Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Nu mai stiu ce vreau.. ajutati-ma, va rog..


Recommended Posts

Cati ani ai?

 

1) Papucii lui Claudiu. Nu se sinucide, stai linistita. Si daca are intentii serioase du-l de mana la un cabinet. Ce simte el nu e dragoste, e obsesie.

 

2) Prima iubire cum a mai intrat in peisaj? Cat timp a trecut de atunci?

 

3) Sansa reala e Dragos cu care evident ti-e bine. Un singur sfat: nu mai fi obsedata sa ii controlezi si nu le cere sa stea tot timpul cu tine, pe oricare l-ai alege.

 

You asked me if I'm happy. This is a difficult question. The problem with happiness is that you don't know when you have it. You remember it. Ask me in another ten years. Maybe I'll be able to answer.id="green">id="Tahoma">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 17
  • Creat
  • Ultimul răspuns
De vreo 2 luni nu mai stiu ce e cu mine.. Sunt impreuna cu un baiat de 2 ani de zile..ne iubim, chipurile( mai sigur el ma iubeste) dar eu nu mai stiu ce simt pentru el..acum 2 luni a fost plecat pentru 2 saptamani in alt oras, si de atunci totul s-a schimbat pentru mine..Sa va povestesc cum a fost: Cu o seara imainte plecarii lui mi-a zis:"mami, ma duc acasa k maine dimineata ma duc sa-l duc pe Ionut(un amic) la gara k pleaca la petrosani sa amenajeze un apartanent". Eu i-am zis:"bine mami, du-te si fa nani si ne vedem maine.." A doua zi se facuse ora 14 si al meu iubit nu mai venea..m-am decis sa-l sun.. raspunde la tel si ii zic:" ce faci mami? nu mai ajungi?" si el:" pai sa vezi k am hotarat sa merg si eu..k sa castig niste bani in plus..". A cazut cerul pe mine, nu-mi venea sa cred k a putut sa plece asa deodata, mai ales k el era total paralel cu amenajarile interioare.. Am inceput sa plang, sa-l implor sa nu ma lase..sa se intoarca.. El cand a auzit k plang s-a enervat si mi-a inchis tel in nas..eu tot il sunam, el imi respingea apelul..si l-am sunat pe amicul lui si am inceput sa plang si sa-l intreb dc dak lui nu-i e bine langa femeia lui nu lasa nici pe altcineva sa fie fericit??? El a inceput sa vb aiurea si eu i-am zis sa-i transmita "printzului" meu k dak a plecat, plecat e din viatza si inima mea.. O saptamana nu am mai fost om...nu mai mancam, plangeam intruna si ma intrebam de ce a plecat..cu ce am gresit..de ce se poarta asa urat cu mine (fiindka de la un timp se purta urat cu mine)..innebunisem..fumam si plangeam.. Intr-o saptamana am slabit 5 kg, iar eu initial aveam 47kg, aratam ca o scandura..nici mama nu stia ce sa-mi mai faca, mi-aducea mancare la pat si se ruga de mine sa iau macar o gurita.. Apoi am decis sa trec peste.. satula de plans am incercat sa mai ies in oras, sa-mi ocup timpul cu cate ceva sa-mi pot reveni..Atunci am inceput sa ies cu un baiat care m-a invatat sa traiesc din nou[:D]M-a dus in cluburi in care eu nu fusesem niciodata, mi-a facut cunostinta cu prietenii lui si ma facea sa uit de durere..Fiindca ne placeam am decis sa incerc s-o iau de la capat, sa incerc sa ma implic intr-o noua relatie si sa nu mai fac aceeasi greseli( sa nu-l tin din scurt, sa nu il sun din 5 in 5 min. sa nu ne vedem in fiecare zi)Totul mergea perfect si ma bucuram de fiecare clipa petrecuta cu el. M-i s-a lipit de suflet ca timbrul de scrisoare[:D].Am decis ca e momentul sa-mi iau un mic concediu, k eram satula de munca si am plecat la munte cu el si cativa prieteni. In tot acest timp "printul" meu nu daduse nici un semn de viata..Dupa o zi dupa ce ajunsesem la munte primesc un sms..de la cine? de la claudiu-printul meu...care suna cam asa " ce faci? dak esti bine da-mi un sms, dar dak iar ai figuri in cap mai bine lasa.." .Foarte detasata i-am trim un sms sec in care l-am anuntat ca sunt cu prietenul meu la munte, ma relaxez si incerc sa o iau de la capat si il rugam sa nu ma mai deranjeze.. Toate bune si frumoase la munte dar cand m-am intors acasa m-am trezit cu claudiu in fata ochilor care plangea si ma ruga sa-l iert k a gresit k a plecat, k s-a purtat urat cu mine.. Ore intregi a plans, s-a pus in genunchi si ma implora sa fiu cu el k el nu stie cum sa traiasca fara mine.. Eu i-am explicat ca s-a intors roata si ca nu mai vreau sa stiu de el.. dar nu renunta. Ma suna din 5 in 5 minute sa-mi zica ca ma iubeste, ma adora si alea-alea.. Vazand k eu raman ferma pe pozitie a trecut la amenintari.. k il omoara pe ala.. k ma omoara si pe mine k dak nu-s a lui nu-s a nimanui..si intr-un final din prostie si din frica probabil am decis sa ma despart de dragos, si sa incerc sa-l iert pe claudiu care recunoscuse k s-a lasat influentat de prieteni si vazand ca aia se poarta urat cu prietenele lor s-a gandit k si eu merit un asemenea tratament ca prea mult ma alinta el si cadea de fraier in fata baietilor.. Timpul a trecut, dar nu am putut sa-l iert (constat eu acum). Sunt cu el mai mult din mila fiindca de cate ori am incercat sa-i explic ca nu mai simt acelasi lucru pt el a incercat sa se sinucida. Asa ca stau cu el, ma ganesc la dragos si...mai nou m-am vazut si cu prima mea iubire si simt k parca s-a aprins ceva in sufletul meu..si al lui..Ma simt cam penala (scuze expresia, dar asta-i adevarul)..Parca nu-s normala!! Acum va intreb pe voi de ce nu pot avea o relatie normala? Fiecare dintre ei ma atrage cu ceva..recunosc.. Claudiu m-a transformat din fetita in femeie si imi place sa ma simt iubita, Dragos mi-a aratat fata frumoasa a vietii si mi-a aratat sdistractia adevarata...iar prima iubire e prima iubire si a ramas mereu in sufletul meu ...si nu pot renunta la nici unul.. CE SA FAC? Imi cer mii de scuze daca v-am plictisit cu povestea mea dar chiar nu am cu cine sa vorbesc.. Traiesc trei vieti deodata..in prima sunt o femeie implicata intr-o relatie serioasa si cu vechime, a doua viata e in sufletul meu fiindca as vrea tare mult sa fiu cu dragos sa simt k traiesc, iar a treia viata o traiesc la scoala, in pauze cu prima iubire.. E TARE AIUREA...Ma intelege cineva?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tania, de acord cu Clover: papucii lui Claudiu!

