Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Nu stiu cum sa mai fac.......


Recommended Posts

Da Marius poate ca ai dreptate. As vrea sa ai mare dreptate. Mi-am zis in sinea mea ca doar a aruncat cu vorbele dar dor al dracu de tare.. Si este genul de om nu orgolios ci mama si tata orgoliului la un loc. De momentele libere in we am cam uitat de vreo cateva luni pentru ca trebuie sa stea la magazinul lui la vanzare ( are o afacere proprie). Cand il rog pentru a merge cu fetele la plimbare macar duminica pentru a se mai relaxa si el pentru a mai sta si noi sa ne linistim imi spune ca nu poate ca are bani de dat, datorii etc. Stiu ca asa este ca trebuie sa dai bani si datorii si alte probleme dar mai cred ca macar o zi pe saptamana sa poti petrece cateva zile in liniste.

Pentru a fi el bine si a se mai relaxa un pic am acceptat chiar sa ii vina prieteni la noi si sa stea de vineri pana luni dimineata ( prieteni care locuiesc in Bucuresti nu in provincie), in conditiile in care sambata si duminica el pleaca la servici si eu stau cu ei pana vine el seara. Nu cred ca am fost o persoana care sa nu il inteleaga, sa nu il sustina. Am tacut la multe, am facut multe lucruri pentru el desi nu aveam chef sau nu imi facea placere, totul pentru ca in casa sa domine o atmosfera linistita. Se pare ca nu a fost suficient.

 

Ca si picatura chinezeasca cuvintele astea aruncate la voia intamplarii au inceput sa roada si sa doara al dracu de tare.

 

 

jb

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 53
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Sa analizam un pic.

 

Ca aceasta casatorie s-a intamplat din intamplare este adevarat. Deci partea asta nu o poti nega, pentru ca asa a fost.

 

Care e faza cu taxa de scoala e cheltuiala ta? Si afacerea e a lui? Si copiii sunt unul al tau si altul al lui?

 

 

You asked me if I'm happy. This is a difficult question. The problem with happiness is that you don't know when you have it. You remember it. Ask me in another ten years. Maybe I'll be able to answer.id="green">id="Tahoma">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Zepellinaid="blue">imi pare rau ce ti s-a intamplat......tocmai ca tine,cred ca m-am exprimat si eu!

numai ca eu sunt mai transanta si spun lucrurilor pe nume......

nici eu n-am intele minciuna,dar cica-mi spunea minciuni ca sa nu avem discutii! ca eu ma suparam si el stia ca greseste si nu voia sa ma supere,dar,deh, o iubea pe individa aia........apoi pe mine,apoi pe ea,apoi pe amandoua......combiantii din astea!

si ai dreptate tb sa fie cu un pas inaintea lui,daca nu e cum spunem noi se aplica sfaturile lui Marius.......

cat mi-as dori sa fie toata lumea corecta,dar din pacate nu suntem toti facuti dupa un sablon..........avem libertatea deciziilor noastre!

 

Tot ce se intampla,se intampla intotdeauna cu un motiv!

 

 

*GRUPUL FETELOR FANTASTICE*[grup] [i][flo] [floare3]

---------------------------------------------------

Vio,mamica de viitor "avionar" [avion]

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

janib eu cred ca tu ai gresit de la inceput casatorindu-te cu el, daca ai stiut exact de ce se casatoreste cu tine. Probabil te-ai gandit ca in timp va ajunge sa te iubeasca si probabil ca s-a si intamplat. Mie din tot ce-mi povestesti imi suna ca si cum i-ar fi rasarit fosta in cale si si-ar (i-ar) fi adus aminte ca ea a fost iubirea vietii lui.......E o parere, poate nu ti-ar strica sa o iei in calcul.

Eu m-as intreba : ce face "fosta" ? Nu cumva au reluat relatia ? daca ea a fost iubirea vietii lui si acum s-au regasit ?

 

 

 

Andreea, mama lu' Tiberiuid="blue">id="Comic Sans MS">id="size3"> [avion]

Micul Print

[foto]Poze noi cu Tiberiu

Uita-ti intotdeauna dusmanii - Nimic nu-i enerveaza mai mult.id="Comic Sans MS">id="size3">id="red">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by zepellina

 

Poate tu, Marius, gandesti din punctul de vedere al omului demn si corect.Am crezut in el mai mult decat in mine, in sinceritate si in"a fii om". Acum sunt daramata complet si nu se mai poate aduna nimic din tot. De ce?zepellina

 


id="quote">id="quote">

 

Si totusi, Z, Marius are dreptate. Este primul mod in care trebuie sa gandesti si sa actionezi intr-o astfel de situatie. Asa ai facut si tu, pana ai cazut de sus. Asa este corect sa procedezi.

janib, nu stiu daca ai fost chiar norocoasa ca te-a luat de nevasta sotul tau. Ai riscat mult. Oricum, o fi ceva de capul tau daca ti-a facut doi copii[:)].

Dupa cum spui, in sufletul sotului tau s-au adunat ceva frustrari. Pentru unele nici nu esti tu vinovata. Pentru altele, merita sa te gandesti. Comportamentul lui (care nu este, totusi, scuzabil si denota lipsa de maturitate) deriva de aici, inclusiv eventualii pasi pe langa. Sapa mai adanc in trecutul vostru, pune pe hartie cum era/cum este acum in cat mai multe domenii (situatii) si incearca sa le aduci pe toate la "cum au fost", cel putin in ceea ce te priveste. Nu cred sa ramana stana de piatra...

