Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Targoviste (4)


Recommended Posts

quote:Originally posted by Otiliav

Am prins si eu laptopul in seara asta, ca au pus altii stapanire [:D], Ana vrea Alba ca Zapada, sotul vrea sa frece netu.Ioanaid="red">, este tare haios Paulica in verde, se incadreaza bine in peisaj [cool]. In rest bagai de seama niste vicii bine ascunse, parca vazura ochii mei obositi la ora asta tarzie o tigara in mana mamei tale si pe soacra cu berea, asa cum ii sta bine omului de paste la iarba verde si gratar [bere], uite ca mi se facu pofta de mici. La ultimul pate la Moreni acum trei ani, am fost aproape de casa alor mei si eu si nasa eram gravidutze, eu fara confirmarea doctorului si faceau sotii misto ca daca sa ne dea mici la dublu si eu le-am zis ca sa puna mai multi pe gratar ca nu se stie poate gemeni [:D], tripleti [:D] [:D]. Eh, ce vremeuri, cate am facuut de atunci, de exemplu nici nu ne cunosteam.Danielaid="red">, te simt cea mai nostalgica dintre noi, sunt convinsa ca odata cu trecerea anilor departarea devine acuta. De cati ani esti plecata din tara?Otilia si Ana Maria (18.12.2004)Filmulete Ana


id="quote">id="quote">[pup] [pup] [pup] asa e, nu ne cunosteam [:)]..dar uite ca m-ai facut sa zambesc asa larg , ca mi-ai amintit de vremurile cand am aflat ca sunt insarcinata , taman reactia alor mei, m-a socat cel mai tare, cred ca n-o sa uit toata viata: nu eram casatoriti [:D], locuiam impreuna (a contat ca altfel faceau ai mei preinfarct din prima [:D]) si mergem in wee sa le spunem, eu cu inima cat un purice [:D], Mihai n-avea nicio treaba [zz]...tata in sufra se uita la TV, mama in bucatarie, dar auzea ce vorbim...o chem si pe mama in sufra, ea mai intarzie putin si incepe Mihai: "Stiti avem sa va spunem si noi ceva si anume...." si il intrerup brusc ca mi se parea ca efoarte foarte direct [zid]...i-am propus sa o luam mai pe ocolite putin...la care tata: "E na, stiu ce vreti sa ne spuneti!" (tata a fost dintotdeauna parintele mai exigent, care astepta foarte mult de la mine, de aceea mi-era si jena si teama [zid] ); eu mirata am uit la el : "Ba nu stii, altfel nu ai mai fi asa calm"; tata:"ba da stiu, ESTI GRAVIDA, NU?" [zz] [zz] [zz] ; ma uitam ca boblea, nu puteam crede ce calm era si se aude o voce din bucatarie , pe un ton ridicat si iritat: "CEEEEEEEEEEEE?" (acel "ce" a fost rostit de cea mai buna prietena a mea, mama [zz]) care era foarteeee socata si cu lacrimi in ochi ma interba , esti sigura???? bineinteles ca azi il pupa-n [indecent] pe fi-miu, dar mi-a ramas intiparita in minte reactia lor, total opusa fata de ce ma asteptam eu! [poc] [:D] dar daca ma intrebai inainte, sigur rpeferam varianta asta!! [:D] [:D]Oana [9cer] si [bonjovi]Paul Constantin (28.11.2004)www.itmadesimple.roPUIUTUL MEU, PAUL
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 209
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Hihi, fetelor, asa ma apuca pe mine melancolia in primavara, ca imi aduc aminte ce frumoasa e gradina de acasa plina de flori si cum mergeam cu scoala la monument si peste tot era numai miros de liliac si lalele... Daaaaa, mult ii de atunci....

 

Eu am plecat de mai bine de 7 ani, da nu am mai ajuns acasa de 2 ani. Lasa ca ajungem in iulie, ne-am hotarit [:D]. Da vreau sa imi mai plimb sotul si prin alte parti, ca altfel ramine numai cu Moreniul pe retina ca imagine de Ro, ceea ce nu cred ca ar fi totusi reprezentativ. Un Brasov, Sibiu ceva ca sa mai inclinma balanta [:-)))] . Data trecuta am fost iarna, asa ca mult nu am vazut noi atunci.

