Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Dr. Tutunaru (16)


clio

Recommended Posts

  • Răspunsuri 294
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Fetelor,eu m-am pricopsit cu o infectie urinara sau cam asa ceva.L-am sunat aseara pe DrT si mi-a zis sa iau Ampicilina.Am luat ,dar eu neputand inghiti pastilele,am varsat continutul intr-o lingurita si le-am luat asa cu apa.

Problema e ca m-a luat o durere de stomac de nu mai pot.Voi ati luat vreodata ampicilina?

Cand ma gandesc ca vine ora sa o iau pe urmatoarea,imi vine sa fug.

 

Luminita[gravi]21+ [baietel][baietel]si [zana]Daria

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tanima felicitari mamico,sa-ti traiasca puiul mic si sa fie sanatos!!!![bis][bis][bis][bis][bis][bis][bis][bis]

 

Androix ia suna-l tu frumusel pe T, ca doar n-o sa stai sa mori de rau inca 2 sapt pana cand te duci la control. Pupici si sarcina usoara, din pacate si eu am avut 3 luni "de foc" cand eram gravi cu Miruna, nu puteam manca decat banane[alcool][alcool][alcool], asa ca stiu ce nasol e.[pup][pup][pup]

 

[mamica]Madau siid="black">id="Arial Black"> [copil] Alexia Miruna (15 dec 2005)id="Arial Black">id="red">

pozici la 9 luni

asa s-a nascut Miruna

filmuletze poznase

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata, fetelor!Cu vremea asta mohorata, e greu de crezut ca deja e pranz...Felicitari Tanima!Sa fiti amandoi sanatosi si voiosi!

Va mai dau o veste dragele mele:pe 23 nov T pleaca cateva zile din tara!Asa ca eu voi naste maxim pe 22, adica o draguta de scorpioanca!

Dianad, multumesc pentru informatii, ai fost tare explicita.Daca ar fi dupa mine, cred ca as vrea seara sa-mi fac cezariana, sa fie si dumnealui mai relaxat.

Atudor, multumesc pentru raspuns si incurajari!

Kid 2003, sa inteleg ca e alegerea meace lapte va bea bebe?eu credeam ca neonatologul recomanda...

Magghyc,ca idee de sterilizare alesesem de ceva timp solutia de la chicco, asa ca mi-ai dat si tu o super idee.

Eu as dori ca bebe sa stea cu mine,dar nu stiu daca ale mele colege de camera vor accepta.

Madau, se pare ca nu am multe alternative privitor la neonatoloage...

Ma descurc eu.

Fetelor-mamicilor, cate biberoane sa iau cu mine la maternitate?De cate biberoane am nevoie pe zi si ce capacitate sa aiba?

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

sunt intr-o mare dilema!Nu gasesc ceva de imbracat pentru nunta cumnatei mele, care va fi sambata!Am intrat pe Tara fashion si nimic de ocazie....voi stiti unde pot sa mai caut?Pot sa indraznesc cu o intrebare:doreste cineva sa imi inchirieze ceva dragut?Nu stiu incotro sa o apuc..da-ti, va rog, cu sfatul in mine![:)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor!

Sunt si eu o graviduta de-a d-lui dr Tutunaru.

Felicitari fetelor care au nascut! Nastere usoara celorlalte. Sa aveti toate bebei sanatosi!

Fetelor, voi ce stiti de Elias? Preturi, conditii, etc? La noi e primul bebe si habar n-am ce-o sa fac... Si in afara de T. cine ma sta cu noi in sala la nastere (normala)? Sa stiu la ce sa ma astept sa nu fac vreun soc pe acolo...

Androixid="red">, T. are program la spital martea si miercurea dimineata, de la 8.15-11h. E foarte aglomerat. Eu am ajuns la 8h si are deja lumea adunata si am asteptat pana pe la 11 fara un sfert ca sa intru. Daca e urgent mai bine te duci la cabinet...

[pup][pup]

Loredana [gravi]23+ [baietel]Roni-Cristian

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mamici, inca o intrebare:cum ati facut cu lenjeria de patut a lui bebe?

Ati cumparat pilota?Cu ce va ganditi sa-l inveliti pe bebe? Eu cred ca o sa cumpar material si o sa rog croitoreasa sa-mi faca cateva seturi de lenjerie de pat.Ma enerveaza ca aparatorile de pat sunt din material sintetic si cred ca si pilota la fel...Voi ce faceti la iarna in privinta celor mai sus mentionate?

Imi cer scuze ca va bombardez asa, dar nu am tot timpul acees la net si cand am, ma pun pe treaba, strang informatii ca o [biz].Va pup pe toate!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hei, ce mai ziceti de o intrebare?Ce inseamna domnule, patut cu doua nivele:ca salteluta se fixeaza o data mai sus, la inceput, iar apoi o poti regla mai jos, nu?Deci sa inteleg ca acolo unde nu spune ca e cu 2 nivele, patutul are salteaua doar jos?Gasisem un patut tare dragut, dar nu zice ca are 2 nivele.OFFFF!Lamuriti-ma, va rog!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

marair, la mine patutul are doua nivele (f util- al meu nu este rabatabil), sus si mai jos;daca ar fi fost rabatabil, chiar nu as fi avut nevoi de doua nivele ca puneam gratarul mai jos;

tanima, felicitari, sa va traiasca minunea!id="blue">

pt fetele care sunt pe ultima suta de metri[bum][batetoba]

 

anasia mami de [bb] Alessia Anca

 

pozici

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...