Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Nu stiu cum sa mai fac.......


Recommended Posts

quote:Initial creeata de janib

Aseara dupa o cearta ca la carte - mi-a marturisit - nu stiu daca la nervi sau nu - ca nu sunt dragostea vietii lui si ca a ajuns la concluzia ca aceasta casatorie a noastra este o intamplareid="red">.

jb


id="quote">id="quote">

 

 

Nu stiu de ce ne-am axat toate sa facem o mare problema din ordinea din casa, cand de fapt, (si ma repet) eu cred ca problema nr. 1 e cea de mai sus...

 

 

 

 

"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte."

 

"Fereste-te de a da sfaturi. Problema e prea grea si raspunderea prea mare."

Titu Maiorescu.

 

 

http://ca.pg.photos.yahoo.com/ph/vreausatevad/album?.dir=/7f73re2

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 53
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Nadiaid="red"> eu mi-am spus doar parerea.....dar daca tu te pricepi asa de bine,te las pe tine sa dai sfaturi...........competente![asia]

 

Tot ce se intampla,se intampla intotdeauna cu un motiv!

 

 

*GRUPUL FETELOR FANTASTICE*[grup] [i][flo] [floare3]

---------------------------------------------------

Vio,mamica de viitor "avionar" [avion]

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Violeta, eu nu am spus nici ca ma pricep mai bine, nici ca sfaturile mele sunt mai competente. Am spus doar ca ultimul lucru de care are nevoie o femeie cu probleme in casnicie e sa i se bage in cap ideea ca e inselata! Atata tot.

 

 

 

 

"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte."

 

"Fereste-te de a da sfaturi. Problema e prea grea si raspunderea prea mare."

Titu Maiorescu.

 

 

http://ca.pg.photos.yahoo.com/ph/vreausatevad/album?.dir=/7f73re2

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Nadia1976

[bang] [bang] [bang] [bang] [bang]Oare de ce de fiecare data cand o femeie spune ca are probleme in casnicie, primeste, inevitabil, cel putin 2-3 raspunsuri de genul "Te inseala!"??? Oare chiar nu se poate intelege ca si un barbat poate si stresat, frustrat si nemultumit FARA sa insele?Daca el venea aici, un el oarecare, cu aceeasi problema, sunt absolut convinsa ca nu se gasea macar UNA sa-i spuna "prietenos" "Vezi ca nevasta te inseala!". Hai, mai fetelor, ce naiba! Ca doar sunt atatea probleme pe care un cuplu le poate intalni la un moment dat in viata impreuna si NU au nimic a face cu o alta femeie in viata lui... Ce Dumnezeu, s-au terminat motivele de certuri din lumea asta, sau e pur si simplu pana de idei si doar asa, de dragul de a scrie, mai bagati un spine!"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte.""Fereste-te de a da sfaturi. Problema e prea grea si raspunderea prea mare."Titu Maiorescu.http://ca.pg.photos.yahoo.com/ph/vreausatevad/album?.dir=/7f73re2


id="quote">id="quote">Nu cred ca un barbat stresat, frustrat si nemultumit iti spune: "Nu esti dragostea vietii mele" si nici nu ajunge la concluzia ca s-a casatorit din intamplare". Asta este parerea mea. Nici nu are legatura cu faptul ca ea nu are timp sa se ocupe de ordine si alte chestii similare. Janib,subscriu ce a spus violeta69. Ai grija nu te culca pe o ureche, incearca sa faci mici "investigatii"Ninaid="green">id="size2">id="Book Antiqua">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sa fiu in ton cu restul lumii, Janib, eu "te sfatuiesc" sa angajezi detectiv particular, sa te lasi de servici si sa-l urmaresti toata ziua, cu detectivu' dupa tine! [bang]

 

 

 

 

"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte."

 

"Fereste-te de a da sfaturi. Problema e prea grea si raspunderea prea mare."

Titu Maiorescu.

 

 

http://ca.pg.photos.yahoo.com/ph/vreausatevad/album?.dir=/7f73re2

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nadia eu tocmai dupa quote-ul pe care l-ai dat tu m-as gandi la ceva putred. Pai cum adica: e frustrat? Asa deodata? Cum adica a ajuns la concluzia ca acea casatorie e o intamplare si ca ea nu e marea dragoste? CINE i-a deschis ochii? Oare marea dragoste?

Janib nu vreau sa te panichez insa un barbat oricat de frustrat ar fi de serviciu sau altceva nu constata deodata ca nu esti marea dragoste dupa 7 ani frumosi (asa am inteles ca el era un om minunat). Nu zic ca te inseala 100% pt ca nu traiesc eu viata ta si nu stiu tot ce este intre voi insa merita luat in consideratie si acest aspect.

Personal daca sotul cu care am avut si mai am o viata minunata mi-ar spune ca nu sunt iubirea vietii lui m-as intreba daca nu cumva e indragostit si astfel a ajuns la aceasta concluzie. Altfel eu nu cunosc barbati care nu dorm noaptea gandindu-se la probleme de suflet precum MAREA IUBIRE. Ei stiu de cele mai multe ori exact cum stau lucrurile. Sau poate ma insel insa as vrea exemple cu soti care au insomnii gandindu-se la marea iubire.

