Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

La ce va ganditi cand cititi...


Recommended Posts

 

pai daca el nu-si aminteste e de bine, nu crezi?

 

mie mi se pare o chestie insignifianta sa trec la banuieli, anchete, chestionari,etc.

 

 

"If you talk to God, you are praying; If God talks to you, you have schizophrenia. If the dead talk to you, you are a spiritualist; If you talk to the dead, you are a schizophrenic."

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 55
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Nu te supara pe mine ca te-am intrebat acest lucru. Ca si eu mai bag nasul in telefonul sotului ca de..sunt eu mai paranoica cate o data. Dar eu daca as gasi ceva suspect in telefonul lui. Nu as putea sa-i spun ce e cu mesajul asta sau numarul asta ca imi sare imediat in cap. Ce ai cautat in telefonul meu, ca eu nu te controlez pe tine ca etc... Adica ar sari sa se apere nu dand explicatii ci atacandu-ma pe mine. Ca de... stiti si voi ca cea mai buna aparare e atacul.

Tu il cunosti cel mai bine si stii cum va reactiona.

Pupici si sper sa nu fie nimic.

 

WARNING: I have an attitude and I know how to use it!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ba pe mine m-a tocat una le nervi doua saptamani de ajunsesem sa sun si la Politie numai sa scap de ea.

Un dobitoc - nu stiu cine era - isi diverta numarul de mobil pe numarul meu. Si ma suna o doamna care il cauta insistent. Eu ii explicam ca este o greseala, dar tipa insista cu tipete ca "stie ea ca este langa mine si nu vreau sa il dau la telefon".

La inceput sotul meu s-a amuzat dar pana la urma dupa atata timp incepuse sa se uite ciudat la mine de fiecare data cand suna telefonul. Iar eu eram crizata sa nu fie iar o greseala. Plus beep-uri toata ziua, plus ca punea si pe altcineva sa sune.

Ajunsesem sa spun ca domnul este in sedinta, sa revina.

Am sunat la Connex sa incerc sa aflu al cui numar era divertat - nu au vrut sa ma ajute decat cu o hotarare judecatoreasca - asa ca am sunat la Politie sa le povestesc de nebuna. Bineinteles ca nu m-au bagat in seama. De accea pastrasem in agenda numarul de la care ma suna nebuna.

S-a potolit intr-un sfarsit, adica dobitocul nu si-a mai divertat numarul. Dar stresul a ramas.

Plus ca s-a intamplat sa primesc mesaje de genul - "Ce faci iubito? Mi-era dor de tine" de la numere pe care nu le cunosteam. Dar le-am ignorat. Asa s-ar putea sa fie si in cazul tau, si sa fi pastrat mesajul in ideea ca o sa isi dea seama pana la urma de unde a venit mesajul.

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

1. cauti si gasesti dar el nu recunoaste nimic cu variantele pentru tine:

a. il dai la dracu'

b. te resemnezi pina la urma si te convingi ca ti s-a parut doar

2. cauti si gasesti el recunoaste intr-un final:

a. il ierti si ii mai dai o sansa in plus

a1: el chiar regreta ce a facut si nu va mai repeta

a2: de miine se va ascunde mai bine

b. il dai la dracu'

3.cauti si nu gasesti nimic care sa confirma sau infirme in mod categoric, cu variantele:

a. te declari o caraghioasa dar ramii cu un ghimpe pina rindul viitor cind ti se pare ceva necurat

b. mergi pina in pinzele albe si iti dedici tot timpul liber cercetarilor. In final il dai la dracu' dupa ce obosesti.

 

Stiind cu exactitate toate aceste variante posibile, ce rost mai are tot zbuciumul.Poti sa alegi una chiar acum.

