Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Dr. Tutunaru (16)


clio

Recommended Posts

Asa....sa vedem deci:

 

Yaylin faptul ca suge cate 5 min nu e chiar ok, decat daca suge de "divertisment", o masa normala trebuie sa dureze minim 15 min de supt ca lumea. Probabil ca se distreaza, si Miruna facea la fel, numai ca nu prea o mai lasam ptr ca incepuse sa ma foloseasca pe post de suzeta si nu e ok. Lasa-i un interval mai mare intre mese..3-4 ore ar fi ideal daca rezista, asa va invata ca trebuie sa manance ca lumea sa-i tina de foame. Plus ca asa se rezolva si colicile..altfel iti dai seama...laptele pe care il papase abia intra in fermentatie in stomacel, nu apuca sa se digere complet si bagi altul proaspat peste el..rezultatul..dezastruos[bruta]. Daca mai e ceva vb pe mess, daca nu ai ID-ul meu ti-l dau pe PM

 

Alexutza ma bucur tare ca sunteti bine, pacat insa ca a trebuit sa experimentezi nasterea "pe viu". Noroc insa ca a durat asa putin, io am stat 14 ore in travaliu, daca nu avem epidurala..ma dadeam cu capul de pereti cred.

 

Atudor curaj gaina ca te tai[pup], hai ca nu e dracul asa negru, o sa vezi ca o sa fie ok, iar rezultatul...merita pe deplin[cool]

 

Truse de epidurala nu se mai gasesc la farmacia Spit Universitar???????????

 

Personalul de la spital eu v-am cam prevenit pe toate cele care ati discutat cu mine despre asta, singurele carora n-am ce repros sa le fac au fost cele de la nastere, in rest alea de la copii[bang][bang][bang], nu stiu de ce dracu nu stau acasa daca-s asa frustrate....

 

Ma duc sa mai citesc din urma sa nu uit pe cineva/ceva, daca mai e ceva revin[pup][pup][pup]

 

[mamica]Madau siid="black">id="Arial Black"> [copil] Alexia Miruna (15 dec 2005)id="Arial Black">id="red">

pozici la 9 luni

asa s-a nascut Miruna

filmuletze poznase

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 294
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Nadiuta eu m-am pricopsit cu una bucata cerclaj (la mine destul de dificil dupa spusele lui T, ptr ca aveam colul extrem de friabil) in sapt 24. A fost ok operatia in sine, cu anestezie generala, am avut ceva dureri vreo sapt dupa insa s-au rezolvat cu bine. Problema e ca dupa trebuie sa cam eviti orice efort, eu am stat o luna numai in pat, ma dadeam jos doar ca sa merg la Wc si la dus, apoi mai faceam cate o tura prin casa sa ma mai dezmortesc putin, insa de mancat mancam in pat si cam pe acolo mi-am petrecut ultimile luni de sarcina. Poate am cam exagerat nitel, insa ptr binele lui bb merita

 

Firele le scoate la 38 sapt si apoi..nastere placuta cand o vrea bb!!

 

 

 

[mamica]Madau siid="black">id="Arial Black"> [copil] Alexia Miruna (15 dec 2005)id="Arial Black">id="red">

pozici la 9 luni

asa s-a nascut Miruna

filmuletze poznase

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bine v-am gasit fetelor, sunt si eu o viitoare mamica in 15 saptamani , pacienta a dr T. Dupa ce am avut neplacuta experienta in trecut a pierderii a 2 sarcini la 6 saptamani , acum cred ca am gasit dr cu al carui tratament vad ca pot sa tin sarcina si sa dea D-zeu sa o duc pana la capat . Am urmat un tratament cu Pregnyl, utrogestan, magne B6 si scobutil , iar acum mi-a spus dr sa intrerup tratamentul si sa iau Bio - Marine. Intrebarea mea este a mai luat cineva Bio Marine ?, pt ca mie dr mi-a zis cate sa iau (reteta nu mi-a dat ) dar eu am uitat cate sa iau pe zi, si pana data viitoare cand ma intalnesc cu dr ca sa-l intreb mai sunt 2 saptamani ..., la tel nu as vrea sa-l deranjez pt asa ceva .

