Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Clipe din trairile sufletelor noastre...(11)


Recommended Posts

Buna ziua la toata trupa :)

 

Offf.... sint obosita! Aia mica are infectie la vezica urinara, am fost cu ea la urgenta vineri seara... Ma lupt cu ea sa ii dau antibioticele.

 

Azi este ziua celai mari, lui Sarah. A facut sapte ani! Ieri i-am facut in tort enorm, cred ca are un metru pe jumate de metru! Tot strawberry shortcake cu capsuni multe si frisca. Am lucrat la el de imi venea sa il arunc de pe balcon de draci. A iesit frumos de tot, ca din reviste. L-am dus la day-care dimineata si l-am pus acolo la frigider sa il taie cind ies de la scoala. Am auzit numai "aaaaa!!!" in drum spre bucataria de acolo.

Diseara am facut rezervare la restaurant sa sarbatorim si duminica va avea un party cu colegii ei, la cinematograf.

 

Ma duc sa imi iau ceva de haleala ca este lunch'ul la noi...

 

Mai vin!

 

Alice

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 308
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Moamaaaaa ...ce buna e ciocolata de casa! Uitasem de asta... Imi aduc aminte k ne facea mama cind eram mici. Acum cu toate dulciurile de pe piatza, si uitasem k a existat cindva! Sa fac si eu ...odata, in viitor.

 

Azi am lenevit toata ziua. Am stat la caldurica k am scos nasul afara pe balcon si mi-a inghetat instant. Pt k duminica am fost iar la garso, la smotru, m-a durut spatele toata seara si noaptea de duminica si nici azi nu ma lasase de tot. Dehhhh...dak am si pus covoarele ...si sters, aspirat, urcat pe ici pe colo... m-am spart in figuri. Nu mai mai tzine ...din pacate...

 

Brenda, cum lucrezi pisicutza? K m-am uitat dupa tine pe mess si ..nimic. Ia da un semn, k sint curioasa ce vroiai sa vb. Si eu mai aveam cite una alta sa iti zic. Miss you...

 

Asta a fost un mesaj scurtutz sa stiti k inca sint pe aici. Va mai scriu mai multe curind sper. Din pacate, inca nu am asa noutati grozave ..viata mea e monotona si plictisitoare. Pina in februarie ...hehehe... k dupa aia ...numai monotona nu o sa fie!

 

Bebelina e bine... eu balenesc de colo colo 8k nu mai pot zice k flutur)...cam atit!

 

puuup mult,

 

Marce[gravi][fetita] 21+

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc de urari! Dau de baut, sa curga sampania virtuala :)))

 

[cheers][pahar]

 

Pentru Maya este prima oara cind are infectie la vezica urinara. Cauzele pot fi multiple, m-am oprit insa la doua pe care le suspectez.

Una: ca poate nu s-a sters bine la fund acolo la day-care. Am inteles ca daca se sterge din spate in fata poate aduce bacteria ecoli in fata...

A doua: acum citeva zile mi-au golit toata sticla cu spumant de baie in cada, in baia lor. Faceau clabuci intre degete si se hlizeau. Toata sticla pentru o baie!

 

O alta explicatie mai nemedicinala este ca Maya avea o frica acuta de lucruri repezi, care se miscau in cerc. Leaganele, rotile, ventilatoarele, toate astea ii provocau o frica mare. Am lucrat cu ea sa ii rezolva aceasta frica facind exercitii de respiratie, facind cercuri cu compasul pe hirtie, desenind mandala, etc. Treptat i-a trecut frica si weekendul trecut am fost chiar la parc si ne-am dat toate in leagan. Explicatia mea nemedicinala este ca si-a eliminat frica si ca asa s-a manifestat la ea. Acum puteti ride de mine :)

 

Mai vin.

 

Alice

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

prima cauza nu e adevarata. cind aia mica a mea a facut la 6 saptamani infectie, asa am crezut si eu. dar dupa ce am vorbit cu pediatrul ei mi-a zis ca asta e un mit... ea a facut din alta cauza si de asta i-am facut ultrasound acum.

a 2a s-ar putea. oricum urmareshte-o si daca-ti mai face sa-i spui docturului ei sa o trimita la un ultrasound.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by danim

prima cauza nu e adevarata. cind aia mica a mea a facut la 6 saptamani infectie, asa am crezut si eu. dar dupa ce am vorbit cu pediatrul ei mi-a zis ca asta e un mit... ea a facut din alta cauza si de asta i-am facut ultrasound acum.a 2a s-ar putea. oricum urmareshte-o si daca-ti mai face sa-i spui docturului ei sa o trimita la un ultrasound.


id="quote">id="quote">Am facut programare la pediatra pe data de 24, cind termina zece zile de antibiotice. Atunci vom face ultrasoundul si inca un test care verifica trompele alea urinare sa vada daca nu cumva se impinge inapoi pipi din vezica in rinichi. Asa mi s-a explicat la urgenta, mai multe nu stiu.M-au lasat cu gura cascata astia de la urgenta. Nu am mai trecut pe acolo de patru ani (Dumnezeu sa ne fereasca in continuare!) dar am fost impresionata de serviciile lor. Am ajuns acolo la ora opt seara si la ora unsprezece eram inapoi acasa, trecute pe la farmacie, cu medicametele luate. In tot acest timp au fost foarte rabdatori cu Maya, i-au facut toate testele. De urina, raze la stomac, la plamini, rezultatele pe loc. Camera de urgenta special pentru copii, televizor, carti de colorat, de citit, inghetata...Dani, scre-mi si mie daca stii mai multe despre aceasta boala. Mersi mult!Alice
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maine am prima infatisare la tribunal.....[alcool]

 

Dimineata sunt acolo...sper sa se termine repede ! Domnul zice ca nu vrea sa vina, deci maine va fi o zi pierduta pentru ca daca nu se prezinta el e clar ca se amana ![bang]

 

Sa imi tineti pumnii fetelor...ca o iau razna. Asa nu imi place sa merg acolo...insa avocatul spune ca trebuie sa fiu la prima infatisare !

 

 

 

Brianamica mamica de 2 fete cucuiete

 

“Întelegerea trecutului ne determinã abilitatea cu care intelegem prezentul.”id="red">

 

 

POZE FETE CUCUIETE [pup]

"]ANA ESTE ATAT DE MARE[copil]

"]DAR SA VEDETI ELA CAT DE MARE E ...[zana]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...