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Miau-miau, ce fata desteapta esti tu ! Gata, m-am hotarat ! Nu ma mai stresez ca nu are rost, ca o fi, ca n-o fi, nu am cum sa aflu care e situatia reala pt. ca nr. nu e in agenda telefonica, de la Orange precis nu-l pot afla daca e nevoie de hotarari judecatoresti si altele, asa ca Dumnezeu cu mila ! Am mai gasit un mesaj care incepea exact asa ( parca-i facatura ) : "Scuza-ma daca nu-ti amintesti. Ai sa-mi platesti...lei pt. niste produse de la Avon ( comandase ceva de la o cunostinta ). Prima data m-am gandit ca are legatura cu mesajul pt. care m-am stresat atata dar nr. de mobil e altul ! Si ce-i mai interesant e ca azi a fost asa cum e el de obicei, foarte comunicativ, dragalas chiar, dupa fff. multa vreme. O fi mirosit ceva ? Nu stiu, insa ma gandesc ca poate sunt eu mai paranoica cu toti hormonii astia in mine si nu mai gandesc limpede. Poate chiar a fost o greseala. Va multumesc tuturor care ati postat la mesajul meu.

 

Mamica de [baietel] nazdravan Rares si [gravi] cu al doilea [bb].

http:community.webshots.com/user/giuliab20

 

Good things last forever.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Clover

Esti insarcinata, el se comporta ciudat, mesaje inexplicabile si minciuni.2+2 fac 4 si probabilitatea sa fie nimic e mica. Vezi cum poti afla adevarul in functie de personalitatea lui. Si fa-ti albumul privat ca cine stie ce agenta de asigurari lectureaza pe aici.Si nu in ultimul rand pastreaza-ti calmul.You asked me if I'm happy. This is a difficult question. The problem with happiness is that you don't know when you have it. You remember it. Ask me in another ten years. Maybe I'll be able to answer.

id="green">id="Tahoma">
id="quote">id="quote">Clover, dar cu asigurarile ce mai este???pisimuky, nu te mai stresa si singura.... 6 ani si ...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Guestus

Dar oare ce agent de asigurari trimite mesaje la ore tirzii din noapte? ceva este dubios aici.


id="quote">id="quote">Probabil o agentaid="red">, Guestus [ispita]>>Daruieste lumii un zambet shi toata lumea iti va zambi!<< Charlie ChaplinCorinna, Andreas Noël, Yasmin Serena http://www.rhp.ro/Andreasn/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by pisimuky

Multumesc de mesaje, pentru moment, acum o sa incerc sa raspund la cativa dintre voi. In primul rand, iti multumesc Babyblueid="brown">, esti super simpatica "De ce sa nu dorm eu noaptea... mai bine sa nu doarma nimeni de crizele mele" ; Artemisid="red">, ipoteza ca ar avea leg. cu serviciul cade pt. ca sotul meu e propriul lui sef, are afacerea proprie ; Isabelaid="yellow">, m-am gandit si eu ca poate o fi o greseala, un mesaj destinat altcuiva si ajuns din intamplare pe tel.lui insa ce-mi da de gandit e ca mesajul e de la sfarsitul lunii august si alaturi de el mai "stau" vreo 3 pe care le considera el importante ; ma gandesc ca daca ar fi fost o greseala l-ar fi sters, nu e logic ce spun ? Guestusid="purple"> - ora primirii mesajului - 22,37 ; Adrianaiid="green"> - doreai sa stii ce cautam in tel lui ? - dovezi, normal, pt. ca in ultima vreme se poarta total aiurea, e distant, e ca si cum as trai cu o persoana pe care nu o cunosc, s-a schimbat radical si nu-mi pot da seama ce e cu el, desi l-am intrebat daca are pe cineva neaga vehement insa comportamentul lui spune altceva. Ca "addagio" va mai spun ca a cunoscut pe cineva de sex feminin cu care face asigurari, asta in afara "serviciului" sau si imi spune ca n-a mai vazut-o de 2 saptamani si ca l-ar fi sunat tipa ( care e si ea maritata, cu doi copii ) si cand i-am verificat telefonul SURPRIZA de fapt, el o sunase pe ea. Intrebari ?Mamica de [baietel] nazdravan Rares si [gravi] cu al doilea [bb].http:community.webshots.com/user/giuliab20Good things last forever.


id="quote">id="quote">
CristinaT,

id="orange"> la partea bolduita se referea ,mesajul meu. Imi cer scuze de ambiguitate, poate trebuia sa dau quote.You asked me if I'm happy. This is a difficult question. The problem with happiness is that you don't know when you have it. You remember it. Ask me in another ten years. Maybe I'll be able to answer.id="green">id="Tahoma">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...