Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Nu mai stiu ce vreau.. ajutati-ma, va rog..


Recommended Posts

Salutare fetelor si saru-mana pentru sfaturi!!![:D] Imi cer scuze ca nu v-am zis varsta mea dar nu vroiam sa ma luati in ras pentru faptul k sunt mai tinerica...am 19 ani..

Babyblue.. iti multumesc pt tratamentul recomandat dar..nu crezi k 5 saptamani sunt prea multe?? Nu cred k as putea sa stau singura atata timp fiindca urasc singuratatea, iar amici cu care sa-mi ocup timpul nu prea am..

Nadia, as vrea sa fiu cu Dragos, dar problema e ca i-am ranit orgoliul de barbat cand l-am lasat pentru Claudiu si acum nu mai vrea sa stie de mine...[V]

Lizy, ma bucur ca nu sunt singura care trece prin asa ceva.. Sper sa treaca toata nebunia asta.. cu Claudiu nu mai pot fi..ma terorizeaza mai mult decat ma iubeste. Aveti dreptate , cred k e obsedat..De exemplu, intr-o duminica dimineata pe la ora 4 a bocanit cieva la usa..eu eram intre vis si realitate, dar am auzit. M-am dus si am deschis usa gandindu-ma k e frate-miu si nu are cheie..Dar era Claudiu, care m-a impins din fatza usii, a intrat in casa, s-a dus in bucatarie si a luat un cutit. S-i l-a pus la gat si mi-a zis sa jur k am sa fiu a lui pe vecie, altfel se omoara..k oricum nu vrea sa traiasca fara mine.. Am inghetzat cand am auzit ce m-a pus sa jur dar de spaima si frica ca putea sa auda tata galagia si sa vina in bucatarie am jurat..

A fost tare aiurea..

Oricum.. as vrea sa stiti k eu chiar daca nu prea postez pe forum citesc aproape toate rubricile si intru in fiecare seara cu toate k uneori vin terminata de la munca.

Va pup si va multumesc!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 17
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Nu stiu cat e de obsedat de tine,cu adevarat,ca altfel nu ar fi plecat in tzara si te-ar fi lasat atata timp singura si se mai purta si urat.Se pare ca totul a inceput cand ai vrut sa-l parasesti si atunci a intervenit orgoliul de mascul parasit:"Cum adica,sa ma lase pe mine?A indraznit sa se rupa?Ia sa vedem cat de bine o putem manevra"...si de aici a inceput circul asta.E doar o manipulare a ta.Isi verifica puterile asupra ta.A vazut ca tzine figura si tu faci ce zice el,daca el ameninta cu sinuciderea.Sa fim seriosi...daca i-ai fi zis sa isi taie venele ca tu nu te intorci,ar fi gasit o modalitate sa evite.Uite...merg mai departe cu imaginatia si poate juca un pic de teatru si se cresta nitzel,sa vezi tu sange,dar pot sa jur ca nu isi taia cu adevarat nici o vena.

 

Efectiv isi verifica puterile asupra ta si te tzine in tensiune,sa nu cumva sa-ti vina idei si sa ii scapi din mana.Dar repet...din orgoliu,ca l-ai parasit tu.Ca drept dovada,ti-a scris in sms,ca daca ai figuri,mai bine sa-l lasi in pace.Deci nu era asa dependent de tine cum ar vrea sa te faca sa crezi acum.Si tu ii faci jocul.Cred ca rade de lesina ,singur fiind sau cu prietenii,cand vede cum te joaca.

 

Si chiar sa fie asa,obsedat,tot nu e normal si tu ii alimentezi comportamentul.Ce rezolvi stand cu el,nu stiu.Doar prelungesti o agonie.Cred ca ti-e frica de el,efectiv.Cumva ti-a transmis mesajul,indirect,ca daca isi poate face rau,ar fi in stare sa-ti faca si tie.Sau mai bine zis ,cred ca tu interpretezi asa si stai de frica,cu el.

