Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Targoviste (4)


Recommended Posts

Un cartier cu blocuri noi este si micro 12 zona Catedralei-Ragc-Cfr cu scoala generala buna in Aleea Trandafirilor la aprox.10 min.de mers pe jos..SAu cum spunea Mihaser de micro 9 sau/si Aleea Trandafirilor,cartiere linistite, doar ca blocurile sunt vechi si semidecomandate..Nu vorbesc acum de zona centrala, ca orice zona centrala si preturi ca atare.. Exista si case de vanzare, in oras sau imprejurimi, dar depinde de fondurile de care dispuneti si de pretentii..posibilitati sunt, ca peste tot.. Ca oras, economia cam scartaie,joburi si salarii ca atare,dar sigur ca depinde si de domeniul in care lucrezi si de ...noroc... pentru mine, venind de la Pitesti, a fost un soc,acomodarea a durat cativa ani..acum am depasit momentul si a intervenit obisnuinta, astfel ca nu mi se mai pare nasol, pot spune ca imi chiar place aici..dar a contat mult si familia, copilul care a venit, astfel ca aceste probleme "marunte" au putut fi depasite..depinde mult si de capacitatea fiecaruia de acomodare in ultima instanta.. GABRIELA si DENISA( 01.06.2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 209
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Miha,de ce vrei sa-l duci pe cel mic la cresa, nu stai doi ani acasa??a mea avea doi ani si 8 luni cand am dus-o prima data, dar s-a imbolnavit din prima saptamana, incat a trebuit sa renunt..si pina in acel moment n-as fi spus despre copilul meu ca este unul cu o imunitate scazuta..la fel ni s-a intamplat si de aceasta data, insa am fost mai insistenta sau copilul mai calit,Dumnezeu stie..starile de voma au disparut la fel cum au si aparut, fara sa gasesc o explicatie.O fi mancat ceva ce nu i-a priit pe la gradi, desi chiar ieri mi-au spus ingrijitoarele ca nu mananca mai nimic acolo...sa-i fac ceva..pai ce sa-i fac????In afara faptului ca ma dispera la capitolul acesta, n-am decat sa ma inarmez cu rabdare si ..inspiratie!! Pupici mamici! GABRIELA si DENISA( 01.06.2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare! Laura asa e cum ti-a zis si Miha...si blocurile din micro 12 de la Catedrala Eroilor sunt mai noi si foarte frumoase...Si poti sa-ti dai copilul fie la nr 5, fie la nr 8 la scoala...o alta scoala buna este nr 2 daca va luati mai in centru apartament...alte apartamente super sunt vis a vis de piata 1 Mai cred ca se numesc J-uri...in centru sunt H-urile (mie personal nu prea imi plac) si mai sunt blocuri super langa primarie (in spatele Casei Sindicatelor si vis a vis de Mondial)...Cel mai bine e sa mergi sa le vezi...pretul oricum se negociaza! Miha tu zici ca te-ai adaptat greu cand te-ai mutat de la Pitesti...imagineaza-ti cum va fi pentru noi! Dar tot familie ne bazam si noi...faptul ca amandoi avem rude la Bratesti o sa ne ajute...La noi au bagat si internet si digi, baga si gaz, asfalt este...doar canalizare si apa...si avem deja toate conditiile. O sa-l duc decat 4 ore la cresa particulara pentru ca sunt ultimul semestru la master si vreau sa invat si eu ceva si sa am timp pentru disertatie. Tu unde o duci pe fetita? La ce gradinita? Nana vrem si noi poze cu Andreiu tau! Otilia voi mai traiti? Va pup! Mihaela&Cristian 25.03.2006 [url="http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=341f286d3bf41ca4ad740e&skin_id=701&large&utm_source=otm&utm_medium=embed"]Cu toata dragostea![/url] [url="http://www.onetruemedia.com/shared?p=3b01868c31a44c86fd1346&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url"]Skiathos[/url] [url="http://bd.lilypie.com/pZ6sp3/.png"]Bebe 2[/url] "It`s nice to be important, but it`s more important to be nice!"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Miha, cred ca am tastat cam in acelasi timp si n-am vazut raspunsul tau..Eu pe cea mica o duc in Aleea Trandafirilor la gradinita nr. 3, dar nu pot spune ca sunt multumita..oricum, la cele de stat e greu sa fii multumit..mentalitatea salariatelor la stat a ramas aceeasi, pe cand pretentiile noastre au crescut..oricat le-ai ajuta, tot nu sunt multumite.. :( si intind coarda..imi pare rau ca trebuie sa spun asta, dar am avut chiar ieri o experienta cam neplacuta cu ele, sorry pentru atitudine!! Laura,daca vrei sa-ti trimit un ziar local cu anunturi imi spui si gasim o solutie sa intri in posesia lui.. Otilia ne-a parasit si ea??? Ca pe Nana o intelegem, dar tinem steagul sus in lipsa ei..sper ca e bine, la fel si bbica.. Pupici, vedeti cu weekendul ca va fi friguros, sa aveti grija de bbei cu scosul afara!! GABRIELA si DENISA( 01.06.2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'Neata, buna dimineata! Asa-i, e vineri si e deja week-eeeeend! [bis]Miha[bis], adica amandurora, multumesc tare mult! Mihaser, parca stii ce vreau! Exact asa cum zici tu, vreau ceva aproape de centru, cu scoala buna in apropiere ("scoala centrala", deh[:D]), un apartament in bloc relativ nou, spatios, luminos... noi locuim acum intr-un orasel mic dar cochet (eh, lipsesc si-aici multe ca peste tot dar e al meu de 34 de ani[8D]) in cartierul princeps sa zic asa, cu apartamente frumoase si mari (mai ales blocul nostru, care e the best in town), cu verdeata multa, cu liniste si tot ce trebuie. Mihagab, exact asta si chiar asa vroiam sa aud: ce cartiere sunt, ce "hram" poarta, unde-s coloratii-scuze,romii, nah, cum naiba sa zic, n-am nici gram de rasism in mine! Sarumana, acum stiu ca nu vreau langa Tribunalul nou[:D], nu vreau nici Micro 12 pentru ca am inteles ca e cel mai aproape de Mechel... Imi place deja la voi in Targoviste pentru ca mi-a disparut senzatia aia de teama de mutare in Bucuresti si pur si simplu abia astept s-o facem!! Toti 3 suntem entuziasmati si ne e drag... ne-au cam ajuns anii astia de naveta, cu week-enduri pe fuga cand acasa, cand la Bucuresti, eu cu o casa si-un copil in spinare, el singur pe-acolo, niciodata cu timp suficient pentru noi...da' gata cu melancoliile, Targoviste, venim! Va pup inca o data pe-amandoua si va mai rog sa-mi spuneti daca va stresez cu alte intrebari, ok? Saru'![flo][flo] Laura, mama lui Catamic
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu-ti mai fa atatea probleme ca nu ma deranjezi cu nimic, daca pot sa te ajut cu ceva nu vad de ce nu as face-o...am trecut prin multe situatii in care am fost ajutata de straini pentru ca am trait printre straini, asa ca intreaba orice si daca putem si stim iti raspundem.. iar cu posta nu vad de ce ar fi exagerare..?? o sa incerc maine probabil sa scanez sa vedem daca merge.Maine pentru ca azi trebuie sa cumpar ziarul si il dau sotului sa faca treaba :) maine la job.. GABRIELA si DENISA( 01.06.2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...