Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Dr. Tutunaru (16)


clio

Recommended Posts

Fetelor, stiu ca s-a mai discutat, imi puteti spune ce moase mai sunt pe acolo, cum le cheama si cum sunt? Am auzit de Mariana care este super, dar ma interesa cine mai este si cum este, caci nu stiu pe mana cui incap marti. Dr. T nu este de garda marti, oare Bogdan o fi pe acolo sa ma bazez pe cineva in timpul travaliului?

Mi-e frica ca de bombe, mai ales ca dr. T nu e de garda, chiar daca el vine oricand e chemat.

Anasia, tu la cate sapt ai nascut si de ce ai facut ceza?

Pupici!!

 

Dani[gravi] 40w4d[baietel]Ovidiu Ioan

Burtica

Nasi de cununie si de botez

 

Ovi

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 294
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Queen te duci si-l cauti ori la cabinet jos la parter unde consulta de obicei, ori daca nu e acolo vezi sus la sala de nasteri, intrebi de el. Probabil ca o sa te consulte intai si apoi sa te trimita sa-ti faci foaia de internare si toate cele.

 

Asta daca nu vrea bb sa vina mai devreme, caz in care o iei in ordine inversa...camera de garda, internare, control.

 

Te descurci tu acolo, tinem pumnii sa fie bine[pup][pup][pup]

 

[mamica]Madau siid="black">id="Arial Black"> [copil] Alexia Miruna (15 dec 2005)id="Arial Black">id="red">

pozici la 9 luni

asa s-a nascut Miruna

filmuletze poznase

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Queenmagde, m-a chemat marti, adica maine tot la ora 8-8.30. Mi-a zis sa ma prezint la o camera: cum intri in spital, lifturile parca sunt inainte, iar eu o iau pe culoarul din stanga pana in capat si imediat in dreapta e o camera, unde cred ca imi face o eco cel putin asa am inteles eu. Dar ca sa fii sigura il poti suna, eu si sambata l-am sunat cand am ajuns acolo. Poate ne intalnim, cum ne recunoastem, eu am ochelari, sunt bruneta si cu parul pana la umeri. Eu o sa am maine 40 de sapt si 5 zile. Ai emotii?

Pupici

 

Dani[gravi] 40w4d[baietel]Ovidiu Ioan

Burtica

Nasi de cununie si de botez

 

Ovi

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Danip nu am emotii pentru ca abia astept sa nasc...m-am ingrasat 30 kg iar de 4 nopti nu mai dorm, am impresia ca o sa ma sufoc. Eu sunt inalta, am cam 1.77, am parul negru lung si cret si o sa fiu imbracata in pantaloni galbeni si bluza neagra. Maine fac 41 saptamani. Sper ca maine sa nu fie doar un control ci sa si nasc ca acasa nu mai vin!!!!!

Madau multumesc pentru informatii!!!

Pupici!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, fetelor!Gata, s-a dus week-endul si incep pregatirile pentru ultima luna...mama, am o stare de angoasa, mi-e teama ca nu voi fi gata cu toate.Asa ati simtit si voi?Fetelor, de ce ati avut nevoie in saptamana urmatoare dupa ce ati nascut?Ma refer la tot:hainute, medicamente, eu stiu, ce mai trebuie.Va pup!

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

tanima si alexutza felicitari sa va traisca bebeii si sa fie somnorosi si mancaciosi.

id="red">andra felicitari pt fetita grasunica;

id="blue">danip facem galerie sa prinzi curaj, la fel tinem pumnii si pt id="red">queenmagde.

 

va pupam cu drag

sa va traiasca comorile celor ce le tin in brate, cele ce mai au de asteptat le pup pe buric si aveti grija de gagalici.[pup]fata

 

nadiutapm [gravi]23+ [fetita]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tanima si Alexutza FELICITARIid="red">..sa fiti sanatoase si voi si bebii, asta este cel mai important!

Danip - bafta si iti tinem pumnii.

 

Fetelor nu am mai avut timp sa intru pt. ca bebe imi rapeste toata ziua, Cand sper si eu sa ma odihnesc..bebe se trezeste. Pana papa, apoi pana ma mulg, pana sta sa ragaie, timpul trece repede si iar trebuie sa reluam figura.

Noroc ca seara cand vine tati de la serviciu, il preia el.[:D]

 

Pupici la toata lumea

 

 

 

Cata - o mamica fericita

[bebic]Robert Alexandru

----------------

You really can change the world if you care enough!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Marairid="red"> - da, exact la fel am simtit si eu. Oricum eu nu ma asteptam sa nasc chiar asa devreme (am nascut la 37 sapt). Fetele iti pot confirma ca am intrat cu doua zile inainte de a naste si nici prin gand nu-mi trecea ca o sa se intample curand.

Cat despre cele necesare dupa nastere, sa sti ca cel mai bine e sa-ti asculti medicul pediatru. Eu am luat atat de multe si nu toate mi-au fost de folos.

 

Apropos: am cumparat Batista bebelusului. Este super. Saracutztul avea mucisori si cand incercam sa-i scot cu pompita, era tare nervos, tipa si nu-i placea. Cand ii pun batista bebelusului, este foarte mirat, face ochii mari si sta linistit. Cred ca-i place. Important este ca ii ies toti mucisorii. E super si poat erespira si el bine!

 

Daca vreti sa mai vedeti poze...am adaugat pe site-ul lui la sapt. 4: www.keyweb.ro

 

 

 

Cata - o mamica fericita

[bebic]Robert Alexandru: www.keyweb.ro

----------------

You really can change the world if you care enough!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cata,

sa iti traiasca Robert!!am vazut pozele, frumos golan ai!!

Marair,

ia-ti ser fiziologic sau spray cu apa de mare (humex, sterimar, sunt mai multe marci...asta pentru nasul lui bebe...si comprese sterile pentru sters ochisori;

in functie de pediatru, o sa primesti o lista intreaga cu chestii de cumparat, stai linistita[alcool]!!Iar lista e intr-adevar diferita, de exemplu: unii pediatri iti dau Bonisan pt colici, altii SabSimplex, altii EspumisanL, etc.

Mai bine astepti sa vezi ce ti se da exact de luat...

Ce am regretat eu e ca nu am cumparat pompa de san dinainte - sotul a luat-o din farmacie, unde era evident la un pretz bombat....

 

 

Mama lui Nic cel Micid="Comic Sans MS">id="teal">

"Omnia mea mecum porto" id="teal">id="size1">

 

Nic cel Mic

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...