 

Lipsa ta de hotarare si cedarea a ta la santajul lui,nu-i induce nici un respect.El respecta puterea,indiferent de starea lui psihica.Daca doar te joaca si e perfect constient,atunci fii sigura ca respectul e inexistent,isi bate joc de tine.Daca e obsedat cu adevarat,cedand mereu,nu-i faci nici un serviciu si te vei trezi ca esti prinsa forever intr-o relatie bolnava.Iar obsedatii,tot de putere inteleg.Cand zic putere,nu ma refer la forta fizica,ci la cea psihica si mentala,sa poti sa-l manevrezi tu cum vrei,sa poti lua hotarari de una singura si nu impuse,ba chiar sa i le impui lui.Indiferent care e cauza comportamentului lui,tu vei fi o victima mereu si isi va bate joc de tine.

 

Te va parasi doar cand va fi el pregatit si cand mandria lui va fi salvata,iar tu la picioarele lui.

 

Ai gresit ca ai jurat.Eu i-as fi pus toate oalele in cap daca facea circul ala la 4 dimineata ....si il dadeam afara.Inca o data,i-ai confirmat puterea pe care o are asupra ta.

 

Aduna-te,fa-ti curaj si lasa-l in plata Domnului.Iar daca ti-e frica sa fii singura cu el,ia o prietena cu tine cand ii faci papucii.Si umileste-l astfel incat sa nu se mai poata intoarce la tine.Avand martori la umilinta,ar pica de fraier sa te mai roage sa fii cu el.

 

Am batut campii destul [:D],dar mor si alta nu,cand vad santaj sentimental dus la extrem,mai ales cand nu are la baza dragoste,doar bataie de joc.Iti da senzatia ca te iubeste.El se iubeste doar pe el,nu te pacali.

 

Nora__id="blue">

 

Comorile Norei__id="red">[comoara] Noi doiid="red">[amoras] Costume carnavalid="red">[majoreta] Noutatiid="red">[foto]

 

-------------------------

Viata nu se masoara in momentele de respiro pe care le avem,ci in momentele care iti taie rasuflarea!id="blue">

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca fetele care navigheza pe forum sunt mai mature iar tu ai inca atitudine de adolescenta....cu alte cuvinte problemele tale in masura in care sunt probleme se vor rezolva de la sine. Dintre cei 3 cel mai ok mi s-a parut Dragos, care oricum ar fi un mare fraier ca barbat sa mai accepte o relatie cu tine dupa ce l-ai lasat pentru un isteric.

E interesanta solutia oferita de 5 saptamani de singuratate am mai auzit-o curand si in alte circumstante, poate ca intr-adevar e o terapie de-a fetelor.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Tania_01

De exemplu, intr-o duminica dimineata pe la ora 4 a bocanit cieva la usa..eu eram intre vis si realitate, dar am auzit. M-am dus si am deschis usa gandindu-ma k e frate-miu si nu are cheie..Dar era Claudiu, care m-a impins din fatza usii, a intrat in casa, s-a dus in bucatarie si a luat un cutit. S-i l-a pus la gat si mi-a zis sa jur k am sa fiu a lui pe vecie, altfel se omoara..k oricum nu vrea sa traiasca fara mine.. Am inghetzat cand am auzit ce m-a pus sa jur dar de spaima si frica ca putea sa auda tata galagia si sa vina in bucatarie am jurat..

A fost tare aiurea..


id="quote">id="quote">

mama mama, dar m-ai lasat cu gura cascata. cum poti tolera asa ceva? si totusi nu te supara, dar mi se pare ca esti naiva sau nu spui adevarul. cum sa deschizi pur si simplu usa fara sa te uiti pe vizor la 4 dimineata? daca era un hot sau vreun raufacator? [alcool]

daca data viitoare nu isi mai pune lui cutitul la gat, ci ti-l pune tie? ce te faci? eu zic sa o termini o data cu Claudiu asta intr-un mod cat mai elegant si sa iti cauti pe altcineva.

daca Dragos nu mai vrea sa stie de tine, nu te ruga de el, nu te umili si oricum ar fi ca "ciorba reincalzita". incearca sa iti gasesti pe altcineva si daca ai prieteni sau rude barbati roaga-i sa-l puna la punct pe Claudiu.

