Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Dr. Tutunaru (16)


clio

Recommended Posts

Buna, fete dragi!Am intrat dupa ceva timp, ca acasa nu am net!Fetelor, daca Tutu e plecat din tara pana pe 13 cred ca o sa mor de frica...Nu stiu daca e normal ceea ce simt.Uitati:am senzatia ca bebe pur si simplu nu mai incape in uter, ma doare toata burta, ca si cand as avea vanatai peste tot, cand isi schimba bebe pozitia am senzatia ca o sa-l scap, asa de mare e presiunea pe col!In plus, sunt momente in care bebe e linistit si tot simt o presiune uriasa pe col!Nu mai pot de frica!Acum am 35 de sapt si 6 zile.Daca bebe vrea sa stea cumintica la burtica, se va naste pe 22 nov prin cezariana(am hepatita C si e obligatorie cezariana), dar daca nu e cumintica, ce ma fac?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 294
  • Creat
  • Ultimul răspuns

marair stai mataluta cumintica in pat si incearca sa nu faci efort, si Miruna mea imi nenorocise burta in ultimele 2 luni, aveam senzatia ca ma batuse cu bata peste tot, nu mai avea loc saracutza si incerca sa se intinda. Plus ca de pe acum incepe sa coboare usor, si de aia simti presiune asa mare pe col. Daca te mai doare baga un Scopantil supozitor, sau ia un No-spa. De regula la durere Scopantilul e mai bun, No-spa e mai mult ptr contractii.

De scapat nu-l scapi, crede-ma ca stiu cel mai bine treaba asta[:D].

Pupici si stai cumitica, mai ai putin

 

[mamica]Madau siid="black">id="Arial Black"> [copil] Alexia Miruna (15 dec 2005)id="Arial Black">id="red">

pozici la 10 luni

asa s-a nascut Miruna

filmuletze poznase

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by madau

Ce scaun mai....zi-ne si noua sa fim la curent cu tehnologia moderna..ca atunci cand am nascut noi...nu erau maica asa OZN-uri..[alcool][alcool][mamica]Madau siid="black">id="Arial Black"> [copil] Alexia Miruna (15 dec 2005)id="Arial Black">id="red">pozici la 10 luni[:-)))][:-)))]nu sint chiar OZN uri. E un scaun mare si rosu pe care il foloseste si ca "masa" si ca pat pt eco. La masa merge cum merge dar la eco nu stiam cum sa stau cu picioarele [:-)))]pt ca are suportul pt ele cracanat asa ca la masa. Ce oi fi explicat aici nu stiu ca abia m-am trezit. Oricum e altfel decit o masa obisnuita.....e comod/a[:-)))]In rest are un monitor si calcultor mai performant, cel putin asa se vedea.Pupiciasa s-a nascut Mirunafilmuletze poznase


id="quote">id="quote">POZE CU PRINTESAMonica si bebe Cosmina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[:-)))][:-)))]nu sint chiar OZN uri. E un scaun mare si rosu pe care il foloseste si ca "masa" si ca pat pt eco. La masa merge cum merge dar la eco nu stiam cum sa stau cu picioarele [:-)))]pt ca are suportul pt ele cracanat asa ca la masa. Ce oi fi explicat aici nu stiu ca abia m-am trezit. Oricum e altfel decit o masa obisnuita.....e comod/a[:-)))]In rest are un monitor si calcultor mai performant, cel putin asa se vedea.

 

Pupici

ASA vroiam sa scriu dar la raspunsul lui madau....si nu mi-a reusit[bang]

 

POZE CU PRINTESA

 

Monica si bebe Cosmina

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Moniqueid="blue"> - controlul asta de 6 sapt..doare?>????, si inca ceva...cuva tu ai intrebat de anticonceptionale...se pot lua...cand, cum???...eu sunt programata pe 14 la controlul asta si vroiam sa stiu cam cum e..

 

Cat despre scaun...pana s anasc am fost acolo la control..dar inca nu avea nimic diferit fatza de cabinetul vechi....de abia astept sa vad...

 

Mamica fericita de [baietel] Gabitza (30.09.2006)

POZE

 

Pupici si bebici sanatosi si mancaciosi!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

alexutza, am fost eu vineri. E suportabil controlul. Ca si anticonceptionale, mie mi-a dat Exluton. Problema mea e ca nu mi-a venit ciclul pana acum si pe prospect scrie ca trebuie sa iau in prima zi a ciclului menstrual. Aveti idee cand ar trebui sa-mi vina ciclul???

 

Cata - o mamica fericita

[bebic]Robert Alexandru: POZE BEBE

----------------

You really can change the world if you care enough!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cataid="blue"> - si eu am aceeasi problema....cand ar trebui sa vina..ca eu nici nu alaptez, deci practic...eu il tot astept...acuma stau si ma framant cu alta problema, daca imi vine exact cand am eu programarea la Tutu, ce ma fac?

 

 

Mamica fericita de [baietel] Gabitza (30.09.2006)

POZE

 

Pupici si bebici sanatosi si mancaciosi!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Monique, ai fost dulce rau [:-)))][:-)))][:-)))]

Maya, felicitari! Sa iti traiasca grasunica!!!

 

Madau, iti predau stafeta pentru deschiderea urmatoarelor capitole [pup] Eu abia mai reusesc sa va citesc si cand o fac, o fac pe sarite!

 

Eseea, felicitari!!!!!!!!!!Sa ai o sarcina usoara!

 

Tinem pumnii pentru viitoarele mamici!

 

Editez [:D] Am vazut pozele cu proaspetii bebelusi! Sunt toti niste dulci! Monique, Cata, Alexutza, Adriana,Tanima aveti niste copii scumpi rau de tot, si pufosi, si deliciosi!

 

Nicoleta si [zana]Alexia (21 aprilie 2005)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...