Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Dr. Tutunaru (16)


clio

Recommended Posts

Buna dimineata burtici! [pup]

In primul rand tinem pumnii si facem galerie pt fetele noastre DANIPid="red"> si QUEENMAGDEid="red">!!!!!!!! [majoreta]

[majoreta] [majoreta] [majoreta] [majoreta]

Bafta fetele, o sa fie bine, Doamne ajuta! [ruga]

Eu am fost ieri la ultimul control. Bineinteles ca bebe e tot pelvian asa ca pe 1 sau 2 noiembrie ma duc pentru cezariana; stabilim data exacta pe 31; in schimb e cam mic pentru varsta lui: are 2,800 (+/- 400 de grame)…m-a trimis in spital la monitorizare, am fost, totul e in regula, dar nu se stie de ce a luat doar 200 de grame in 2 saptamani…bine ca macar fluxurile sunt in regula si ca el e OK; o sa creasca dupa ce se naste...Au inceput deja emotiile...[alcool]

Bineinteles ca azi noapte am dormit din 2 in 2, si am visat numai spitale, sali de operatie, femei care nasteau, analize + pe mine tremurand de frica in fata unor asistente care-mi tot spuneau ca operatia mea va decurge altfel decat normal din cauza pozitionarii lui bebe. Doamne, sper sa nu ma tina in cosmaruri pana saptamana viitoare, ca o iau razna...[bang]

[pup]ici tuturor

 

 

 

Ana [gravi] 38w4d cu [baietel] Tiberiu Mihai

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 294
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Buna dmineata.

Bafta Dani si queenmagdesi curaj.

Ce se intampla cu bebeii astia de nu vor sa iasa la termen, ia fixat Tutu bine acolo[:D]Vad ca sint multe burtici care ajung peste termen.

 

atudorsi a mea luase in greutate in ultima sapt doar o suta de grame, nu se stie de ce. Sanatos sa fie bebe ,sa vezi foame cind iese din burtica[bibe]

 

pupici

 

POZE CU PRINTESA

 

Monica si bebe Cosmina

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Moniqueid="red">, ai perfecta dreptate, sanatos sa iasa, ca in rest, recuperam de la mami [bibe]. Am fost socata oarecum pt ca el obisnuia sa fie peste cu o saptamana, si acum...in urma cu 2; oricum stie nea Tutu ce face, am incredere in el; daca era ceva grav, imi spunea sigur [:D] Si ma mai oftic dintr-un punct de vedere...daca nici eu n-am avut grija de sarcina si de mine......am mancat ce era mai bun, m-am ferit de stres, pic de tutun, cafea, alcool...nu stiu ce sa zic; oricum si eu si sotul meu suntem micuti si de statura si in greutate, poate conteaza si asta!

[pup]ici [flo]

 

Ana [gravi] 38w4d cu [baietel] Tiberiu Mihai

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Atudor noi am mai vb si pe mess si ti-am dat cava exemple cu bebelusi nascuti la termen si exact la fel de mici ca al tau acum. Si toti baieti...deci o fi ceva. Poate s-or inscrie la vreun concurs de silfidenie[:D][:D]

Acum serios vorbind, stai linistita ca nu trebuie sa te stresezi, daca T ti-a zis ca e ok, atunci inseamna ca asa e.

 

Tinem pumnii azi ptr Danip+Queen, nastere usoara fetele!!!![bis][bis][bis][bis][bis]

 

[mamica]Madau siid="black">id="Arial Black"> [copil] Alexia Miruna (15 dec 2005)id="Arial Black">id="red">

pozici la 9 luni

asa s-a nascut Miruna

filmuletze poznase

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Atudorid="size2">id="red">...stai linistita...si al meu baiat in ultimele 2 sapt nu a luat decat 100g...si la ult.echo pana sa nasc mi-a zis drT ca are doar3,150..si el a avut 3,550 asha ca si echo astea mai dau rateuri..

 

Nastere usoara fetelor si va asteptam sa veniti sanatoase sa ne povestiti experienta voastra si a minunilor voastre!!!

 

 

[gravi] 39+ cu [baietel] Gabitza

 

Pupici si bebici sanatosi si mancaciosi!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, am vorbit cu Danipid="red">; au incercat sa-i provoace nastrerea azi toata ziua, nu au reusit insa; se pare ca are colul foarte dur; mai incearca si maine.

Sa-i tinem pumnii [ruga]

Hai Daniiiii!!!!!! id="red">id="blue">[majoreta][majoreta][majoreta]

 

[pup]ici

 

Ana [gravi] 38w4d cu [baietel] Tiberiu Mihai

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am prins un zvon aici pe forum...

si m-am gandit la voi, asa ca va spun.

 

o mamica, care a nascut in we la elias, spune ca i-au cerut la neonato 5 lei pt 50ml lapte humana pt bebe. ca nu i-au dat gratis.

nu stiu daca e ultima gaselnita de a face bani, bisnita, sau cum s-o chema, dar mi s-a parut stigator la cer...

 

asa ca, actionati cum credeti, daca e chiar pe bune chestia asta, si OFICIALA, mai bine luati de-acasa o cutie de lapte.

 

nasteri usoare in continuare si [pup] la proaspetele mamici!

 

Cristina [bicla]Andrei-Razvanid="blue">(2.08.2003)id="size1"> si [copil]Iris-Sabinaid="red">(17.11.2005)id="size1">id="Comic Sans MS">

Andrei si Iris

Nazdravani de august-septembrie 2003

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...