Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

V-ati "imprumuta" barbatul ?


Recommended Posts

quote:
Originally posted by AYLLA In ceea ce priveste donarea de ovule sau sperma mi se pare o decizie personala
Dar nici in acest caz, nu as vrea sa fiu (simplu) donator. Alexandru, tati de copil perfect ______________________ Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 253
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

quote:
Originally posted by blackpanterro
Ce naiba e atat de greu de inteles ca odata donata sperma donatorul nu mai are nici un drept asupra ei sau a viitorilor copii! Ce atata ii dati cu morala?Vai doamne fereste sa ii faci cuiva o bucurie de a avea propriul copil. Am mai spus, nu toata lumea e compatibila cu adoptia. Bina macar ca exista suficienti donatori care sa faca atatea familii fericite! Adriana si [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/blackpanterro/my_photos"]Aidan Alexander[/url](27.06.2005)
si ce te faci daca copilul tau se casatoreste cu fratele sau sora din sperma donata de sotul tau la banca. si apropo de fertilizare am auzit sapt. trecuta la radio ca un cuplu de albi din NY au nascut o fetita neagra, clinica de fertilizare a incurcat sperma sotului cu alta... si au dat clinica de fertilizare in judecata, si dupa cum solicitau in cererea de judecata nu prea erau asa fericiti de fetita pe care tocmai o nascuse femeia.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
si ce te faci daca copilul tau se casatoreste cu fratele sau sora din sperma donata de sotul tau la banca.
foarte telenovelistic, da' exista multe alte cazuri in care femeia nu declara tatal real, copilul a fost incurcat in maternitate sau pur si simplu e adoptat din parinti necunoscuti - si in cazul asta ce faci? Nu-l mai lasi sa se casatoreasca il ipoteza S.F. ca din toti oamenii de pe lumea asta l-o fi gasit pe frate-sau sau pe sor-sa?! Si admitind ca ar fi asa, pina la urma, care e nenorocirea pt. care nu merita sa se nasca?!!! A, ca au fost nspe triburi africane care au ajuns cu genele varza pt. ca s-au casatorit doar intre ei? Asta s-a intimplat pe parcurusul a citeva generatii. Iar copii cu probleme se pot naste oricum: din nou, nimeni nu-ti garanteaza nimic. Iar in ce priveste partea morala: frati sint cei care se cunosc drept frati, scuza-ma... Raman la parerea mea, ca ideal este sa nu ajungi sa-ti pui astfel de intrebari: sa faci copii cind vrei, cu cine vrei, si in mod absolut natural: dar daca cumva nu se intimpla, brusc capeti o alta perspectiva asupra acestor lucruri si iti dai seama ca 90% din "importanta" genelor este doar o prejudecata utila pentru perpetuarea speciei. Personal, mi-am facut testele genetice: sint curioasa citi "aparatori ai genelor proprii" si le-au facut, ca sa vada ce mosteneste de fapt kupilul propriu, in afara de oki frumosi. Probabil ar fi avut un soc sau doua. Elise & BBLisa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...