Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Targoviste (4)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 209
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Gabriela (asta ca sa te deosebesc de Mihaser si sa-ti respect cumva si semnatura)prima tentativa de gradi la fiu-meu a fost la 2,8 ani. A durat 3-4 zile si in urma ei ne-am ales DOAR cu varicela [bang]. Am repetat apoi in toamna, la 3 ani si a fost mai bine... numai ca atunci, in primul an de gradi a fost urgie, 3 saptamani tusea, 1 ba si apoi de la capat!!! De 2 ori a facut pneumonie, de 4 a luat antibiotic! Am intrebat medicul daca e cazul sa-l opresc acasa si mi-a spus ca sistemul lui imunitar se formeaza acum, intre 3-6 ani, dus in colectivitate...nu-l duc acum, se va forma atunci, dupa 6-7 cand il voi trimite la scoala. Eram disperata dar...a trecut, anul urmator a mai facut o bronsita, doua, tot intre toamna si iarna, apoi anul iar urmator, deloc, doar viroze cu ceva muci si episoade razlete de tuse, o laringita, acceptabil, deh! M-am intins, ideea era ca puica ta o sa creasca si o sa fie mai puternica si mai puternica, cu fiece tuse si infectie, etc. Va pup, week-end frumos! Laura, mama lui Catamic
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mersi Laura de incurajari,eu imi fac probleme pentru ca al meu copil la varsta aceasta are doar 10 ! kilograme..ma intreb si eu uneori de unde mai e, caci nu mananca mai nimic,pe perioada lunilor de iarna am incercat sa o sustin cu suplimente , dar n-as vrea sa am surprize si,in timp, sa dam in extrema cealalta..asa ca,am incetat cu vitaminele,dar,sincer, ma innebuneste cu mancatul.Cat despre sistemul ei imunitar,daca nici nu mananca nu stiu cat poate face fata virozelor, sa nu mai vorbim de altele.. Ma bucur de weekend caci pot sa-i fiu alaturi mult mai mult timp, si,implicit,sa "pompez" mancare in ea cat de cat. Pupici si un weekend frumos tuturor!Sa ne auzim cu bine! GABRIELA si DENISA( 01.06.2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Haide, Gabriela, nu cred ca o ajuta s-o fortezi...de fapt, nu o sa-ti mai zic eu nimic, imi dau seama ce eforturi ai facut de-atata vreme sa schimbi ceva... doar atat: ca sa-l imunizez pe Cati, la 4 ani si-un pic i-am dat la sfatul medicului hidro-ceva-glicat de macese, niste fiole de plastic, naturiste, sigur, cica similar pliculetelor de ceai doar ca astea sunt lichide si se prepara intocmai ca un ceai. Ei bine, in 3 saptamani nu stiu cata imunitate capatase dar o pofta de mancare de speriat, da!! Si eu cu el n-am avut niciodata probleme cu nici un fel de mancare! S-a ingrasat aproape 2 kg in 3 saptamani, si era oricum peste medie, si am zis "stop, il imunizez naiba cu altceva". Vazand asta, mama bunului lui prieten Andrei- un adevarat cosmar vizavi de mancare- a zis "ii dau!!!" si i-a dat! Andrei al nostru manca si crengi, s-a implinit, parca si oasele i s-au mai indreptat... nu stiu daca a fost coincidenta, poate nu ar avea acelasi efect la toti, cert e ca asta a fost la noi... poate vrei sa incerci... Va pupam, pe curand! Laura, mama lui Catamic
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Haide, Gabriela, nu cred ca o ajuta s-o fortezi...de fapt, nu o sa-ti mai zic eu nimic, imi dau seama ce eforturi ai facut de-atata vreme sa schimbi ceva... doar atat: ca sa-l imunizez pe Cati, la 4 ani si-un pic i-am dat la sfatul medicului hidro-ceva-glicat de macese, niste fiole de plastic, naturiste, sigur, cica similar pliculetelor de ceai doar ca astea sunt lichide si se prepara intocmai ca un ceai. Ei bine, in 3 saptamani nu stiu cata imunitate capatase dar o pofta de mancare de speriat, da!! Si eu cu el n-am avut niciodata probleme cu nici un fel de mancare! S-a ingrasat aproape 2 kg in 3 saptamani, si era oricum peste medie, si am zis "stop, il imunizez naiba cu altceva". Vazand asta, mama bunului lui prieten Andrei- un adevarat cosmar vizavi de mancare- a zis "ii dau!!!" si i-a dat! Andrei al nostru manca si crengi, s-a implinit, parca si oasele i s-au mai indreptat... nu stiu daca a fost coincidenta, poate nu ar avea acelasi efect la toti, cert e ca asta a fost la noi... poate vrei sa incerci... Va pupam, pe curand! Laura, mama lui Catamic
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata! Fetele se pare ca o sa avem o problema...nu am idee cine ar putea sa ne deschida un nou capitol...eu nu stiu parola din pacate! Mihaela&Cristian 25.03.2006 [url="http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=341f286d3bf41ca4ad740e&skin_id=701&large&utm_source=otm&utm_medium=embed"]Cu toata dragostea![/url] [url="http://www.onetruemedia.com/shared?p=3b01868c31a44c86fd1346&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url"]Skiathos[/url] [url="http://bd.lilypie.com/pZ6sp3/.png"]Bebe 2[/url] "It`s nice to be important, but it`s more important to be nice!"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gata, s-a rezolvat repede, [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=109182"]Capitol nou[/url] Otilia, sotul Vlad si gogosica Ana Maria (18 Decembrie 2004) [url="http://community.webshots.com/user/otiliav78"]Pozele noastre[/url] si [url="http://www.dropshots.com/otiliav"]Filmulete Ana[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...
Iulia eu am terminat liceul in Targoviste,in anul 1978,am doua prietene in Moreni si ma voi interesa.I-mi dau seama ce simti in legatura cu orasul in care ai copilarit.Am fost plecata 7 luni in Londra la sotul meu si simteam sa nu mai ajung acasa.Daca vrei sa discutam mai multe i-ti dau adresa de mail:tantimarcu@yahoo.com constanta
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...