 


Ramonika [amoras] si pisicile Vladutz[pis] Bubulina[pis] Maritza[pis] Fulgushor[pis]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Imi permit sa-ti dau un sfat, mai ales dupa ce am vazut ca ai numai 19 ani. Ce virsta frumoasa, traieste-o si bucura-te de ea.

De ce stai intr-o relatie, desi nu prea o pot numi asa, cel putin dupa parere mea, care nu-ti aduce bucurii, impliniri, nu te face fericita.

Ia-ti o pauza de citeva zile si gindeste la rece.

 

Edit: Din ceea ce am citit reiese ca nu te tine linga el dragostea pe care i-o porti (poate a fost cindva si asta) ci mai de graba teama de el. Este pacat sa stai terorizata si ingrozita de acest individ. Nu cred ca are un comportament tocmai normal, desi ma indoiesc ca si-ar face vre-un rau in lipsa ta. Poate doar va incerca sa te terorizeze, o perioada pe tine. Dar nu vreau sa te sperii, ci sa te gindesti bine, ca viata e prea scurta si frumoasa pentu a o irosi in compromisuri.

 

"O viata fara dragoste este asemenea unui an fara primavara."

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ramonika eu stau la etajul 4 si din obisnuinta nu prea incui usa.. ma gandesc k un hot nu ar urca 4 etaje sa jefuiasca pe cineva si apoi sa coboare cu un tv in mana sau altceva...doar sa fie prea nebun..[:D] Atunci usa era incuiata, dar eram absolut sigura k fratele meu era cel ce bocanea la usa..

Lui Dragos i-am zis ca as vrea sa ne impacam, dar Pork are dreptate:se gandeste ca ar pica de fraier..asta este..eu nu-l mai deranjez k nu obisnuiesc sa intru cu fortza in sufletul unui om..

De Claudiu nu mai stiu nimik de 2 zile..ma sunase si ne-am luat la cearta si i-am inchis telefonul nu inainte de a-i spune ca ma plictiseste si ca m-as bucura mult dak m-ar lasa in pace..sa speram ca asa va face. Intr-adevar mi-era frica de el dar mi-era rusine sa recunosc fiindca eu am vazut prin ce trece mama cu nebunul de tata si nu vroiam sa cred ca patesc si eu la fel odata ce-mi jurasem ca nu am sa stau niciodata cu un barbat care nu ma respecta...

Am doar 19 ani si nu vreau sa treaca viata pe langa mine fara ca eu sa simt k traiesc!!

Acum ma gandesc doar la faptul ca vreau sa termin o scoala, am un servici si o groaza de prieteni pe DC[si-eu]!!

Mi-e bine acum...multumesc!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by pork

E interesanta solutia oferita de 5 saptamani de singuratate am mai auzit-o curand si in alte circumstante, poate ca intr-adevar e o terapie de-a fetelor.


id="quote">id="quote">da, e o solutie perfecta!prima sapt e cosmar, suferi, ai vrea sa suni, sa te vezi, sa uiti...dc suna tel tresari etc...esti haotica, nu stii ce e cu tine.a doua sapt intervine orgoliul-da' ce stau eu dupa asta...ia uite ce mi-a facut etc, esti furioasa, il urasti!! te-ai dezmeticit din starea aia de tremurat si haotism si il urasti pt ce ti-a facut!a treia sapt- inca esti vulnerabila, deja insa esti mai calma, incepi sa te uiti in stanga si in dreapta, iesi cu fetele, cu alti baieti..gandul inca iti sta la "el" si dc te suna, risti sa te impaci.e critica saptamana asta! pt ca ti-a trecut furia si au ramas amintirile bune, doar!a patra saptamana- deja nu te-ai mai gandit asa mult la el, deja e o luna de despartire, deja figura lui iti e un pic in ceatza si desi oarecum ai uitat relele si au ramas alea bune, ele sunt in ceata, te-ai obisnuit deja singura cu tine insati, incepe sa-ti placa. fetele tale deja s-au plictisit de lamenatarile tale, nu ai mai vb demult cu cineva despre el...incepi sa uiti si oricum in cap ti se formeaza ideea: suntem desp de o luna...a 5-a sapt:- esti calma, te-ai obisnuit cu tine insati, deja ai lucrat la imaginea ta, te-ai preocupat doar de cariera ta, esti ocupata, nu-ti mai sta mintea la amintiri, esti sigura pe tine, ai incetat sa te gandesti obsesiv,traiesti multumirea unei tarii pe care o simti in tine. iti dai seama ca esti doar TU cu TINE si ca esti chiar ok, ai rezistat fara sa te umilesti, fara sa innebunesti, prima saptamana aia critica, cand plangeai si nu mancai si fumai ca sparta...a ramas mult in urma..si zambesti condescendent..."mama ce fraierutza eram"...acum cand iesi in oras esti calma, esti senina, esti frumoasa..:) dc te vezi cu el, te intrebi "oare de ce oi fi plans atata dupa el?"_______________________________________________________________________Babyblue va pupa pe toti!!id="red"> "Sunt doua pacate principale din care toate celelalte pacate se nasc: Nerabdarea si Lenea." id="red">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Tania_01

