Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

V-ati "imprumuta" barbatul ?


Recommended Posts

  • Răspunsuri 253
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

quote:
Originally posted by Dialex
quote:
Originally posted by georgi75... am si eu o curioazitate.As vrea sa aud si parerea unui barbat(sau mai multi
Depinde cum aratá prietena [alcool] [^] [;)] Si un bárbat cásátorit poate fi fericit, cu conditia sa nu afle sotia...
Sa zicem ca arata beeeton [:D] [url="http://www.tickercentral.com/view/7a9b/1.png"]Christmas[/url][*] Georgiana-mami de Stefania [url="http://ajutatilpedan.uv.ro/"]Ajutati-l pe Dan sa mearga din nou![/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by joxy
quote:
Originally posted by georgi75
Pai deja ai pus problema altfel joxy Cum as percepe-o pe femeia aia?Ar fi OK din punctul meu de vedere.Nici o problema. Revin cu intrebarea.De data asta o formulez si eu altfel:daca ar veni o femeie la tine si ti-ar spune ca vrea sa-i faci un copil?Ce ai face? Si sper sa-mi raspunzi.Eu ti-am raspuns tie si cred ca ai ramas dator.[huta] [url="http://www.tickercentral.com/view/7a9b/1.png"]Christmas[/url][*] Georgiana-mami de Stefania [url="http://ajutatilpedan.uv.ro/"]Ajutati-l pe Dan sa mearga din nou![/url]
O groaza de variante pt. raspuns, fiecare cu implicatiile lui. Datele problemei: EU, insurat, casnicie fericita, copil frumos si destept, nevasta pe ca re o iubesc. EU, neinsurat EA, maritata/nemaritata, casnicie solida/subreda, iq ea=mare/mediu/mic EA, spune scopul/nu spune scopul EL stie/nu stie, iq el-mare/mediu/mic Ce as face ?! Nu cred ca as face sex neprotejat [:D] daca nu mi-ar spune scopul. Iar daca mi-ar spune scopul...doar noi 2 sa stim 1. sa fie maritata 2. sa nu poata avea copii cu sotul ei 3. sa aiba un IQ suficient pentru a nu strica ambele casnicii 4. as intreba de ce ma prefera pe mine insurat in loc sa caute o "aventura" 5. ... Raspunsul este ca m-as consulta intai cu sotia mea care citeste acest forum [:D] Iar daca mi-ar spune scopul...sa stim toti 4, decizia va fi de comun acord. Cu respect, G. www.siteaudit.ro
[alcool] Inteleg ca nu ai spune un NU hotarat din start.Te admir, ai un suflet mare.Si nu o spun gratuit.Nu stiu cati ar sta macar sa se gandeasca si sa analizeze problema.Chiar si eu am spus un NU hotarat din start.Dar...pana la urma...ai si tu dreptatea ta. [flo] [url="http://www.tickercentral.com/view/7a9b/1.png"]Christmas[/url][*] Georgiana-mami de Stefania [url="http://ajutatilpedan.uv.ro/"]Ajutati-l pe Dan sa mearga din nou![/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mie mi se pare revoltator ! Poate sunt mai demodata , dar nu concept ca sotul meu , cu stiinta mea , sa aiba un copil cu alta femeie , sau chiar sa doneze sperma..... Nu sunt de acord nici cu bancile de sperma... Fiecare fiinta este unica in felul sau ,si nu trebuie sa ajungi in situatia in care sa treci pe langa o persoana pe strada si sa iti spui intrebarea "Oare poate fi sora sau fratele meu ?" Unde va ajunge societatea ? Te poti indragosti, ba chiar sa te si casatoresti si dupa aceea sa constati ca sunteti frati !!!! E groaznic ! Este o vorba batraneasca care spune ca " se intalneste munte cu munte , dar om cu om !" Nu se stie niciodata in viata ce se poate intampla , dar , cu buna stiinta sa accepi asa ceva..... Sa zicem , prin absurd , ca exista astfel de persoane " de imprumut "( chiar nu ma indoiesc !!) , se naste un copil , iar cand va creste , ce ii spui ? " Stii, dragul meu , tu ai aparut pe lume dintr-o relatiie de " imprumutat " , am imprumutat un tatic , doar pentru a te naste pe tine ... Dar noi te iubim... " sau " Tu ai fost o " samanta mica , mica ... pe care am cumparat-o de la "magazin". Spun aceste lucruri pentru ca nu poti trai in minciuna toata viata, poate pe patul de moarte simti ca trebuie sa spui adevarul , si deci tot se va afla... Si credeti-ma , copiii vor numai adevarul cand este vorba despre radacinile lor ... Nu stiu de ce trebuie sa se apeleze la asemenea "metode " , cand pe lumea asta sunt atatia copii care au nevoie de parinti , de dragoste , se agata de orice persoana care le acorda un zambet , sunt copiii parasiti , chiar nascuti din dragoste ... Eu cred ca un copil orfan are nevoie de voi , si veti avea ce sa ii spuneti cand va fi mare ... daca il cresti cu dragoste te va considera singurul parinte adevarat pe care il poate avea , pentru ca parinte este acela care il creste , ci nu cel care il concepe. Deci , revenind la subiectul dezabatut , eu spun cu toata taria NU !! Nu vreau sa supar pe nimeni , dar asta este parerea mea !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
