Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Vrea sa stiu care e parerea voastra


Recommended Posts

mai bine discutati deschis,el sa-ti spuna concret care a fost motivul,tu sa-i spui la fel de clar de ce te-ai suparat!

 

BRENDA

 

Cu dedicatie:

"E o mare nenorocire de a nu avea destul spirit pentru a vorbi ce trebuie si nici destula minte pentru a tacea.Iata principiul impertinentei." (la Bruyere)

http://community.webshots.com/user/brendamitran

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 31
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Eu nu mi-am luat sotul al intalnirea de 10 ani de facultate, desi puteam veni cu "perechea" da nu mi s-a parut ca ar fi interesnt pt el.

 

Si eu am terminat Politehnica si colegi erau aproape numa barbati.

 

Nu....dragelor sigur ca n-a fost subiect de divort.

Da noi am ras 2 ore de profa de desen tehnic sau mai stiu eu ce prostie si sotiile colegilor s-au simtit aiurea!!!

 

Da ce nu inteleg eu: de ce tinei musai sa te duci?

Avea vre-o iubita in liceu? Hai sa fim seriosi, in 10 ani se prescrie!

 

cristiama

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cristiamaid="red"> nu stiu daca mi-am dorit foarte mult sa merg de la inceput:dar cand am vazut ca el tinea mortis sa nu merg.....

La astfel de reuninuni se merge de regula insotit si nu mi-a trecut niciodata prin cap ca ar putea sa se duca singur.

Nici pana azi nu am discutat despre asta si parca nici nu imi mai doresc.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua fetelor! eu de obicei intram la "asteptand un ingeras..." dar azi am avut o cearta atat de urata cu sotul mu incat nu stiu daca mai vreau sa mai intru vreodata pe forum-ul acela. Pe bune ma enervat atat de tare incat imi vine sa ii cer divortul.

Sa vedeti totul a inceput practic de duminica, de ziua lui, cand am avut invitatii totiprietenii nostri, frati parinti etc. Ideea e ca fratele meu s-a cam imbatat si s-a dat putin in spectacol. Asta nu ar fi problema cea mare, ideea e ca de la discutia pe tema asta am ajuns la alte reprosuri mai vechi. Eu inaintea lui am avut un prieten vreo 4 ani cu care am ramas insarcinata dar nu am putut pastra copilul pt. ca nu eram pregatiti etc, l-am cunoscut pe sotul meu, am ramas si cu el insarcinata dar...la fel nu am pastrat sarcina(noi nu eram casatoriti inca, in fine acum imi dau seama ca nu era un motiv pt. care sa renunt la sarcina dar...regeretele sunt tardive acum) ideea e ca am degenerat intr-o alta cearta legata de trecut si viitor, ca el nu vrea sa faca spermograma ca cica din cauza mea nu am putea avea copii, ca eu sunt de via ca am facut chiuretaj cu primul prieten si alte reprosuri de genul asta, ca nu stiu ce faceam eu cu ex-ul si multe alte prostii. El e cam prost de gura stiti ...si ma gandesc daca Doamne fereste nu vom putea avea copii si ar fi din cauza mea ce o sa se intample??daca el acum imi reproseaza cand inca nu am vazut negru pe alb care ar fi cauza de infertilitate, dar mai tarziu?? ma gandesc ca ne-am spus niste lucruri atat de uarate acum, la nervi ca nu stiu daca o sa putem trece peste ele. eu una i situatia in care sunt acum imi vine sa merg sa semnez divortul (si nu avem decat 1 an de la nunta si 5 de cand suntem impreuna).

Ajutati-ma! ce sa fac! cum sa trec peste faza asta???

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai e o posibilitate: de obicei, la astfel de intalniri, se hotarasete din start - se merge sau nu cu jumatatea. Poate oamenii au decis sa fie o intalnire strict intre fostii colegi de clasa (fara soti/sotii), iar al tau sufera de lipsa de diplomatie si te-a refuzat brutal. Io zic sa-ti iei inima in dinti si zambitoare (si la exterior si in interior) sa-l rogi sa-ti povesteasca cc cum a fost la intalnire. N-are sens sa-ti amarasti sufletul pt un lucru care poate e mai mult decat minor... Bafta!

 

 

___________________________________________________________

Tzuni [sofer] mic si drag si scump si grasunel si... pisicos

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Afla cu cine a vrut sa nu te intalnesti si de ce.

 

Nu prea ai ce sa-i faci, doar sa-l lucrezi finutz si cum - asta stii tu cel mai bine. "Razbunarile evidente" nu prea dau rezultatele scontate.

Arde-l pe cu totul altceva, daca tot vrei sa te razbuni.

Dar parerea mea e sa-l lasi in pace si sa-ti examinezi serios relatia, ca sa vezi unde sunt problemele.

 

 

Raluca, Emi cea scumpica si bebelusa Ina

 

Ajutati-l pe Andrei sa traiasca!

http://www.point.ro/andrei/

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu-i normal, orice s-ar spune. Dar la 10 ani de la terminarea liceului sotul tau e tanar si nu se gandeste la amanunte...

In vara asta am fost la intalnirea de 20 de ani. De la facultate...

Mi-am luat sotia, eu m-am maturizat...[:)]

 

 

 

poze multe cu noi

 

 

"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...