 

Otilia mama , da chiar ai o concurenta apriga la calculator! Noi avem 2 [:-)))] ca altfel nu mai mergea!

 

----------------

 

Impotriva prostiei, zeii insisi lupta in zadar

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare fetele! Nu v-am uitat, am tot citit, insa nu am apucat sa scriu ca se apropie sesiunea...Va rog sa ma iertati! Noi suntem bine! Ca si Onitza si eu m-am ingrasat si nu mai stiu ce sa fac sa slabesc! Cristian face numai prostioare toata ziua...nu sta locului 1 minut! Va pup si astept vesti de la voi! Aschiutza sa stii ca acum e liliacul in floare...plimbarile cu Cristi prin cartier sunt o binecuvantare olfactiva! Mihaela&Cristian 25.03.2006 [url="http://www.dropshots.com/day.php?userid=173413&cdate=20060904&cimg=0 "]Filmulete[/url] [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/mihaser/my_photos"]Pozele noastre [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
Hai Hello fetelor! ce mai faceti? eu am muuuuuuult de invatat si facui o pauza ca miroase a creier incins! [:D] Cu vremea asta se simte o atmosfera bacoviana cand ma uit pe geam! [bang] MI-e dor sa ma duc la MOreni sa mai stau cu mama de vorba, acum e si pensionara oooooooofffff, unde sunt vremurile cand ma tragea de limba cu ce baiat am iesit in oras si cum i povesteam eu ce cretin ma mai lasa singura noaptea la SCoala NR 3 cand ne ami certam? [:D] [alcool] ce ma mai distram cu mama! acum cand mergem la MOreni Paul are grjia sa se afle in centrul atentiei si e foarte normal, de-aia mi-e si dor de discutiile noatre lungi , e singura mea prietena adevarata si sincera! of cat o iubesc! Chiar fetelor voi ati avut sau veti prietene adevarate sau ami apropiate in Targoviste/Moreni? EU am o prietena buna o cheama Cristina FLorea si e din Moreni, acum locuieste in TVG cu sotul ei; ne cunoastem din gradi, am copilarit impreuna, deci de-o viata; si acum tinem legatura, a venit si la nunta mea si la botezul lui Paul, cand am invitat-o , ea a rpasuns cu caldura ceea ce m-a facut fericita; mi-e dor de ea, sper sa ne revedem in curand! Va doresc o zi frumoasa, in ciuda vremii!!!! [pup]va tzuc pe toate! Oana [9cer] si [bonjovi]Paul Constantin (28.11.2004) www.itmadesimple.ro [url="http://community.webshots.com/user/fix_indiferent"]PUIUTUL MEU, PAUL[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eh Ioanaid="red"> ce intrebare de baraj ai pus. M-am atasat de colega mea de banca din liceu, chiar daca in clasa a XII m-a parasit si s-a asezat in banca din fata mea drept razbunare [:D], deh scorpioanca impulsiva [bang]. Anul trecut insa s-a casatorit si nu am ajuns la nunta ei pentru ca am aflat prea tarziu si aveam deja bilete de avion pentru alta periaoada. Si totusi nu ne-am intalnit de atunci, m-am intalnit in toamna cu parintzi ei, mama ei este o femeie de milioane la care tin tare mult, o simt ca o matusa.

 

Otilia si Ana Maria (18.12.2004)

Filmulete Ana

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor , nu am mai scris de mult, a fost o perioada cam agitat la mine. Vestea buna: am servici. Vestea proasta: nu mai ajung in tara in vara asta, ca primele 6 luni nu pot sa iau asa usor conediu.

 

Asa ca un pic tot sunt intoarsa pe dos, nu i-am mai vazut pe ai mei de 2 ani [bang]. Aveam o gramada de planuri si de treburi, da asta e!

