Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cum ne gasim echilibrul ... dupa divort ...


Recommended Posts

"i will survive"..e clar melodia divortului...am ascultat-o si eu in prostie...

 

[bum]

 

acum dupa desp de iubit, am dat-o cu "strong enough", de la cher...e super!

 

http://www.youtube.com/watch?v=vYFdgHuA4h8

 

 

 

_______________________________________________________________________

 

Babyblue va pupa pe toti!!id="red">

"Sunt doua pacate principale din care toate celelalte pacate se nasc: Nerabdarea si Lenea." id="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 36
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Strong Enough

 

I don´t need your sympathy

There´s nothing you can say or do for me

And I don´t want a miracle

You´ll never change for no one

 

I hear your reasons why

Where did you sleep last night?

And was she worth it, was she worth it

 

´Cos I´m strong enough

To live without you

Strong enough and I quit crying

Long enough now I´m strong enough

To know you gotta go

 

There´s no more to say

So save your breath

And then walk away

No matter what I hear you say

I´m strong enough to know you gotta go

 

So you feel misunderstood

Baby, have I got news for you

On being used, I could write a book

You don´t wanna hear about it

 

I´ve been losing sleep

You´ve been going cheap

She ain´t worth half of me it´s true

I´m telling you

 

Now I´m strong enough to live without you

Strong enough and I quit crying

Long enough now I´m strong enough

To know you gotta go

 

Come hell or waters high

You´ll never see me cry

This is our last goodbye, it´s true

 

I´m telling you

That I´m strong enough to live without you

Stron enough and I quit crying

Long enough now I´m strong enough

To know you gotta go

 

There´s no more to say

So save your breath

And you walk away

No matter what I hear you say

I´m strong enough to know you gotta go

 

 

_______________________________________________________________________

 

Babyblue va pupa pe toti!!id="red">

"Sunt doua pacate principale din care toate celelalte pacate se nasc: Nerabdarea si Lenea." id="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga mea incearca sa faci schimbari in viata ta astfel incit sa poti incepe un capitol nou fara sa te ai intorci la cel vechi. Nu mai vorbi cu fostul. Incuie pozele vechi int-ro cutie in beci sau arunca-le daca vrei, schimba-ti coafura, prieenii preocuparile nu te mai gindi la el, la trecut. Gindeste-te la viitor, la copil. Cita vreme te vei gindi la trecut nu te vei vindeca si nu vei face decit sa iti lingi ranile. Cit timp iti va lua vindecarea numai de tine depinde sa stii. Oricum la unii dureaza mai mult la altii mai putin insa sigur trece. SI sigur e mai bine.

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

id="size1">id="green">Buna, fetelor(si baietilor)... sunt noua pe-aici si... divortata

Am venit alaturi de voi la sugestia unei prietene bune si am auzit despre voi numai lucruri extraordinare! Da, fac parte din categoria "divortate" si ma felicit inca odata ca am putut sa fac acest pas extraordinar, care mi-a redat libertatea si puterea de a trai din nou...

Viata este asa de frumoasa si merita(m) sa (o) traim la maximum!

Daca vreti va pot povesti prin ce experienta am trecut si eu si cat de bine imi este acum!

 

(sunt timida si "neexperimentata" , imi cer scuze)

Va sarut si pupici prichindeilor!!!![biz]

 

cristinapopa25@yahoo.com

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by cristinapopa

id="green">Din nou eu.. as vrea sa stiu dk pot sa va povestesc experineta mea nefericita aici, sau in alta parte...cristinapopa25@yahoo.com


id="quote">id="quote">Da Cristina!Chiar te rog!Este interesant si imi place atitudinea ta care imi lasa o impresie foarte placuta!Am nevoie sa aud asta! sa aud ca trece si cum trece ...[flo][flo][flo][flo][flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Turttle- eu am pastrat toate pozele inchise intr-un dulap... nu vreau sa arunc nimic, pt ca in fond este viata mea si amintirile mele.... Ba chiar as putea sa spun ca acum ma pot uita la ele fara sa mai sufar... poate mi-am revenit eu prea repede, poate.... dar vad ca nu sunt singura care gandeste asa.... TREBUIE sa treci mai departe si sa te detasezi de trecut fara sa te mai intrebi cu ce ai gresit si ce ai fi putut face.... Multa fericire!!!!!!

 

Simona mamica lui [copil]Mario-Gabriel, praslea cel vesel si voinic - 22.07.2005

Poze Mario Gabrielid="green">id="size3">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, Dragele mele

iata, pe scurt povestea mea...(am postat-o si la "E greu de unul singur?"

Singuratatea nu exista decat in mintile noastre.Prieteni ne putem face altii, noi, numai ai nostri, care sa ne scoata din starea de disconfort de dupa...Mai ales ca tu ai cele doua raze de soare numai pentru tine! Eu una n-am avut aceasta sansa-de a avea un "prichindel"(si-mi pare oarecum rau...)

Nimeni nu poate spune ca este usor sa retraiesti dupa "moartea" cuiva foarte drag(divortul este considerat a fi la fel de traumatizant ca si moartea propriului copil..), dar cu totii trebuie sa induram suferintele vietii...