Multumesc

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Matza, noi toate am luat Biomarin, e tratamentul standard al dr T. Nu-ti face griji, e ceva cu ulei de peste si vitamina D, nu are ce sa iti faca rau. Dr spune ca e pentru creierul lui bebe, sa iasa dashtept [:D]. Iei una pe zi, nu ai nevoie de reteta, o iei direct de la farmacie.

Felicitari Alexandra pentru nasterea rapida! Sa iti traiasca baietelul si sa va umple sufletele de bucurie!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[bis]FELICITARI ALEXUTZAid="orange">

Sa fiti sanatosi si sa cresteti mari!!

 

Eu nu am timp mai deloc sa mai intru. Bebitza sta mai tot timpul treaz, cred ca are colici caci se screme si se stramba, se inroseste la fata si geme. Mi-e asa mila de el. Imi vine sa plang cand il vad cum face.

 

Eu sunt putin ingrijorata caci am aceasi impresie ca nu papa suficient, de fapt..ca nu asimileaza. Maine ma duc sa-l mai cantaresc. Eu am acasa cantar, dar nu e digital si exista o marja de eroare. Asa ma enerveaza ca nu stiu exact cat a luat. Il cantaresc mereu inainte si dupa masa sa vad cat ia si apoi ii dau supliment cu ce m-am muls. Offf..simt ca nu o scot la capat. Ma asteptam sa vina din ce in ce mai mult laptic, dar parca e la fel. El are zile cand suge bine de la san si zile cand suge mai putin. Abia astept sa se sature numai cu sanul. iarasi sunt intr-o pasa proasta, sper sa nu va influentez si pe voi. Am impresia ca nu fac fatza. Stau si ma intreb cum de sunt atatea mamici care s-au descurcat cu puii lor.

 

Si mai este o problemutza...nasucul. Este infundat. I-am tot bagat ser fiziologic, dar este tot asa. Voi cum ati facut cu nascul? Aveti idee cat timp va fi asa? Si inca ceva..pana la ce varsta trebuie sa-l tinem sa dea gazele afara???

 

Multumesc fetelor si pupici la toata lumea

 

 

Cata - o mamica fericita

[bebic]Robert Alexandru

----------------

You really can change the world if you care enough!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara burtici [pup][flo]

Am sosit si noi de la doctor si raportam: bebe are 2.620 e perfect sanatos dar tot cu funduletul sta la iesire...slabe sanse sa se intoarca, asa ca cel mai probabil se va naste prin cezariana.

La urmatorul control peste 2 saptamani o sa vedem exact cand.

Va pupic ma duc sa pap

[pup]

 

Ana [gravi] 36w3d cu [baietel]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cata_adrEu ii pun ser fiziologic in nasuc si o sterg (ii scot daca are mucisori) cu bete de urechi din ale cu "frina". asa mi-a aratat asistenta si a mers. Citeodata am impresia ca are nasul infundat dar nu are mucisori de scos[?]Habar nu am pina cind tb sa ti bebe sa rigiie( sa dea aerul afara)banuiesc ca pina incepi sa ii dai sa pape in fundulet....sa stea in fundulet si sa pape[:-)))]

 

POZE CU PRINTESA

 

Monica si bebe Cosmina

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Atudor tot nu te lasa bebe sa-mi fi colega de suferinta[:D]. O sa ma chinui singura pe acolo, asta e. Pe cat te-ai programat? Bebita mea dormea ieri cu manuta la gurita, bine ca am reusit totusi sa-i vedem fata, data trecuta avea ambele maini pe fata, plus cordonul, de-abia i-am zarit un ochisor. E o scumpa, o iubesc deja muuult de tot, f emotionant a fost ieri pentru mine si tati. Pupici la toate fetele[pup].

 

mayaione 36+ si [fetita]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele,

 

A fost cineva la eco la noul cabinet? Am inteles de la dr Iosup ca are 4D ... abia astept sa merg sa-mi vad si eu bebelina. Cat costa o ecografie acolo? Am vazut ca s-a mai pus intrebarea asta, dar nu a raspuns nimeni ... eu trebuie sa ma duc cat de curand si vreau sa stiu la ce sa ma astept.

 

iriss [gravi] S25

 

Irina

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...