Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Dr. Tutunaru (16)


clio

Recommended Posts

  • Răspunsuri 294
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Sint aici Danipid="purple">, va citesc zilnic dar nu prea mai aveam ce sa scriu.

Sint si eu in cautare de trusa pentru epidurala, cred ca luni o sa o cumpar.

De aseara am niste junghiuri tare nasoale in vagin si ovare-practic zici ca te taie cineva, noroc ca nu m-au tinut foarte mult, cred ca saptamina asta care vine, nasc.

Am o vaga idee despre ce o sa trebuiasca sa indur la nastere, sper sa nu fie chiar asa de greu.

Ti-am scris pe messenger, nu stiu daca ai vazut mesajul de la mine.

O sa-ti scriu si pe mail, mai schimbam impresii.

Bafta luni la control, sa vii cu vesti bune.[pup]

 

 

O fericita mamica in devenire!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andra, am primit mesajele tale pe messenger si mail-ul, tot astept sa te conectezi pe mess. Oare te-ai asezat langa mine atunci pe canapea la Genetic Lab?

Si eu simt o presiune jos de tot, de trebuie sa ma asez pe ceva daca sunt in picioare. Ne apropiem!!!! Ce frica imi este [bang] Si eu trebuie sa fac rost de epidurala, sa vedem de unde, de la farmacie sau de la cineva care nu a folosit-o.

Va pup pe toate si multa sanatate!!

 

Dani[gravi]38+[baietel]Ovidiu Ioan

Burtica

Nasi de cununie si de botez

 

Ovi

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc mult de tot Ioanaid="red">.. si mii de scuze ca nu am raspuns pe mess..dar programul de pana acum..a fost destul de alert..[:D]

Acum sper ca ne-am intrat in ritm si deja am si eu timp sa respir si sa mai vb cu prietenii.

 

Danip -trusa nu o mai am ca mi-a montat cateterul(acul) ...dar fara sa imi mai introduca si anestezicul....si Pta Domenii e ff aproape de Spital si de cabinet...la 10 min mers pe jos

 

[gravi] 39+ cu [baietel] Gabitza

 

Pupici si bebici sanatosi si mancaciosi!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alexutzaid="red">, felicitariiiiiiiii!!!!!!!! [bis][pup]

Ma bucur atat de mult cand vad mamici fericite a caror experienta nu a fost practic traumatizanta, ceea ce ma incurajeaza si ma face sa cred, inca o data, ca nasterea nu mai este o problema [:D]

Sa fiti sanatosi si tu si bebe!!! [pup]

 

Ana [gravi] 36w2d cu [baietel]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Atudor - nu-ti face probleme - nasterea in sine e simpla si de fapt dupa tot travaliul vine mai mult ca o relaxare....

Ceea ce devineenervant pe fiecare zi petrecuta acolo in spital este atitudinea personalului gen mana a doua si a treia..adica asistente, infirmiere si femei de servici...e drept nu toate dar de cele mai multe ori ele comenteaza mai mult decat ar trebui sa o faca doctorii ...e ceva groaznic cand auzi cum o femeie de servici te intreaba: " Cand eliberati patul?" - si eu raspund: Cand mi se va da ultimul bilet de iesire din spital de la pediatrie!"..iar ea asha in fatza mea ridica capu' si zice: " Da' ce? E dupa dna Doctor? Trebuie sa eliberati patul pana ies eu din tura!!!!"

 

Si au fost multe faze de genul asta..care efectiv te dezgusta...dar repet - nu din partea doctorilor-

 

In rest ce sa zic, Bafta multa si ai incredere ca acolo in sala de nastere toata lumea se poarta cu tine ca si cu o printzesa, papusa, iubita, mamica...si alinturi de genul asta care efectiv te fac sa uiti de dureri

 

[gravi] 39+ cu [baietel] Gabitza

 

Pupici si bebici sanatosi si mancaciosi!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut fetele

 

Acum am picat acasa, am fost la munte..citesc maine si revin cu raspunsuri la toata lumea

 

Alexutza incepeam sa-mi fac griji ptr voi, sa-ti traiasca puiul, sa fie sanatos si mancacios. [bis][bis]

 

Fug ca am venit acasa cu una bucata copil extrem de rasfatat..tipa de m-a omorat[bang][bang]

 

[mamica]Madau siid="black">id="Arial Black"> [copil] Alexia Miruna (15 dec 2005)id="Arial Black">id="red">

pozici la 9 luni

asa s-a nascut Miruna

filmuletze poznase

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...