Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Nu stiu cum sa mai fac.......


Recommended Posts

Nina, din pacate am avut si eu experiente de genul asta; si nu o data, ci chiar de 2 ori... dar cum eu sunt ca maimutza care nu pricepe... incerc sa consider oamenii nevinovati si onesti pana la proba contrarie. Imi cer scuze (de la toate pe care v-am suparat), poate ca am cam sarit putin prea sus, dar JB are nevoie de sfaturi si ajutor si nu cred ca ajuta sa i se spuna ca e inselata. Si, iata ca a venit si ne-a explicat cum stau lucrurile.

Vroiam sa mai spun ceva, dar nu-mi amintesc. Revin cand imi amintesc!

 

 

 

 

"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte."

 

"Fereste-te de a da sfaturi. Problema e prea grea si raspunderea prea mare."

Titu Maiorescu.

 

 

http://ca.pg.photos.yahoo.com/ph/vreausatevad/album?.dir=/7f73re2

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 53
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:Originally posted by janib

Buna fetelor, Faptul ca nu m-a iubit atunci cand ne-am casatorit mi-a spus-o mai de mult, dar de cand au aparut fetele am simtit ca totusi are ceva iubire pentru mine. Ca acum aduce in discutie aceasta problema pentru mine a deschis o rana mai veche. M-a facut sa ma simt urata, sa ma simt inutila, sa ma simt prost fff prost. Nu cred ca are pe cineva sau ca are in gand pe altcineva. Durerea mea e aceea ca nu ma are pe mine in gandurile lui. Sa gasim o zi in care sa facem impreuna curat... Cam greu Cand face el curat ma simt ca atunci cand eram la mama fata si ma certa ca nu dau cu matura bine ca nu sterg in nu stiu ce colt, ca fac doar asa de ochii soacrei. Cand termina de facut curat pe undeva imi spune asa ironic " Vezi cum trebuie sa arate". Nu stiu daca incerc sa ma justific sau incerc sa il justific pe el. Cert este ca atunci cand vreau sa imi spun parerea despre o situatie conflictuala ( intre noi doi fireste) replica este foarte taioasa " Tu nu ai ce comenta". Asa ca se pare ca nu am ce comenta........jb


id="quote">id="quote">Daca nu te deranjeaza, ai putea spune cum se purta cand era "minunat"? Ca dupa cum se poarta acum...personal m-am lamurit. Cu amanta sau nu, sotul tau sufera de mania cocosului care canta si a gainii care executa.poze
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Luna1

 

Daca nu te deranjeaza, ai putea spune cum se purta cand era "minunat"? Ca dupa cum se poarta acum...personal m-am lamurit. Cu amanta sau nu, sotul tau sufera de mania cocosului care canta si a gainii care executa.

 

poze


id="quote">id="quote">

 

De acord cu tine! El se pare ca nu a inteles inca ca sunteti un cuplu, ca deciziile trebuiesc luate impreuna si ca ai dreptul la opinie, ca nu mai traim pe vremea strabunicii cand femeia face ce spune barbatul, fara drept la replica.

 

 

 

 

"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte."

 

"Fereste-te de a da sfaturi. Problema e prea grea si raspunderea prea mare."

Titu Maiorescu.

 

 

http://ca.pg.photos.yahoo.com/ph/vreausatevad/album?.dir=/7f73re2

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cum se purta inainte de ziua de marti........

Pai din papusa, iubita, te iubesc mult si ca sunt viata lui nu ma scotea. Eram bubulina, pisicuta. Eram iubita, dorita, alintata, pupata, si inca o data dorita.

Vorbeam despre tot si despre toate, orice si oricat... Mai au fost certuri dar la toate a doua zi s-a raspuns printr-un "imi pare rau" si un SARUT. Eram doar noi doi cu gandaceii nostrii. Nimeni si nimic nu patrundea in intimitatea noastra. Nu stiu daca m-am facut inteleasa dar desi nu am fost iubita m-a facut sa ma simt cea mai cea dintre femei. Am crezut ca prin felul meu de a fi l-am facut sa ma placa sa ma iubeasca sa ma adore chiar. Se pare ca m-am inselat. Totusi ce nu pricep este un singur lucru : cum poti sa spui cuiva ca il iubest sa il strangi in brate cu putere si cu drag ca mai apoi sa ii spui ca de fapt te gandesti ca a fost o intamplare. Oricat de stresat ai fi, si oricat de nervos sau de suparat ai fi. Asa cred eu.

 

Eu oricat de suparata as fi pe sotul meu nu pot sa afirm ca a fost o intamplare ca m-am casatorit cu el, ca am facut doi copii, ca am cumparat o casa, sau ca pur si simplu stau cu el.

