Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Copiii cu cine raman?


Recommended Posts

MIE MI S-A INTAMPLAT:

 

Fostul meu sot, auzind variantele posibile (adica cele de mai sus) si neputandu-se folosi de nici una, s-a gandit sa "fabrice niste dovezi" cu care sa ma scoata pe mine alcoolica.

 

Si m-am trezit la proces ca aduce:

1. o reteta scrisa de un doctor oarecare din orasul din care este el si pe care scria ca m-am prezentat la consultatie beata muci si el, doctorul, mi-a gasit ficatul varza, vezi bine, de la bautura.

2. o "compunere" scrisa tot pe un formular medical de catre doctorita de familie a fostei mele soacre care, chipurile, ar fi fost chemata acasa la soacra mea (tot in orasul de care ziceam mai sus) sa o consulte dupa ce eu, tot beata fiind, as fi batut-o

3. o constatare de la medicul legist ca copilul meu avea pe picioare niste vanatai si ca ele ar fi fost facute de mine (si i-a dat copilului cateva sute de mii sa nu zica altceva de fata cu doctorul)

4. o hartie scrisa de o tipa, statisticiana la spitalul de copii, ca confirma ea ca internata cu copilul meu nu am fost eu ci fosta mea soacra (apropo, stiai ca statisticiana tine registrele in care se noteaza/corecteaza/sterge persoanele internata in spital?)

5. marturia SUB JURAMANT a fostei mele soacre, cu toate inventiile ce ar completa peisajul de mai sus

 

Atentie, aceste hartii au aparut la ultima sedinta de judecata, cu toti martorii de fata, si ai mei si ai lui, si in asta consta "un avocat bun" - al lui. Ca s-ar fi putut incheia prezentarea de probe atunci, de' - iuteala de mana si nebagarea de seama -, si ramaneam pe bune fara copil.

 

Dar, norocul meu, ca avocata mea vazuse si ea multe la viata ei si a zvarlit-a pe usa pe una din martorele mele ca sa se mai dea un termen de judecata. Luung, dincolo de vacanta judecatoreasca de peste vara.

Sa avem, naibii, timp sa rumegam problema.

 

Si pe urma sa te tii, fata mea, sa demonstrezi ca la datele de pe retete erai in alta parte si nu in orasul acela (extrase de operatiuni bancare, listing de telefoane de pe fixul de acasa si tot ce iti mai trece prin cap in disperare de cauza. Si cautare pe net dupa parafa acelor medici sa gasesti adrese de la mama naibii in celalalt capat de tara.

 

In cele din urma totul s-a terminat cu bine pentru mine si cu mare rusine pentru familia fostului meu sot. Doctorii aceia au raspuns oficial avocatei mele cum ca hartiile cu parafele lor sunt falsuri si imi place sa cred ca au mai luat-o pe cocoasa si cei care au sprijinit "operatiunea". Chiar si judecatoarea a precizat in sentinta ca dovezile si marturia fostei mele soacre au fost false.

 

Totusi, aceasta poveste este in totalitate adevarata si ea demonstreaza ca se poate tese o plasa in care sa cazi ca o musculita.

 

 

 

 

Magda, mami de Horia (20ian1997) si Matei (3oct2005)

http://community.webshots.com/myphotos?action=viewAllPhotos&albumID=550146097&ran=6628

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 12
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:Initial creeata de delia grozav

AM SI EU O INTREBARE CAM CIUDATA:In cazul unui divort, ce ar putea sa faca tatal si ce sorti are sa obtina copiii?IPoze filmuletedede, Adi 5ani si Medeea 1 an


id="quote">id="quote">am vazut caz concret de femeie depravata(cu probe video aduse de sot) care a obtinut copilul....singurul motiv fara drept de apel pt.care instanta i-l poate da lui,este sa dovedeasca faptul ca tu nu esti in deplinatatea facultatilor mintale!BRENDACu dedicatie:"E o mare nenorocire de a nu avea destul spirit pentru a vorbi ce trebuie si nici destula minte pentru a tacea.Iata principiul impertinentei." (la Bruyere)http://community.webshots.com/user/brendamitran
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...