Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aripioare gen KFC


dana-alexia

Recommended Posts

  • Răspunsuri 10
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Chiar asa, de unde luam fulgi de porumb? Se poate folosi malaiul in loc?

 

Daniella id="teal"> si [copil] Alexisid="red"> 18 nov 2004

 

"Da-mi Doamne puterea sa schimb ceea ce poate fi schimbat, taria sa accept ceea ce nu poate fi schimbat si intelepciunea sa fac diferenta"id="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu inteleg de ce imi apar mesajele cu o ora inainte fata de ora PC-ului meu...[bang][bang][bang]

 

Daniella id="teal"> si [copil] Alexisid="red"> 18 nov 2004

 

"Da-mi Doamne puterea sa schimb ceea ce poate fi schimbat, taria sa accept ceea ce nu poate fi schimbat si intelepciunea sa fac diferenta"id="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu pregatesc acest gen d earipioare si imi ies tare gustoase.Au mare succes in familie.

 

Aripioarele taiate in trei (codita cea mai mica se arunca )se dau prin fulgi de porumb faramitati apoi in oua batute amestecate cu sare ,piper , curry si boia iute (dupa gust) apoi in fulgi de porumb si ultima oara iar in oua .

Se prajsec in f putin ulei si fffff incins.

Se servesc cu lamaie ,maioneza cu mujdei.

 

Pofta buna !

 

"Nu exista funie sau lant care sa lege mai strans si mai iute decat itele dragostei!"

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fulgii se gasesc la orice raion de cereale si sint foarte buni aia romanesti, nu e nevoie de cine stie ce. EU folosesc fulgii si la snitele si la piept de pui taiat fisiute, la care fac un sos de usturoi cu maioneza.

Am si eu o intrebare pe aceeasi tema: stie cineva cum se fac aripiparele picante ca cele din America? au sos iute care nu stiu cum se face.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...