iar eu cu alt barbat. Nici macar nu ne-am pus problema. Noi ne-am dorit un copil. Punct. Nu un copil facut de noi, facut doar de mine sau facut doar de el. Am ales adoptia si suntem fericiti. Barbatul meu nu este proprietatea mea dar nu cred ca ar accepta asa ceva iar eu, daca as accepta, e ca si cum l-as trimite singura la alta femeie, cu implicatiile de rigoare, mai ales la prietena mea cea mai buna. Ma gandesc ce subiect bun ar avea de discutat cele doua prietene [:D] si cum s-ar simti acel barbat stiind ca-i sunt evaluate "performantele" In concluzie, nu intotdeauna scopul scuza mijloacele. carmen
Da as accepta ca o mama surogat sa imi faca copilul pt ca acolo, in burta ei este oul meu si spermatozoidul sotului, deci nu vad problema Adriana si [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/blackpanterro/my_photos"]Aidan Alexander[/url](27.06.2005) "Life isn't like a bowl of cherries...it's more like a jar of jalapenos.What you do today might burn your ass tomorrow."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sub nici o forma, consider ca este o alternativa si de raspuns afirmativ...dar numai in cazul in care sotul meu ar fi singurul "barbat " apelabil.....in rest, sunt alte optiuni.... Alina[vampa] si printul Rares[sofer] [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/alinatanasache/album"]Pozele noastre[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu. Si noi avem probleme de infertilitate dar nu as fi acceptat un donator cum nici nu as accepta ca el sa fie donator.L-am intrebat odata si pe el daca ar vrea si mi-a raspuns categoric NU. Exista intotdeuna solutii pentru cuplurile infertile.Totul e sa fie acceptate de comun acord de ambii parteneri pentru ca sunt probleme cu care ramai pe viata. [url="http://community.webshots.com/user/ubi19"]Razvan(07 martie 2004)[/url][testoasa] si mami[vampa] Cand Dumnezeu inchide o usa , intotdeauna deschide o fereastra.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu mi-as imprumuta barbatul nici de-ar fii sa mor[il] nu stiu cine ar fii in stare sa faca lucrul asta eu nu. Oricum am si eu o intrebare pt voi. Fetelor care sunte-ti mamici sau care ati auzit de chestia aia babeasca cu pusul sare in cap la gravide si daca pune mana la gura e fata daca pune la nas e baiat?s-a adeverit la vreo una dintre voi ? Ca mie la ecograf mi-a iesit 99% baiat in ianuarie o sa stiu sigur dar nu mai am rabdare.In rest am mai facut niste teste pe net care mi-au iesit fata si chestia cu sarea la fel.Ce parere aveti? Un sfat va rog.[gravi] Nicolici
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...