Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

La ce va ganditi cand cititi...


Recommended Posts

Eu as nota numarul undeva numai de mine stiut si apoi l-as confrunta pe el. L-as ruga sa imi explice de la cine e mesajul si ce inseamna. Pentru ca il cunosc, mi-as da seama imediat daca are ceva de ascuns. Si daca ar fi vorba de o alta femeie, nu as cere alte explicatii, ci l-as parasi imediat.

Eu vorbesc din puctul de vedere unei femei maritate de 3 ani FARA copii. Ma gandesc ca atunci cand ai copii sunt mult mai multe lucruri de luat in consideratie, cel mai important fiind ce fac cu copiii. Dar eu nu pot concepe viata alaturi de un barbat care ma inseala.

Ma scuzi ca am deviat putin subiectul pentru ca este foarte posibil ca acel mesaj sa fie ceva total nevinovat.

In schimb, nu te cobori la nivelul unei posibile femei josnice si nu suna la numarul acela. La o adica e mai important reactia sotului tau si numai el poate rezolva aceasta dilema pentru tine.

Sper sa aud ca totul a fost o neintelegere si ca ai sarit tu prea devreme la concluzii negative.

Mult succes!!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 55
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Fetelor, am nevoie de parerea voastra. La ce va ganditi cand sotul vostru de ex. primeste urmatorul mesaj pe tel.mobil : "E bine ca nu iti amintesti.Oricum nu mai are importanta!" Mie nu-mi suna deloc bine !! Chestia e ca nu stiu al cui e numarul, ca nu il are in agenda telefonului si mor de curiozitate sa stiu cine i l-a trimis. Cum ar trebui sa procedez ca sa o demasc pe respectiva ( pt. ca sunt sigura ca e o EA ), sa sun si sa-i spun ce ? ( bineinteles nu-mi voi declina adevarata identitate ). Dati-mi idei, va rog.Multumesc. Mamica de [baietel] nazdravan Rares si [gravi] cu al doilea [bb]. http:community.webshots.com/user/giuliab20 Good things last forever.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai ca sa te asiguri ca este o ea e suficient sa suni de pe numar ascuns (tastezi #31# inainte de numaul normal) si cand va raspunde ori inchizi ori zici ca esti de la banca reiffeisen in legatura cu creditul. Asta ca sa o asculti mai mult.

MA tot gandesc in ce context putea sa apara mesajul ala fara sa fie vorba de o ea, poate e greseala? El ce zice legat de asta?

Incerca sa te lamuresti si nu-ti face ganduri negre, gandeste-te la bebe!

 

J si Carla-saurus Rex (05.02.2006)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

J G, crede-ma ca nu mi-as face deloc probleme daca nu ar fi si comportamentul lui din ultima vreme cam ciudat. Numai asta mi-ar mai lipsi si as fi gata !Nu i-am spus ca m-am uitat pe telefonul lui( detest chestiile astea dar nu m-am putut abtine sa nu-l verific ) pt. ca oricum nu cred c-ar recunoaste !

 

Mamica de [baietel] nazdravan Rares si [gravi] cu al doilea [bb].

http:community.webshots.com/user/giuliab20

 

Good things last forever.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mesajul in sine nu inseamna mare lucru, daca tu crezi ca e mai mult de-atat inseamna ca undeva in relatia voastra au fost si alte probleme pe care acum le asociezi cu acel sms.

 

iau cazul meu, stiu si simt ca barbatul nu ma inseala, asa ca din start i-as acorda prezumtia de nevinovatie. daca insa ar face anumite lucruri la care nu le-as gasi o alta explicatie (stat peste program la birou, pierdut timpul pe chat, iesit la bere cu colegii des, etc, etc), daca as simti ca intre noi a aparut raceala sau din contra daca ar fi in extrema cealalta, exagerat de atent si iubaret, atunci poate mi-as pune niste semne de intrebare si as incerca sa vad in acel mesaj mai mult decat un simplu "e bine ca nu-ti mai amintesti".

 

daca chiar vrei sa afli ce si cum e cu sms-ul (desi eu as zice ca nu e cazul sa faci pe detectivul deocamdata), poti incerca sa il faci pe el sa-si "uite" telefonul intr-o zi acasa (il dai copilului sa se joace si-l ascunzi printre jucari [:D], la noi se intampla frecvent sa ne cautam disperati telefoanele dimineata, tocmai pentru ca se joaca fetele cu ele si le lasa pe mai stiu eu unde) si in acea zi te folosesti de telefonul lui, raspunzi la sms si vezi daca o sa primesti vre-un soi de replay de la respectivul/a. Dar repet, eu una n-as face-o!

 

Mickyyyid="red"> si cele 2 fete cucuiete: [copil] Malina Ioanaid="purple"> (31.03.2004) [copil] Daria Maria id="purple"> (22.06.2005)

id="size1">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

clar e femeie. numai o femeie poate scrie o asemenea imbecilitate de mesaj, dramatic si teatral....lol

 

 

 

_______________________________________________________________________

 

Babyblue va pupa pe toti!!id="red">

"Sunt doua pacate principale din care toate celelalte pacate se nasc: Nerabdarea si Lenea." id="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic sa fii putin rationala si sa astepti. Noteaza undeva numarul si momentan nu-l confrunta pe sotul tau. Mesajul poate avea diverse interpretari pe care un sot care ar insela ar sti sa-l explice in variate moduri...si-apoi tot tu sa iesi aia "nebuna" care il acuza nefondat. Urmareste daca respectivul numar se repeta in sms-uri, apeluri primite, efectuate sau ratate. Daca apare la primite sau ratate e posibil sa fi fost o idila careia el sa-i fi pus capat. Si atunci stai si te intrebi...are rost sa-l tragi la raspundere? "Hotul neprins e negustor cinstit". Daca apare si la efectuate...e ceva mai grav. Seteaza-i telefonul astfel incat sa-i salveze si mesajele efectuate si verifica-le din cand in cand. El nestiind ca are activata aceasta optiune, nu o sa verifice niciodata. Suna putin cam diabolic dar mai bine sa fii tu lamurita pe deplin decat sa prinzi ceva "in fasa" iar el sa devina mult mai atent...

In nici un caz nu suna la acel numar...ce ai afla? Ca raspunde o ea...si-atunci? Momentan nu ai nimic de acuzat. Mesajul poate fi de la cineva caruia sotul tau i-a facut o promisiune (de orice natura) pe care n-a respectat-o, iar persoana respectiva sa-i reproseze oarecum, rezolvand problema.

...Iar daca mai apare vreun mesaj pe care sotul tau nu apuca sa-l citeasca, sterge-l fara nici un fel de remuscare.

Iti tin pumnii sa nu fie ceva grav. [flo]

 

Andreea

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...