Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

V-ati "imprumuta" barbatul ?


Recommended Posts

Scurt si la obiect...NICI IN RUPTUL CAPULUI! [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/zfcristina/album?.dir=/820a&urlhint=actn,ren%3as,1%3af,0"]1[/url] ,[url="www.babiesonline.com/babies/m/mihayta"]2[/url] [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/zfcristina/album?.dir=2174&.src=ph&store=&prodid=&.done=http%3a//photos.yahoo.com/ph//my_photos"]3[/url] [url="http://good-times.webshots.com/album/554288118XYPKln"]am implinit 2 anisori[/url] [pegeam]Cristina , mami de cei mai frumosi si iubiti copii de pe pamant[pegeam]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 253
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

De acord cu tine Darael, dar asta intr-o situatie "normala", nu de imprumut. Asa sint eu, gindesc ca sexul si iubirea ar trebui sa aiba legatura... Daca o persoana nu reuseste sa conceapa natural, eu cred ca trebuie incercat la o clinica - nu cu sotul prietenei. The best thing you can do for your children is to love your wife.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by papadie
Pana nu umblati in papucii celor care nu pot avea copii nu e cazul sa catalogati acest subiect ca fiind ridicol si penibil. ... imprumutul producatorului de gigei imi pare chiar soft:)
bine ai zis papadie [flo] NU, nu mi-as imprumuta sotul in persoana nimanui, nu a-si fi de acord nici cu donarea de sperma pentru o persoana anume, cunoscuta. Dar a-si fi de acord cu donarea anonima, la o banca de sperma. Eu am fost pusa in fata unei alte probleme: sa donez sau nu embrioni. Dupa ce am facut un FIV mi-au ramas la inghet 4 embrioni. Dupa ce am nascut doi copii a trebuit sa hotaram ce facem cu ei: ii pastram ca in viitor sa incercam inca un FIv cu ei, sa ii decongelam (se distrug astfel), sa-i donam pentru cercetare sau sa-i donam pentru un cuplu infertil (care nu poate produce embrioni viabili). Da, a fost greu sa luam hotararea, dar i-am DONAT pentru un alt cuplu anonim. De ce? In acel moment mi s-a parut ca doi copii (cu sarcini foarte grele) este numarul ideal. Ma consider extrem de norocoasa ca am doi copii sanatosi dupa ce am trecut prin iad cativa ani luptand cu sterilitatea. Am simtit ca trebuie sa dau ceva din norocul meu unei alte femei. Eu stiu ce simt acele femei care chiar au nevoie de donare de ovule sau embrioni. Daca am regrete? Daaa, regretul ca nu m-am simtit in stare sa-i pun eu in burtica, sa fac inca unul sau mai multi copii. Stiu ca voi trai cu durerea asta, a neputintei mele de atunci. Altfel nu. E posibil ca sa existe o familie fericita care sa aiba copilul nostru genetic. Nu voi sti niciodata daca s-a intamplat asta sau nu, nu vreau sa stiu cert asta, dar in adancul sufletului imi doresc ca acea familie sa existe. Vali, [copil] Alexandra (30.03.2003) si [copil] Ioana (28.09.2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca nici o femeie nu ar alege un barbat ca tata al copilului ei 'la rece'. Iar de aceasta implicare emotionala, de fiorul ca il place, ca l-a ales pt ca fizic si psihic sotul meu corespunde cu ce vrea potentiala mama...astea sunt motive pentru care as zice NU, indiferent daca ar fi donatie la borcan sau neborcan. M-am gandit si eu la donarea de ovule, asta pt ca o buna prietena avea nevoie..eu eram gravida in momentul ala, deci nu puteam... Doanarea de ovule nu e lipsita de riscuri. stimularea hormonala e cu efecte secundare, riscurile extragerii destul de mari etc. Dar, m-am hotarat ca dupa ce fac al doilea copil o sa iau in calcul si optiunea asta. Nu stiu daca voi avea suficient curaj.Dar macar ma voi gandi...dar nu o voi face decat intr-un perfect anonimat. pluc ca nu trebuie uitat ca donarea de ovule nu are nimik de-a face cu placerea...chiar dimpotriva...problema donarii la cearsaf nici nu se poate pune[alcool] Cred ca este dificil de inteles acest subiect, daca nu ai stat - macar cateva luni - cu teama in gat ca nu o sa fii niciodata mama...Insa sincer eu m-as gandi la adoptie, nu la imprumutat barbati... Mama lui Nic cel Mic "Omnia mea mecum porto" [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/magghyc/my_photos"]Nic cel Mic[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Eu cred ca nici o femeie nu ar alege un barbat ca tata al copilului ei 'la rece'.
B aeu stiu foarte multe cazuri de femei independente si singure care isi doreau un copil cu un barbat frumos si destept - caruia copilul sa ii mosteneasca calitatile. Si atit. Nu-l vroiau pe el in sine, ca tata al copilului lor. Vroiau doar un copil reusit. Nu vad ce e reprobabil in asta. Pina si atunci cind faci inseminare cu donator ai posibilitatea sa alegi anumite caracteristici ale individului. De obicei este triat astfel incit sa "semene" oarecum cu cuplul care doreste inseminarea. Dar nu neaparat. Si eu cred ca nu prea realizezi cite compromisuri se pot face din disperarea de a avea un copil, daca n-ai trecut prin stadiul asta. Elise
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by cosmacris
Da! Vorbiti de "impartirea" barbatului cu alta.Si de unde sinteti voi atit de sigure ca nu l-ati impartit deja cu altele fara stirea voastra.Daca ne gindim un pic mai bine barbatul tot "animal" ramine.Urmariti care-i sint reactiile la vederea unei "femele"mai dotate decit sotia.
Asa, asa! Dá-i cu patos patriotic! Mama lor de barbati misogini! Si un bárbat cásátorit poate fi fericit, cu conditia sa nu afle sotia...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by inni
Si daca nici cu sotul prietenei alese nu se rezolva nimic, prin absurd...apelam la alta prietena cu alt sot ? [hot] E PENIBIL.

Desigur, cu doua conditii: 1 - sa faca sex oral 2 - sa nu aiba nici unul orgasm [bang] Si un bárbat cásátorit poate fi fericit, cu conditia sa nu afle sotia...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nu am citit toate raspunsurile voastre desi vad ca s-a cam deviat putin discutia de la ideea initiala. Grea intrebare. Daca ar fi sa ma gandesc la viata de cuplu: nu ar fi raspunsul. Totusi intrebarea era de genul: ati fi de acord sa doneze sperma ptr un cuplu infertil? Cel putin eu asa inteleg intrebarea. Si atunci raspunsul meu ar fi mai greu de dat. Nu ar fi un nu categoric. Cred ca la un moment dat as fi de acord. Pana la urma e ptr o cauza nobila. Si eu am reusit cu greu sa am un bebe, stiu ce inseamna sa plangi zile in sir ptr ca nu te simti capabila sa devii mama. pana la urma donatiile de sperma se fac sub protectia anonimatului. Nu cred ca m-ar deranja f tare, poate chiar deloc. Pana la urma nu e vorba de un act sexual cu o alta femeie. Mamica lui Rares (15 oct 2006) [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/tanima_i/my_photos"]poze[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...