 

Ca este sau nu este la un moment dat in casa luna nu cred ca este relevant atunci cand amandoi depunem acelasi efort pentru aceeasi caruta (casa), cand atat eu cat si el suntem la fel de stresati de diferiti sefi, de diferite persoane. El nu este stresat decat de bani sau ma rog de lipsa lor. Si care nu este in ziua de azi. Dar de discutat nu mai putem discuta ( pentru ca ce stiu eu), si de implicat nu ma pot implica pentru ca nu am dreptul de a comenta.

 

Multumesc la toate pentru raspunsurile voastre, sper ca nu v-am plictisit. Chiar mi-a prins bine sa ma descarc, chiar mi-au prins bine unele din vorbele voastre.

 

 

 

 

jb

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by janib

Cum se purta inainte de ziua de marti........Pai din papusa, iubita, te iubesc mult si ca sunt viata lui nu ma scotea. Eram bubulina, pisicuta. Eram iubita, dorita, alintata, pupata, si inca o data dorita. Vorbeam despre tot si despre toate, orice si oricat... Mai au fost certuri dar la toate a doua zi s-a raspuns printr-un "imi pare rau" si un SARUT. Eram doar noi doi cu gandaceii nostrii. Nimeni si nimic nu patrundea in intimitatea noastra. Nu stiu daca m-am facut inteleasa dar desi nu am fost iubita m-a facut sa ma simt cea mai cea dintre femei. Am crezut ca prin felul meu de a fi l-am facut sa ma placa sa ma iubeasca sa ma adore chiar. Se pare ca m-am inselat. Totusi ce nu pricep este un singur lucru : cum poti sa spui cuiva ca il iubest sa il strangi in brate cu putere si cu drag ca mai apoi sa ii spui ca de fapt te gandesti ca a fost o intamplare. Oricat de stresat ai fi, si oricat de nervos sau de suparat ai fi. Asa cred eu. Eu oricat de suparata as fi pe sotul meu nu pot sa afirm ca a fost o intamplare ca m-am casatorit cu el, ca am facut doi copii, ca am cumparat o casa, sau ca pur si simplu stau cu el. Ca este sau nu este la un moment dat in casa luna nu cred ca este relevant atunci cand amandoi depunem acelasi efort pentru aceeasi caruta (casa), cand atat eu cat si el suntem la fel de stresati de diferiti sefi, de diferite persoane. El nu este stresat decat de bani sau ma rog de lipsa lor. Si care nu este in ziua de azi. Dar de discutat nu mai putem discuta ( pentru ca ce stiu eu), si de implicat nu ma pot implica pentru ca nu am dreptul de a comenta. Multumesc la toate pentru raspunsurile voastre, sper ca nu v-am plictisit. Chiar mi-a prins bine sa ma descarc, chiar mi-au prins bine unele din vorbele voastre. jb


id="quote">id="quote">Si totusi ce nu inteleg eu (poate sunt mai batuta in cap) ce s-a intampkat marti? A plecat de acasa? A facut scandal ca niciodata? Oamenii de multe ori arunca cu cuvinte aiurea doar ca sa raneasca, doar pentru a obtine reactii in urma unei frustrari. Ce s-a intamplat?poze
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by violeta69

cel mai bine ar fi sa te gandesti ca ar puta fi cu altcineva,daca nu in fapt,cel putin in ganduri!!!nu te lasa prea mult in voia sortii,ca s-ar putea sa cazi si sa te doara rau!nimeni nu spune "nu esti iubirea vietii mele" doar pt. ca nu sunt rufe calcate!ceva e putred in Danemarca!eu iti spun astea pt. ca sunt patita si n-am luat seama la semne,am crezut ca deh, omul stie ca e casatorit,stie ca e un copil,ca avem o casa impreuna,niste sperante,visuri...chestii din astea,normale.....dar mai sunt si "unele femei dragute " care nu au nici un fel de scrupule.....si combinatia barbat plictisit+stresa+altele si femeie plictisita+stresata+altele da o combinatie care se reflecta asupra unor suflete nevinovate!eu zic sa nu stai sa astepti sa pice frunza,ca deja e cam tarziu....sa faci ceva daca-l iubesti si vrei sa salvezi ceva......si ai doua fetite care merita asta.....si nici tu nu esti de neglijat!eu sunt aici cu tine [asia][flo] Tot ce se intampla,se intampla intotdeauna cu un motiv!*GRUPUL FETELOR FANTASTICE*[grup] [i][flo] [floare3]---------------------------------------------------Vio,mamica de viitor "avionar" [avion]