Asta nu e dragoste, baiatul asta nu o sa faca altceva decit sa te chinuie si tu meriti altceva mai bun.

Si asa e: nu se sinucide, n-avea grija. Cine vrea s-o faca nu difuzeaza stirea pe toate posturile! Asta e cel mai ordinar santaj sentimental, de cea mai proasta calitate!

 

Daca vrei sa ai o relatie normala atunci iti trebuie un partener NORMAL.

Acuma pe cine alegi tu stii, dar sper sa nu ai o alta dezamagire cu "prima iubire"...

Iti doresc sa iti linistesti sufletul linga cel care te iubeste cu adevarat. [flo]

 

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=83472 Pentru Barbye-una dintre noi!Trebuie sa ajuti!!

sa nu ne pierdem speranta

danutza

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

te inteleg.

 

1. da-i papuci lui claudiu. e un imposibil ( nu m-as mira sa fie rac), te jigneste, se poarta oribil cu tine, are niste prieteni handicapati care il sfatuiesc numai de "bine" ( nu m-as mira sa aiba tendinte alcoolice) si sigguuurr..te va insela (dc nu cumva a facut-o).

 

2. prima iubire= iluzii prostesti (ciorba reincalzita nu e la fel)- mare grija sa nu te faci de ras pe la scoala...

 

3. dragos...nu il placi cu adevarat si nici nu te poate salva de claudiu (caci altfel nu il lasai balta imediat)- o relatie semi-inutila, dar o poti incerca de plictiseala.

 

recomand sa te calmezi si sa te reculegi si cel mai important, recomand o singuratate acuta, dureroasa si brusca, de minim 5 saptamani!! dupa alea 5 sapt de singuratatea autoimpusa o sa vezi totul ff clar, fara 3 vieti si fara indoieli! da' sa ai sange in tine sa te tii de terapia soc!!

 

_______________________________________________________________________

 

Babyblue va pupa pe toti!!id="red">

"Sunt doua pacate principale din care toate celelalte pacate se nasc: Nerabdarea si Lenea." id="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am trecut prin asa ceva. Eram cu doi odata si nu stiam la care sa renunt;simteam ca ii iubesc pe amandoi.La mine a fost iubire platonica pana la varsta de 23 de ani, cand l-am cunoscut pe actualul meu sot.Pana la urma ma renuntat la amandoi, totul a venit de la sine sau poate a fost destinul ?[bang]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand ar trebui sa iei o pauza. Sa iti clarifici ce simti pt Claudiu. Dupa parerea mea acest baiat nu merita sa iti bati capul cu el, dupa cum s-a purtat cu tine, dar 2 ani totusi e o perioada lunga.

Nu ar trebui sa te lasi influentata de lacrimile si amenintarile lui si sa faci ce e mai bine pentru tine.

 

WARNING: I have an attitude and I know how to use it!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Prima intrebare care mi-a venit in minte, inca de pe la inceputul mesajului a fost: cati ani ai?! [:D]

Hai, capul sus si, crede-ma, NU e nici atat de grav, nici atat de complicat precum ti se pare. Parerea mea: ramai cu Dragos (ptr. un timp, oricum), iesi, distreaza-te ca esti tanara si NU se merita sa stai langa un Claudiu sa iti plangi adolescenta! Si in timp, vei vedea tu ce se va intampla. Lui Claudiu da-i papucii, cum ti s-a mai spus, si daca te mai ameninta ca se sinucide, spune-i ca e liber sa faca ce vrea! si ca nu te intereseaza. Stiu ca suna dur si crud, dar are nevoie de un dus rece si daca vede ca nu te poate santaja sentimental in felul asta, si daca te vede "tare pe pozitia" de a renunta la el, o sa te lase in pace.

 

 

 

 

"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte."

 

"Fereste-te de a da sfaturi. Problema e prea grea si raspunderea prea mare."

Titu Maiorescu.

 

 

http://ca.pg.photos.yahoo.com/ph/vreausatevad/album?.dir=/7f73re2

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Subscriu la ceea ce a spus Ramonika. Si mai adaug ceva: incearca sa te maturizezi putin si, cand o fi sa intalnesti marea iubire, n-o stresa cu "tinutul din scurt, beep-uri si sunat din 5 in 5 minute", pt ca asta duce la moartea relatiei!

 

 

___________________________________________________________

Tzuni [sofer] mic si drag si scump si grasunel si... pisicos

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...