 

Onitza, si eu ce as mai vrea sa discut cu mama! Acum cind am ajuns la virsta sa inteleg multe, nu mai e ! Acum cind avind propria mea familie as fi avut sute de intrebari...ofof! Asa e viatza.

 

Din pacate relatiile mele cu prietenii mei din Moreni au inceput sa se destrame inca din facultate. Cei cu care ma intelegeam bine s-au dus in alte orase si incet, incet legaturile s-au destramat. Si imi pare rau acuma! In timpul facultatii nu am avut timp sa ma gindesc la asta, eram prea prinsa de viatza din Bucuresti, veneam rar acasa. Am sperat sa se faca intilnire de la 10 ani de liceu, nu a avut cine sa o organizeze [bang] (daca nu eram in Ge m-as fi agitat). Cind colind forumul tot pastrez o speranta miticutza ca voi da pe aici peste vre-un/o fost/a coleg/a...

 

Valeu, am picat in butoiul de sentimentalism si cu melancolie[hopsieu].

 

---------------

 

 

 

Impotriva prostiei, zeii insisi lupta in zadar

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Danielaid="red">, nu poti sa-i chemi pe ai tai in vizita, mi se pare o varianta buna. Felicitari pentru servici, a fost greu sa gasesti job?

Ioanaid="red">, cam asa as vrea sa ii fac eu o vizita. In relatiile cu fostii colegi am tot lasat eu de la mine ca sa fie bine si daca am vazut ca nici asa nu merge am lasat-o balta. Dar de cand sunt pe aici m-au contactat doua foste colege, am devenit brusc mai interesanta [8D], glumesc ca sunt fete bune si un pic de barfa este necesara din cand in cand.

 

Otilia si Ana Maria (18.12.2004)

Filmulete Ana

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Otllia, bineinteles ca i-am chemat, i-am facut lui tati si invitatie si...nu au venit. Se iveste intodeauna ceva si nu pot sa ajunga [bang]. Vara asta au planificat sa refaca prin casa, asa ca nici vara asta nu vin ...

 

In alta ordine de idei, tocmai am vorbit cu ei si mi-au dat o veste care m-a intristat. Copii Ioanei Cristina, profa de mate care a murit acu ceva timp, au avut un accident de masina. Daca stie cineva mai multe, va rog, dati amanunte. Tata nu stia cit de grav raniti sunt, dar stia doar ca un prieten care era cu ei in masina ar fi murit. Doamne, cit ghinion are familia asta, nu pot sa cred![bang]

 

--------------------

 

Impotriva prostiei, zeii insisi lupta in zadar

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Danielaid="red">, stiu ca este o veste foarte foarte trista, m-a dat complet marti peste cap cand am aflat. Fratele meu a fost luni la inmormantarea lui John si a prietenei lui Larisa. John i-a fost coleg de liceu (ca si Andrei) si l-am cunoscut si eu la un revelion la noi acasa, un baiat plin de viatza si glumetz. Pe Larisa nu o cunosc, era clasa a XII-a si era din Ploiesti dar bunica ei locuieste in Moreni. Ei nu au avut centura si au zburat prin luneta. Stiu ca cea de-a treia persoana din spate, prietena Larisei a avut centura si a scapat doar cu cateva rani usoare.

Iar Andrei a fost soferul si a scapat, cred ca si el a avut centura.

Se duceau inspre mare si pe autostrada le-a iesit un iepure in fatza, a incercat sa-l evite si a pierdut controlul masinii. Fratele meu zice ca aveau 120 km/h si ca si daca nu incerca sa-l evite tot la fel se intampla.

Andrei Ioana a fost cu prietena lui despre care nu stiu nimic, sora lui Andrei nu a fost cu ei.

 

Sper ca macar generatia lor sa invete ceva din tragedia asta, pentru ca mai toti sunt copii cu bani si au masini. Nu stiu de ce cei doi nu au avut centura [bang], i-ar fi salvat.

 

Fratelui meu i-a picat tare tare nasol vestea. El tocmai si-a cumparat masina vineri si statea cu emotii, in we a facut primul drum la Caracal.

 

Otilia si Ana Maria (18.12.2004)

Filmulete Ana

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...