joxy Trimis la - 20/11/2006 : 16:04:15 -------------------------------------------------------------------------------- Intrebare pt. forumiste: V-ati "imprumuta" barbatul unei alte femei maritate care nu poate sa aiba copii cu actualul partener de viata ? (motive medicale) (nu punem in discutie apelarea la o banca de sperma sau alte metode) Va e teama ca lucrul asta va poate afecta casnicia, NU - din principiu, DA - daca si el vrea ?!... DA - doar daca e prietena apropiata / necunoscuta.
Ma tem ca sint un pic cam demodata, egoista si posesiva iar instinctul meu de conservare referitor la relatia mea cu sotul meu este un pic cam dezvoltat. Deci raspunsul meu la intrebarea ta este NU, niciodata. N-as putea niciodata sa-l "imprumut" pe sotul meu, pt. ca e al meu, (fiind posesiva si egoista, nici macar nu l-as intreba daca el ar vrea.... [:D]) exista atitia alti celibatari pe lume. Desigur ca daca prin abusurd as accepta asa ceva, acest lucru ne va afecta casnicia. In primul rind, ar exista intotdeauna o teama ca relatiile sexuale cu alte persoane ar putea deveni o potentiala realitate datorita premisei precedente care s-a realizat cu un consimtamint reciproc, acesta fiind primul pas spre o interpretare neingradita vizavi de libertatea si satisfacere sexuala in functie de un interes atragator la un moment dat pt. sotul in cauza. In al doilea rind, nasterea unui copil intr-o alta familie in care un sot ar fi implicat, ar presupune obligatii si responsabilitati de neevitat si de nesuportat pt. o familie conventionala. Una peste alta, cred ca cel mai corect lucru ar fi ca fiecare sa-si accepte viata pe care o are sau daca nu, macar sa-si propuna sa nu interfereze cu statutul celor casatoriti. O concluzie este locul in care te-ai plictisit sa mai gindesti...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by georgi75
quote:
Originally posted by joxy
quote:
Originally posted by georgi75
Pai deja ai pus problema altfel joxy Cum as percepe-o pe femeia aia?Ar fi OK din punctul meu de vedere.Nici o problema. Revin cu intrebarea.De data asta o formulez si eu altfel:daca ar veni o femeie la tine si ti-ar spune ca vrea sa-i faci un copil?Ce ai face? Si sper sa-mi raspunzi.Eu ti-am raspuns tie si cred ca ai ramas dator.[huta] [url="http://www.tickercentral.com/view/7a9b/1.png"]Christmas[/url][*] Georgiana-mami de Stefania [url="http://ajutatilpedan.uv.ro/"]Ajutati-l pe Dan sa mearga din nou![/url]
O groaza de variante pt. raspuns, fiecare cu implicatiile lui. Datele problemei: EU, insurat, casnicie fericita, copil frumos si destept, nevasta pe ca re o iubesc. EU, neinsurat EA, maritata/nemaritata, casnicie solida/subreda, iq ea=mare/mediu/mic EA, spune scopul/nu spune scopul EL stie/nu stie, iq el-mare/mediu/mic Ce as face ?! Nu cred ca as face sex neprotejat [:D] daca nu mi-ar spune scopul. Iar daca mi-ar spune scopul...doar noi 2 sa stim 1. sa fie maritata 2. sa nu poata avea copii cu sotul ei 3. sa aiba un IQ suficient pentru a nu strica ambele casnicii 4. as intreba de ce ma prefera pe mine insurat in loc sa caute o "aventura" 5. ... Raspunsul este ca m-as consulta intai cu sotia mea care citeste acest forum [:D] Iar daca mi-ar spune scopul...sa stim toti 4, decizia va fi de comun acord. Cu respect, G. www.siteaudit.ro
[alcool] Inteleg ca nu ai spune un NU hotarat din start.Te admir, ai un suflet mare.Si nu o spun gratuit.Nu stiu cati ar sta macar sa se gandeasca si sa analizeze problema.Chiar si eu am spus un NU hotarat din start.Dar...pana la urma...ai si tu dreptatea ta. [flo] [url="http://www.tickercentral.com/view/7a9b/1.png"]Christmas[/url][*] Georgiana-mami de Stefania [url="http://ajutatilpedan.uv.ro/"]Ajutati-l pe Dan sa mearga din nou![/url]
dar cum adica asta tine de a avea sau nu suflet mare?????[:D]hai ca-i buna...deci din "bunatate" si din compasiune pt cineva ne imprumutam barbatii (sau femeile) sa faca copii prin alte case... pai daca cineva nu poate avea copii cu barbatul ei sunt alte metode, alti barbati neinsurati,neangrenati intr-o relatie sufleteasca sau de familie, sunt banci de sperma, copii abandonati, si lista poate continua mult si bine. altfel dam deja in Troc nu tine de bunatate, m-ar interesa si pe mine atunci care ar fii diferenta intre daca cu sufletul meu "bun"mi-as imprumuta barbatul pt un sac de cartofi sau 10.000 euro, si daca l-am imprumutat odata de ce sa nu-l mai imprumut si a doua oara ca unde are un copil pe undeva mai merge unul pe altundeva , si daca pana la urma nu e prostitutie clara este una sufleteasca, nu vad deosebirea.... nu cred ca de "buni"ce sunt doneaza unii sperma sau ovule ci din considerente pur financiare.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
  • Adaugă...