 

poze

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor,

Faptul ca nu m-a iubit atunci cand ne-am casatorit mi-a spus-o mai de mult, dar de cand au aparut fetele am simtit ca totusi are ceva iubire pentru mine. Ca acum aduce in discutie aceasta problema pentru mine a deschis o rana mai veche. M-a facut sa ma simt urata, sa ma simt inutila, sa ma simt prost fff prost. Nu cred ca are pe cineva sau ca are in gand pe altcineva. Durerea mea e aceea ca nu ma are pe mine in gandurile lui.

Sa gasim o zi in care sa facem impreuna curat... Cam greu Cand face el curat ma simt ca atunci cand eram la mama fata si ma certa ca nu dau cu matura bine ca nu sterg in nu stiu ce colt, ca fac doar asa de ochii soacrei. Cand termina de facut curat pe undeva imi spune asa ironic " Vezi cum trebuie sa arate". Nu stiu daca incerc sa ma justific sau incerc sa il justific pe el. Cert este ca atunci cand vreau sa imi spun parerea despre o situatie conflictuala ( intre noi doi fireste) replica este foarte taioasa " Tu nu ai ce comenta". Asa ca se pare ca nu am ce comenta........

 

jb

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Nadia1976

Sa fiu in ton cu restul lumii, Janib, eu "te sfatuiesc" sa angajezi detectiv particular, sa te lasi de servici si sa-l urmaresti toata ziua, cu detectivu' dupa tine! [bang]"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte.""Fereste-te de a da sfaturi. Problema e prea grea si raspunderea prea mare."Titu Maiorescu.http://ca.pg.photos.yahoo.com/ph/vreausatevad/album?.dir=/7f73re2


id="quote">id="quote">Nadia, nu ai inteles ideea, i-am sugerat sa fie mai vigilenta nu sa angajeze un detectiv. A fost doar parerea mea, mai bine ramaneam cu ea. Poate ca tu nu ai avut experiente de genula acesta dar cele patite au invatat sa fie reticente la primele simptome.Ninaid="green">id="size2">id="Book Antiqua">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Nadia1976

Violeta, eu nu am spus nici ca ma pricep mai bine, nici ca sfaturile mele sunt mai competente. Am spus doar ca ultimul lucru de care are nevoie o femeie cu probleme in casnicie e sa i se bage in cap ideea ca e inselata! Atata tot."Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte.""Fereste-te de a da sfaturi. Problema e prea grea si raspunderea prea mare."Titu Maiorescu.http://ca.pg.photos.yahoo.com/ph/vreausatevad/album?.dir=/7f73re2


id="quote">id="quote">Dar de ce are nevoie? Eu credeam ca ea vrea sfaturi reale nu minciuni. Altfel sfatul este :draga mea, stai linistita, totul e ok, nu ai probleme, asa e normal, cum sa te insele pe tine barbatul? s.a.m.d. Iar cand ar afla ca e posibil sa-si fi gasit omul "iubirea vietii" (de care probabil ii va trece in 2 luni) sa o loveasca de cat mai sus,nu?poze
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

.si daca e inselata?! ca e 50% cu 50% ......

sa se lase in voia sortii?!

ai idee ce inseamna asta?

nu poti vorbi despre inselat decat daca ai fost insleat...daca nu spui doar povesti!

la alea ne pricepem toti........

eu nu ma dau atotstiutoare,dar am trecut pein aceleasi faze cand sotul meu imi spunea ca nu stie de ce s-a insurat cu mine,ca nu sunt iubirea vietii lui,ca poate gasea ceva mai bun...si eu nu intelegeam de ce!

si as fi vrut sa ma trezeasca cineva,dar nu spuneam nimanui,plangeam si asteptam o minune.....si minuni nu s-au intamplat!

doar suferinte,doar lacrimi si durere,disperare,desparire......boala.......unele dintre voi stiti,altele nu.........si nu va doresc sa traiti povestile astea!

poate de aici vine dorinta mea de a-mi da cu parerea..........ca e posibil sa fie cu o alta femeie(cum de altfel si invers se paote intampla)id="red">!!!!!

si pt ca stiu ce inseamna mi-am permis sa-i spun bietei fete sa ia masuri,sa discute,sa intrebe,sa afle.........ca de detectivi nu avem toti bani,si nici nu-i momentul de ironii!!!

cum?nu stiu nici eu exact!

dar se poate afla.............

se poate sa fie doar stresat si obosit........si eu asta-i doresc,dar e bine sa fie sigura ca nu e altceva si ca a facut totul inainte de a fi prea tarziu!

imi cer scuze daca v-am obosit.....[asia][flo][flo][flo][flo]

 

 

Tot ce se intampla,se intampla intotdeauna cu un motiv!

 

 

*GRUPUL FETELOR FANTASTICE*[grup] [i][flo] [floare3]

---------------------------------------------------

Vio,mamica de viitor "avionar" [avion]

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...