Am divortat in iunie, repede, dupa aproape 5 ani de stres total, cu un sot posesiv si cicalitor(rac, ce sa-i faci!) la cererea lui!

Posibil sa fi avut o amanta(sau nu)faza e ca nu ne mai suportam de nici o culoare...

casnicia a fost frumoasa, la inceput, dar dupa, s-a umplut de kko... la trei luni dupa nunta, am descoperit ca avea o "aventura" cu o maimutica de modelina... l-am iertat.

si cred ca se intamplase dinainte de nunta(cand am fost plecata din tara, pt 10 zile, la rude, in state), dar am trecut peste...

Anul urmator, am fost bolnava si dupa o operatie de apendicita, am plecat in concediu la mare, cand...surpriza: am constata dupa o perioada de 2 saptamani de abstinetnta conjugala, ca ...mi-a transmis o boala venerica, "luata, probabil de la wc -ul hotelului, iubito"...

Eu n-am auzit de boli cu transmitere prin toalete niciodata, dar, ma rog..am halit-o ..

totul de atunci a murit in mine... a ramas decat dispretul si..actele. fiind o familista convinsa. Cel mai tare m-a durut cand, peste vreo doi ani, o buna prietena(a mea) din provincie ne-a vizitat si, dupa ce eu am adormit, si-au tras-o cu mine in casa, ea pretinzand si dupa aceea ca mi-e prietena.., dar nici de data asta n-am facut nimik, pt ca nici macar n-am vrut ca el sau ea sa stie ca eu stiu(si asta era dupa o vacanta in europa, de vis. Pasul definitiv l-a facut tot el, cand, la presiunea ma-sii si a altor binevoitori(cred) mi-a facut viata un calvar zilnic, reprosuri, injuraturi, provocari, (vizite inopinate la birou) si toata viata noastra s-a degradat, devenind o mizerie, finalizata cu un divort rapid, de comun acord.

Dupa divort a incercat sa-mi intimideze vreo doi colegi, spunandu-le ca lunt liberi sa "mi-o traga"... si am facut ce-a recomandat"medicul" adik experimentez... si-mi este ff bine. fara relatii fara obligatii.Este extraordinar ACUM SIMT CA TRAIESC DIN NOU!!!

SIMT CA SUNT VIE! Viata trebuie traita la maximum...(din plin!)

Banc:

O tipa de 50 de ani(divortata) si trista, are un vis:

Dumnezeu(in vis) ii spune:" Traieste-ti viata din plin! Tu, la cei 50 de ani sa stii ca esti abia la jumataea vietii. Nu rata nimic din ceea ce este mai frumos, fa orice-ti trece prin minte, distreaza-te, BUCURA-TE de viata!"

Se trezeste tipa si isi aminteste visul, dupa care trece la actiune:

-telefoane , porgramari la estetician(facelifturi, bodylifturi, silicoane, liposuctii, etc..

-coafura, solar, masaj, etc...

dupa ce termina cu toate astea, arata gagica precum la 25 de ani(blonda).....(WAW)

 

plecand de la solar, in timp ce traversa strada sa ajunga la masina esi, supersport luata in leasing(rosie!), O LOVESTE IN PLIN UN CAMION SI O FACE POSTER..............:(

SI, bineinteles, ajunge in ceruri, unde-l intaneste pe Dumnezeu

si-l intreaba:

"-Doamne, mi-ai spus ca sunt la jumatatea vietii...si acum uite unde am ajuns,

DE CE DOAMNE, DE CE?"

Dumnezeu ii raspunde:

"-A, TU ERAI... Scuza-ma , nu te-am recunoscut..."

 

Cam atat pt azi...

Va sarut dulce si sa stiti ca se poate !!!!!

 

cristinapopa25@yahoo.com

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

cristina, din toata povestea ta, pot sa-ti zic ca racii chiar sunt posesivi si cicalitori...:)) lol

 

in rest ma bucur pt tine ca iti traiesti viata din plin.:)

 

_______________________________________________________________________

 

Babyblue va pupa pe toti!!id="red">

"Sunt doua pacate principale din care toate celelalte pacate se nasc: Nerabdarea si Lenea." id="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Initial creeata de turttle

Buna seara!Inainte sa divortez ... mi-a spus cineva ca o sa-mi fie FOARTE GREU...si a avut dreptate [q]Fetele sau baietii care au trecut printr-o despartire, cum reusiti sa va gasiti echilibrul??Cum e dimineata cand va treziti? cum e seara, cand va puneti in pat??e adevarat ca a trecut juma de an ... se pare ca nu s-a dus "greul". trece incet incet, dar sunt momente cand ma simt singura.Daca ma intelegeti ce simt, va astept cu raspunsuri!tot io plangacioasa


id="quote">id="quote">trebuie sa te gindesti mereu ca ai inceput o noua viata.....incearca sa lasi amintirile in urma....incearca sa nu te mai gindesti la ele acum,vei avea destul timp s-o faci la batranete....acum doar priveste inainte! cu capul sus!BRENDACu dedicatie:"E o mare nenorocire de a nu avea destul spirit pentru a vorbi ce trebuie si nici destula minte pentru a tacea.Iata principiul impertinentei." (la Bruyere)http://community.webshots.com/user/brendamitran
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...