Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Targoviste (4)


Recommended Posts

Valeu, chiar nu imi aduceam aminte sa fii facut pe cineva pionier [:D]. Stiu ca la liceu am predat cheia liceului, dar cui? Eu eram asa de stresata de bac, incit ultimul semestru e disparut in ceata si am in fata ochilor numai manualul de istorie [:D]. De abia astept sa ajung si eu pe acasa, nu am mai fost de mai bine de unan, deci imaginea despre centru e inca dominata de culorile tari ale clubului Rulf si de piatza aia gri... Nana, povesteste-ne cum mai arata Tirgovistea! Eu ajung de fiecare data acolo, am o prietena buna si in plus sunt librarii, specie disparuta de ani de zile in Moreni. Eu chiar sunt nascuta in Tg si pe vremuri era concurs intre mine si sora-mea care e nascuta intr-un oras mai fain. Eu cistigam pt ca Tg avea semafoare in timp ce Moreniul nu [:-)))]. Alooooo Dimbovita, reveniti la viatza si iesiti din hibernare! ------------------- Impotriva prostiei, zeii insisi lupta in zadar
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 209
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Ma faci sa scotocesc prin cotloanele memoriei mele excelente [:D], eu ma bazam pe tine ca stii mai bine ca mine. Pionier nu am fost facuta in oras, am fost la monumentul lui Aurel Vlaicu langa Baicoi. Dar eu tin minte o ceremonie primavara la monumentul de la Minoiu cand mi s-a dat ceva. Acel ceva nu stiu ce era, ca nu era sfarsit de an sa fie premiu. Mi s-o fi dat o simpla insigna [:-)))] sau poate vreun snur din acela colorat. Vezi, nici nu stiam ca exista cheia liceului. Pai daca ni se explica de ea de la inceput stiam si eu si puneam burta pe carte[:D]. Clasa a XII-a si pentru mine a fost stresanta, eram tare mandra ca ajunsesem la 49 de kg si incepusem liceul cu vreo 56 kg. Bacul nu a fost asa stresant, pentru mine prioritatea a fost facultatea ca tata mi-a spus "Ori iei la facultate ori te ocupi de vaci anul care vine". Si vorbea la propriu nu la figurat ca dupa revolutie a cumparat teren si animale si vai de spinarea mea cat am muncit. Si am fost asa de disperata ca am luat la doua facultati, din pacate dupa primul an am renuntat la una ca nu faceam fata, plus ca mi s-a spus ca trebuie sa platesc. Cum ai reusit sa te nasti la Trgoviste, ai fost aventuroasa de la nastere? Faza cu semafoarele imi place la nebunie. [url="http://photos.yahoo.com/otiliavermeulen"]Otilia si Ana Maria (18.12.2004)[/url] [url="http://www.dropshots.com/otiliav"]Filmulete Ana[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Otilia, se vede ca nu l-ati avut pe Zizi Irimescu la liceu ca profesor! Pe mine m-a luat la smotru din prima ora, ca am intrat cu medie mica si ca maica-mea avea numai 9 si 10 si ca sa am grija de faima liceului... Asa ca am avut in fata ochilor numai exemple glorioase si teluri nobile pe care m-am zbatut mai mult (sau mai putin) sa le implinesc [:D][:D]. Ca sunt nascuta in Tg se explica prin faptul ca ai mei au locuit 3 ani de zile in Tg si pe urma s-au mutat la Moreni. Mama a lucrat de la inceput in Moreni, tata in Tg si cindva le-a fost de ajuns cu doi copii sa mai faca si naveta. Da de la nastere mi-i s-o scris in stele sa ma traga ata pe alte meleaguri [bis]. Ai mei in rest au fost fideli Moreniului... Eu am iesit cu vreo 34 kg din liceu. Iar pe mine m-a stresat bacul ca intrarea la facultate era clara: nici macar nu erau 1 pe loc la chimie. Si a mai fost stresant sa imi conving familia cea mare ca nu dau nici la medicina si nici la ASE. Ai mei parinti vroiau sa fac farmacia, da ghinion ca mi-au aratat o farmacista cum vindea aspirine... Si eu m-am rasculat ca nu ma chinui eu pt atit ani de zile sa tocesc si sa memorez medicamente si plante. Na, minte de copil [:D]... ---------------- Impotriva prostiei, zeii insisi lupta in zadar
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pe Zizone il cunosc de mica (este var cu tata cred ca de gradul 3, oricum uneori venea la noi pentru lapte si daca era tata acasa se mai si [alcool]), deci si sa vrea si nu m-ar fi impresionat cu ceva. In schimb asa imi povesteste si mama ca era zmeu cand era ea in liceu, si pe fete le eticheta "cizme", dar ca dupa ce i s-a nascut si lui a doua "cizma", a revenit la sentimente mai bune. Si ca sa vezi schimbare, acum este tare mandru ca are fete, ca ne spunea el "fetele mele vin in fiecare we la mine si sunt mult mai aproapiate fetele de parintzii decat baietzii", ce ti-e si cu filozofia asta de viatza. Acum este bunic mandru, are patru nepotei si al treilea este baietel si ii seamana leit. [url="http://photos.yahoo.com/otiliavermeulen"]Otilia si Ana Maria (18.12.2004)[/url] [url="http://www.dropshots.com/otiliav"]Filmulete Ana[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iaca ca tot eu apar, sper insa sa intre si Daniela ca vad ca-i activa pe forum [:D]. Am pus poze din ultimele saptamani [url="http://new.photos.yahoo.com/otiliavermeulen/album/576460762387114797"]aici[/url], norocul nostru ca am facut om de zapada aseara si poze, ca azi noapte a plouat si nu mai este mosu. Ne laudam cu o tunsoare noua Anei, un baietel partener de joaca, primul Om de zapada [:I], si o mami inginera stresata si ocupata. [url="http://photos.yahoo.com/otiliavermeulen"]Otilia si Ana Maria (18.12.2004)[/url] [url="http://www.dropshots.com/otiliav"]Filmulete Ana[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Otilia, multzumim de poze. Ce eschimos scumpic ai in casa!!! Poza mea favorita e aia in care sta in picioare pe scaun si se linge pe botic la vederea calculatorului [:D]. Eu sunt stresata ca imi pleaca sotul in Japonia pt 3 saptamini, a venit din scurt treaba, asa ca pe mine a picat facut de lista si cumparaturi [:D]. Iar sotul sta linistit si isi va face bagajul in ultima ora, dupa ce eu stau si il sicii de o saptamina... Da eu asa am fost dintodeauna, cind stiam ca plec undeva faceam bagajul cu o saptamina inainte, ca sa il pot desface si reface in liniste de citeva ori iar in ultimele 5 minute sa mai indes pe ici pe colo lucruri importante [:-)))]. Si la noi a plecat iarna repede, nu am apucat sa facem sanius, nimica, ca sotul a tras o raceala exact in zilele cu zapada! Si in 4 zile se duse, iar acu zici ca vine primavara. Sa vedeti voi ca o sa ninga de paste cum a mai facut intr-un an, taman cind iesisem cu luminarile din biserica! --------- Impotriva prostiei, zeii insisi lupta in zadar
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daniela, eu sper sa nu ninga de paste, sper sa fie frumos ca-mi vine si mie sotul. Ca daca este urat trebuie sa stam in casa ca-i vreme de facut copii [:D]. Si tu de ce esti suparata, ca pleaca sau ca sta 3 saptamani si te mai relaxezi in timpul asta, petreci timp cu tine? Nana, te urmaresc sa stii, pe la Odisee, pe la Aspirante, mereu ai o vorba buna pentru fete [flo], mai rar asa persoane ca tine. [url="http://photos.yahoo.com/otiliavermeulen"]Otilia si Ana Maria (18.12.2004)[/url] [url="http://www.dropshots.com/otiliav"]Filmulete Ana[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut din Zürich , spune o moreneanca .Shi eu tot la shcoala nr.3 am facut clasele I-VIII ,shi dupa acea liceul (la nr.1 pe timpul meu ,acum I.L. Caragiale ).Ultima data am fost in Moreni in septembrie 06 .Din pacate orashul se schimba pe timp ce trece dar nu in bine , a devenit foarte rece , fara culoare , shi fara atractzii , dar ptr. mine ramâne tot locul unde pot spune ACASA.Eu nu prea ies asha mult prin orash când sunt in tzara ,locuind cu sora mea la casa ,pe strada ce duce spre scoala nr.3 , mai bine zis chiar in statzia ptr. Iedera , Valea Lunga.... Mai ales cu copiii nu pot merge niciunde in Moreni. Sper ca de Pashti sa fie vremea cât mai frumoasa in tzara , sa putem ieshi la gretar pe dealurii , shi prin padurii.Salutari shi pe curând . Totul este bine când se termina cu bine ! Laura
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lauraid="red">, bine ai gasit subiectul acesta, chiar m-a surprins ca apare un membru vechi. Inteleg ca sora ta sta pe strada Victoriei, in zona de unde se poate lua ocazie spre Iedera, nu in statia de autobuz. In ce an ai terminat liceul, ai fost la uman sau la real?