id="quote">id="quote">Violeta, fa bine si nu transfera problemele tale si frica ta, frustrarile tale in cazul lui Janib, ca zau nu i iprinde deloc bine.Ce naiba, daca tie ti s-a intamplat asa, de ce vii sa-i bagi si ei un cui in suflet ?Stiu ce vorbesc pt ca si eu am avut astfel de probleme si mi-a facut foarte rau sa ma gandesc (sfatuita de o "prietena") ca poate are pe cineva...Si ca tot intrebai, da, exisat barbati care spun "nu te mai iubesc, niciodata nu te-am iubit" doar pt ca au venit cu capsa pusa de la o cearta cu sefu' de la serviciu... Sau poate ca a pierdut echipa favorita ori e suparat ca i s-a laudat coelgu' cu "nevasta care face si drege" si vine acasa si nevasta lui sta la tv ca e obosita si in casa e dezordine... ca sunt 2 copii mici...Nu e un capat de tara si nu inseamna ca NEAPARAT el are o amanta...De multe ori, daca privim lucrurile in negru, nu mai gasim puterea sa mergem mai departe si sa facem ceva pozitiv, sa schimbam/indreptam situatia...Ana_______________________Annablue si Adita(1.11.2002)"De noi depinde sa avem o viata frumoasa..."fotografii cu noicoafura preferata
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by brianamica

Acum, ORICARUI om ii este greu sa nu priveasca anumite lucruri si din punctul lui de vedere (mai ales daca a trecut prin asa ceva).


id="quote">id="quote">Am postat si eu un subiect lung, m-am framantat ft mult, ca si tine.Raspunsuri:te inseala sau nu. Ma bucuram la cele cu "nu" , pt ca am fost atat de naiva incat am avut incredere in el, chiar credeam ca e stresat si dupa ce a plecat. Intamplator, am aflat....si vorbea ft urat, ma acuza de tot....AM PICAT FT RAU IN CAP, inca nu mi-am revenit. Ideea e sa te convingi daca e sau nu, si mie imi pare rau ca nu am deschis ochii mai devreme. Era bineinteles o persoana de langa noi, care se dadea"prietena" mea.zepellina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mey fetele, deja aici e cearta in toata regula.

 

Acum, ORICARUI om ii este greu sa nu priveasca anumite lucruri si din punctul lui de vedere (mai ales daca a trecut prin asa ceva).

 

Janib insa, trebuie sa se lamureasca un pic singurica asupra problemelor ei.

 

La fiecare a fost altfel...eu una am ajuns la divort....insa NU DIN CAUZA FEMEILOR ! Pentru ca sincer, am facut MULTE concesii in aceasta problema pentru simplul fapt ca am si eu 2 fete si am zis tot timpul ca...ma rog....asa sunt barbatii !

 

Insa, credeti-ma acum...imi pare rau ca nu am "investigat" anumite lucruri mai in profunzime..ca am stat si am zacut in sucul propriu, cu gandurile si banuielile mele pana la urma afland tot adevarul fara voia mea . Si mi-a fost mai rau asa ! Pentru ca am aflat dupa ce am nascut a 2-a fetita ca dansul dupa ce avusese o aventura care a durat doi ani cu o domnisoara care locuia la noi, pentru ca nu se putea desparti de ea (indiferent de scandalul facut de mine) a dus domnisoara sa locuiasca la ...........sora lui !

 

Si atunci, cand afli asemenea lucruri...crezi ca putem fi impartiale?

 

Nu iti spun ca si acum ma macina ideea...oare as fi putut schimba ceva ? Insa, sincer, NU CRED ! Atunci cand nu exista sentimente, obligatiile ii fac pe barbati sa evadeze !

 

Janib, asa cum am mai spus, trebuie sa cauti singura cauza ce a generat efectul ! Pentru ca eu una nu am auzit niciodata atatea vorbe de alint in 11 ani cate ai scris tu aici ! Si cred eu ca daca te alinta asa...te iubeste ! Ai incredere in tine in primul rand , lupta si nu te lasa coplesita de probleme ! Nu te subestima ! Cauta cauza....

 

 

 

Brianamica mamica de 2 fete cucuiete

 

“Întelegerea trecutului ne determinã abilitatea cu care intelegem prezentul.”id="red">

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hop si eu cu constatarile: sotul tau e frate oare cu al meu????!!! ca si al meu mai trage concluzia ca nu sunt nevasta dorita, ca nu sunt suficient de constiincioasa in procesul de curatenie a casei si ca fac ...prea superficial! In conditiile in care in mod obisnuit este un mare imprastiat si dezordonat...dar cand il apuca strechea si cheful de cearta cu mine, sigur nu uita sa precizeze ca nici macar curatenie nu fac asa cum ar trebui!!

M-am saturat de barbatii astia care isi varsa frustrarile pe noi!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...