Ramonika eu stau la etajul 4 si din obisnuinta nu prea incui usa.. ma gandesc k un hot nu ar urca 4 etaje sa jefuiasca pe cineva si apoi sa coboare cu un tv in mana sau altceva...doar sa fie prea nebun..[:D] Atunci usa era incuiata, dar eram absolut sigura k fratele meu era cel ce bocanea la usa.. Lui Dragos i-am zis ca as vrea sa ne impacam, dar Pork are dreptate:se gandeste ca ar pica de fraier..asta este..eu nu-l mai deranjez k nu obisnuiesc sa intru cu fortza in sufletul unui om.. De Claudiu nu mai stiu nimik de 2 zile..ma sunase si ne-am luat la cearta si i-am inchis telefonul nu inainte de a-i spune ca ma plictiseste si ca m-as bucura mult dak m-ar lasa in pace..sa speram ca asa va face. Intr-adevar mi-era frica de el dar mi-era rusine sa recunosc fiindca eu am vazut prin ce trece mama cu nebunul de tata si nu vroiam sa cred ca patesc si eu la fel odata ce-mi jurasem ca nu am sa stau niciodata cu un barbat care nu ma respecta... Am doar 19 ani si nu vreau sa treaca viata pe langa mine fara ca eu sa simt k traiesc!! Acum ma gandesc doar la faptul ca vreau sa termin o scoala, am un servici si o groaza de prieteni pe DC[si-eu]!! Mi-e bine acum...multumesc!


id="quote">id="quote">Tania, ma amestec si eu, ca, de, asa se intampla atunci cand ceri o parere, ti se dau o mie!1. si eu locuiesc la etajul 4, dar, sa stii, ca nu las usa descuiata! Concluzia: invata sa te pazesti singura in viata, pentru ca nu vine nimeni sa ''moara''un pic pentru tine;2. ce-ai descris tu si ai denumit''relatie''(nu cu Dragos, aici eu ma inteb cati ani are fiecare ''el'' implicat in povestea ta!) imi seamana a ''Lacrimi de iubire'', ''Numai iubirea'' si altele din aceasta categorie...Poate ar trebui sa afli mai intai ce-ti doresti de la o relatie cu un barbat si apoi sa si ''purcezi'' la a construi relatia; 3. Incearca sa iti construiesti o viata reala, la 19 ani sunt sanse minime sa fi gasit ''iubirea vietii tale'', cred ca ar trebui sa abordezi ''mai lejer'' o astfel de relatie( adica, nu ''tinutul in lesa'' este masura iubirii!).Te rog sa ma scuzi daca am fost cam transanta, ultimul lucru pe care il doresc este sa supar, dar eu asa gandesc acum, dupa ce am citit povestea ta!Si( imi permit sa spun, pentru ca am oaresce ani si experienta!) fii linistita, viata nu trece pe langa tine! Esti de-abia la primul pas din cei o mie cu care incepe cel mai lung drum!madalina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...