Si eu tot asa spun "acasa la Moreni" si "la bloc la Bucuresti", desi doar la Bucuresti sunt propretara, la Moreni stau la casa parintii mei si este altceva.

Ai doi copilasi?

Danielaid="red">, ce mai faci, esti singurica?

 

Otilia si Ana Maria (18.12.2004)

Filmulete Ana

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Snif, snif, a plecat sotul, miine ajunge, asa ca stau cu inima cit un puricel. Bineinteles ca ieri am alergat prin magazine, exact cum prevazusem. Cine cumpara ieri seara geamantan si papuci si ghid de conversatie si....? [:D]

 

Bine ai venit Laura! Ce generatie ai fost? Cum se face ca stau atitia tineri pe Victoriei si eu in copilarie mi-aduc aminte strada fara copii? [bang] Eu stateam linga fostul comandant de politie (spun asta pt ca poarta mea e atit de mica-mititica, ascunsa intre doua garduri straine, ca de obicei nu e vazuta).

 

Si eu ma trezesc ca spun "acasa " la Moreni, desi nu mai stau demult acolo. Cred ca "acasa" ramine mult timp unde ne-a fost copilaria...

 

Nana, mai vin-o pe la noi! La fel ne dorim sa mai vina si celelate dimbovitene, unde ati disparut? [hia] Sper ca nu sunteti suparate ca la "Tirgoviste" vorbim de Moreni, noi cum ne prindem unul pe altul nu ne mai lasam ca greu mai ajungem pe acasa! [pup]

----------

 

Impotriva prostiei, zeii insisi lupta in zadar

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...