Si, fetelor, mai lasati-ma cu inselatul asta imediat, asa, dupa o cearta. Un barbat inseala in doua cazuri: cand ii merge bine, e multumit cu familia lui, scapa boii dupa o bere (mai lunga) si apoi fuge iute acasa, unde-i place cel mai mult. O face periodic si numai cu partenere de ocazie, eventual cu plata. In al doilea caz, este nemultumit de situatie, nevasta, etc. si se apropie de o femeie, care i se pare ca-l intelege perfect. Aia nu-l cicale, il mangaie, iar el toarce ca un motan. Periculos este ca incepe sa-i placa si, apoi, nu prea mai ai nimic de facut. Dar pana atunci, aveti o multime de lucruri de facut, iar traditia este in favoarea voastra. Si chiar daca nu vi se pare, si unui barbat ii place stabilitatea.

 

 

poze multe cu noi

 

 

"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Rufus

In al doilea caz, este nemultumit de situatie, nevasta, etc. si se apropie de o femeie, care i se pare ca-l intelege perfect. Aia nu-l cicale, il mangaie, iar el toarce ca un motan. Periculos este ca incepe sa-i placa si, apoi, nu prea mai ai nimic de facut. Dar pana atunci, aveti o multime de lucruri de facut, iar traditia este in favoarea voastra. Si chiar daca nu vi se pare, si unui barbat ii place stabilitatea.

poze multe cu noi

 

"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde


id="quote">id="quote">

 

ok, eu nu am stiut cum sa fac mai mult, sa inteleg mai mult, el nu spunea nimic si nu era deschis...DAR MERIT SA FIU MINTITA ASA?? PT CE?

Crezi ca cea care mangaie o sa faca asta toata viata, si peste 10 ani?

 

 

 

zepellina

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Rufus

Si inca ceva. Z., tu ai fost mintita pentru ca in ochii sotului tau nu mai reprezinti nimic. Dureros, dar oare merita el, in acest caz, framantarile tale?

 

 

 

poze multe cu noi

 

 

"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde


id="quote">id="quote">

 

Sigur ca o sa imi treaca supararea, care e maxima acum si nu merita insa, crede-ma , nici unui dusman care nu inseamna nimic nu as fii putut sa ii fac asa ceva. Poate ca am fost cateodata cicalitoare (as fii vrut mai mult), insa nu isterica, si ft deschisa spre adevar si "asta e"....insa doare ft rau ca cel in care ai avut cea mai mare incredere sa te calce in picioare.

Echilibrul i-l doresc de acum. Daca ii interziceam sa vada copilul statea la usa cred, daca nu am interzis nimic, ma rog sa vina la ea....sunt inca socata si nu pot sa cred.

Atentia lui era demult in alta parte, de asta am spus ca e mai bine sa vezi care e situatia.

 

[flo]

 

zepellina

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Rufus

Si inca ceva. Z., tu ai fost mintita pentru ca in ochii sotului tau nu mai reprezinti nimic. Dureros, dar oare merita el, in acest caz, framantarile tale?

 

 

 

poze multe cu noi

 

 

"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde


id="quote">id="quote">

 

Sigur ca o sa imi treaca supararea, care e maxima acum si nu merita insa, crede-ma , nici unui dusman care nu inseamna nimic nu as fii putut sa ii fac asa ceva. Poate ca am fost cateodata cicalitoare (as fii vrut mai mult), insa nu isterica, si ft deschisa spre adevar si "asta e"....insa doare ft rau ca cel in care ai avut cea mai mare incredere sa te calce in picioare.

Echilibrul i-l doresc de acum. Daca ii interziceam sa vada copilul statea la usa cred, daca nu am interzis nimic, ma rog sa vina la ea....sunt inca socata si nu pot sa cred.

Atentia lui era demult in alta parte, de asta am spus ca e mai bine sa vezi care e situatia.

 

[flo]

 

zepellina

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by zepellina

ok, eu nu am stiut cum sa fac mai mult, sa inteleg mai mult, el nu spunea nimic si nu era deschis...DAR MERIT SA FIU MINTITA ASA?? PT CE?

Crezi ca cea care mangaie o sa faca asta toata viata, si peste 10 ani?

 

 

 

zepellina

 


id="quote">id="quote">

 

Nu. Nimeni nu merita asa ceva. Dar cine spune ca primim numai ce meritam? Dupa ce nu vei mai fi cat de cat suparata, o sa vezi ca adevarat important este ce faci tu.

Raspunsul la cat timp il va mangaia alta, il cunoastem, chiar daca nu ne incalzeste. Desi, daca ai putea, ar trebui sa-i doresti fericire sotului tau. Nu de alta, dar este tatal copilului.

Nu predic toleranta ca sa ma aflu in treaba. In mod normal, sunt ca si voi, terifiat de modul de a se comporta (si acum!) al fostei sotii.As vrea insa sa-si gaseasca linistea. Fata mea (la varsta primelor nabadai) ar avea atata nevoie de ea!

Si inca ceva. Z., tu ai fost mintita pentru ca in ochii sotului tau nu mai reprezinti nimic. Dureros, dar oare merita el, in acest caz, framantarile tale?

 

 

 

poze multe cu noi

 

 

"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor,

Revin dupa un we in care chipurile am stat si noi mai mult de vorba. Se pare ca furtuna a mai scazut in intensitate. Averse inca mai sunt dar in mica masura. Eu sunt oricum cea care nu a inteles . Incerc sa imi dau seama inca ce a declansat acest lucru in sufletului lui, cu un pic mai mult calm si cu mai multa luciditate.

Va multumesc ca ati fost alaturi de mine in aceste momente dificile in care simteam nevoia sa imi deschid sufletul in fata cuiva. Sfaturile primite de la voi au fost de mare ajutor, m-au facut sa vad unele lucruri dintr-o alta perspectiva si sa iau masuri. Va multumesc.

O sa va tin la curent pana se vor linisti lucrurile.

 

 

 

jb

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...