Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

V-ati "imprumuta" barbatul ?


Recommended Posts

quote:
Originally posted by Tisina
Doamne, cate pagini s-au mai scris la intrebarea asta, cel putin penibila!!! Si vin si eu cu o intrebare, ca o reformulare a celei originale: daca prietena cea mai bina nu poate face copii iar dv. deja aveti doi sau trei, i-ati "dona" unul? Pai nu e acelasi lucru si cu "contributia" sotului, fie ea la borcanel sau "in natura"? Numai bine! Tisina
Nu i-as "dona" copilasul. As sfatui-o sa apeleze la donator. Cea mai simpla metoda si fara complicatii. [url="http://community.webshots.com/album/549408998XEKeMr"]PERLUTZA [/url] [url="http://community.webshots.com/album/549408962VMpRxt"]FLORILE MELE[/url] [url="http://community.webshots.com/photo/549408962/2349835220088867502rMePHz"]Un drac de fata![/url] [zz] "Cand am incetat de a mai fi copii, am si murit !!! " [pup] copilutz'
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 253
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

quote:
Originally posted by joxy
Dvs., doamna, ati dona OVULE ? Cu respect, G. www.siteaudit.ro
DA, da , as dona!!!! Daca as stii cum se procedeaza , as dona . [url="http://community.webshots.com/album/549408998XEKeMr"]PERLUTZA [/url] [url="http://community.webshots.com/album/549408962VMpRxt"]FLORILE MELE[/url] [url="http://community.webshots.com/photo/549408962/2349835220088867502rMePHz"]Un drac de fata![/url] [zz] "Cand am incetat de a mai fi copii, am si murit !!! " [pup] copilutz'
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mda...din start raspunsul este NU ( la intrebarea cu ,, imprumutatul sotului,,) Eu nu pot sa inteleg un lucru, poate la acest capitol sunt mai proasta [alcool], cum poti sa spui ,, dorinta mea cea mare e sa am un copil - dar pentru asta am nevoie ANUME de sotul tau,, - atunci doamna are doua dorinte mari si copilul si sotul meu, ca pina la urma cum s-a spus exista diferite metode - important sa aiba un copil, dar pina la urma se pare ca vrea un copil dar printr-o singura metoda - cu sotul alteia, restul metodelor sunt pentru altele. Nu vorbesc despre faptul ca nu as putea macar suporta gindul ca pe undeva creste un copil al sotului meu, pentru ca din start eu nu suport ideea de al ,, petrece,, pe sotul meu cu mare drag la doamna in cauza( fie si cea mai apropiata ruda, prietena - famila mea micuta este mai importnata decit toti cei de dupa usa - chiar daca asta suna foarte dur pentru unii) pentru a transforma in realitate o dorinta. Da, nu este sotul proprietatea noastra - dar asta nu-i justificare in situatia de fata, nici in alta - sa incerc sa fac abstractie de la tema - mi se pare timpit sa mergi la un amant si sa-ti argumentezi pasul, fie si pentru tine in gind, - ,, eu nu sunt proprietatea lui asa ca fac ce vreu,, - in ambele cazuri vorbim de niste principii morale, vorbim de familie ce este ceva sfint - s-apoi inteleg sa vrei sa faci un bine, sa ajuti pe cineva - dar sunt niste LIMITE de care trebuie de tinut cont, nu esti unicul din lume care poti ajuta acest om - s-apoi as mai putea analiza eu cumva situatia atunci cind pentru indeplinirea dorintei exista DOAR o singura metoda de rezolvare a problemei, dar cind sunt mai MULTE - incepind doar cu aceea ca exista si ALTI barbati decit sotul meu - atunci as vrea eu sa vad argumentul de ce vrea doar cu sotul meu si nu cu un alt barbat sau alta metoda - ca e mai destept , frumos, extraodrinar si bla, bla bla ca se cunosc, ca ea este mai pudica de felul ei si nu ar putea s-o faca cu alti barbati care pentru inceput sunt necunoscuti, sau ca sotul ei ii permite doar cu al meu - ma iertati da sa se duca dracului ambii ( ea si sotul ei) Daca mi se prezinta un argument forte pentru ce anume sotul meu - eu sunt gata sa aduc contraargumente - dar sa-mi ,, imprumut sotul,, macar pentru un pupic n-o fac. Aliona
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Joxy, daca ovulele s-ar dona la fel de usor ca spermatozoizii, DA fara ezitare. Insa, ovulele se fabrica in mod natural cite unul pe luna si sunt bune numai citeva zile. Donarea ovulelor e treaba foarte complicata dpdv medical (stimulare ovariana si supraveghere medicala) si dureroasa pentru donatoare. Deci respunsul este NU. Mik.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Dialex
quote:
Originally posted by georgi75... am si eu o curioazitate.As vrea sa aud si parerea unui barbat(sau mai multi
Depinde cum aratá prietena [alcool] [^] [;)] Si un bárbat cásátorit poate fi fericit, cu conditia sa nu afle sotia...
[mariaj][mariaj][mariaj] "Cat asculti de Dumnezeu, atat asculta si Dumnezeu de tine" Parintele Arsenie Boca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu pot sa cred cat s-a putut scrie la acest subiect, care nu merita nici cea mai mica atentie. Haideti sa deschidem si un subiect pt. soti...daca si-ar imprumuta sotia sa se culce cu altul pt. ca respectivului barbat nu-i poate face nevasta copii. Mi s-a parut cea mai putin inspirata idee de subiect. Fara suparare.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by ariel_7000
citind postarile voastre, am inceput sa gandesc ca in telenovele: daca peste ani fata mea se va indragosti de un baiat, care poate e fratele ei???[bang]...ma gandeam la treaba cu "borcanul"... alina si alexandra
FOARTE CORECT...[flo]...
raspunsul meu este NU!!!!!(eu si sotul meu gindind la fel)unul din MULTELE motive este cel de sus...Doamne fereste...brrr
"Cat asculti de Dumnezeu, atat asculta si Dumnezeu de tine" Parintele Arsenie Boca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by joxy
Fetele tinere care apeleaza la FIV, platesc mai putin daca doneaza ovule (care au aceasta posibilitate). Bun, am inteles, barbatul este proprietatea voastra si de buna voie nu doriti ca el sa doneze sperma (la borcan sau cearceaf). Din diverse motive, de ordin moral sau de frica sa nu ramana la donatar. Dvs., doamna, ati dona OVULE ? Cu respect, G. www.siteaudit.ro
NU!!! "Cat asculti de Dumnezeu, atat asculta si Dumnezeu de tine" Parintele Arsenie Boca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...