Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Din ce motiv v-ati despartit de fostul?


Recommended Posts

  • Răspunsuri 61
  • Creat
  • Ultimul răspuns

pentru ca era o relatie distructiva.... si pentru ca insela, si pentru ca era si suficient de fraier sa fie prins in "exercitiul functiunii".

 

Ultimele 2 "calitati" s-au dovedit incompatibile cu mandria mea.... si prost si mincinos era prea mult ...asa ca am decis sa il las sa-si vada de drumul lui.

 

 

Iar de urmatorul (irelevant) m-am despartit pentru ca m-am trezit acasa la barbatu-meu.[:D]

Si m-am gindit ca, probabil, daca sint acolo, am alta relatie - si mai bine sa fiu sincera. Asa ca l-am informat pe mess ca ii urez toate cele bune si alte alea, da' "nu mai colaboram" din momentul ala.

 

 

Elise

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hai sa va spun si eu

primul - s-a bagat sora lui intre noi

urmatorul- m-a lasat el cu ochii in soare

al treilea - m-am indragostit eu de un prieten de-al lui care m-a lasat cum era si de asteptat cu ochii in soare he he

al patrulea - ne-a omorat distranta

al cincilea- l-am lasat eu ca imi toca nervii incet dar sigur

 

astea-s relatiile de mai lunga durata ca "experimentele" nu le notez aici [:D]

 

Michelle[bicla]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pot zice si eu? Ca nu i-am zis cuvinte urate niciodata dar acum imi vine sa strig la toata lumea sa ma eliberez (bunul simt nu ma lasa sa o fac pe viu, dar aici mergeeeee).

Era un lenes,un badaran, un dobitoc cu chip de om, m-a lovit si m-a inselat cu o cotoroanta, numai el conta, numai binele lui, plin de aere si ifose, un nenorocit care mi-a mancat 6 ani din viata, un profitor, un mincinos si mai sunt dar astea mi-au venit in minte acum.

Asta al doilea, ca de primul m-am despartit dupa 9 ani pt ca era tot ''baietu' mamii'',era cam incet la minte si hot. In rest totul era Ok.:(((((((((

 

mamica fetitei mele:)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fostul hmmm... despre care sa vorbim, despre cei pe care i-am lasat eu, sau despre cei care m-au lasat ei. Culmea e ca cei care m-au lasat, ulterior s-au intors cu coada intre picioare, dar eu nu i-am mai vrut inapoi. Astia au fost 2 la numar. Primul dintre ei era cu 8 ani mai mare ca mine si pe cand eu aveam 21 de ani m-a cerut de nevasta eu l-am rugat sa astepte pana termin facultatea, el a zis da dar dupa juma' de an a zis ca sunt prea ambitioasa si ca el m-ar trage in jos asa incat mai bine ne despartim (cred ca a avut dreptate). Cel de-al doilea era un fustangiu care s-a indragostit de mine si eu de el de altfel - si-a propus sa devina om serios dar mai apoi s-a speriat de o relatie serioasa, erau prea multe tentatii in jur asa incat nu m-a mai vrut. Ciudati sunt barbatii astia si cam nehotarati. Eu cand am vrut sa las apai eram hotarata stiam clar ca nu-l mai vreau pe omul ala ei insa...cred ca si-acum ma regreta si viseaza la mine [:D]

Acum nu mai conteaza sunt bine merci cu sotul meu de vreo 6 anisori incoace.

 

Pentru Barbye-una dintre noi!Trebuie sa ajuti!http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=83472

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pe primul(iubit) l-am lasat dupa ce am aflat ca era insurat...asta dupa ce eram "impreuna" de 5 ani...nu locuiam impreuna dar eram aproape zilnic impreuna.

 

pe primul SOT , l-am lasat eu din motivul ca nu petreceam prea mult timp impreuna.pleca in delegatii cate 1/2 sapt, iar eu singura acasa pe net :)

 

acum sunt maritata cu "prietenul" care mi-a sustinut moralul 1 an de zile pe net si m-am indragostit de el pe net :)...avem un baietel impreuna(2 ani si 10luni) si asteptam baietelul nr 2 :)...si poate o sa vina si fetita :)

 

Elena[gravi]32+[baietel]

POZE

 

"Happiness is not having what you want.It is wanting what you have."id="red">Anonymous

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pt. ca era extrem de gelos si posesiv....in rest ar fi facut orice pt mine dar nu am mai suportat sa nu pot sa ies cu prietenii ca aparea ca o umbra peste tot sa verifice ce fac.

Am scapat cu greu de el ca nu intelegea ca nu se poate si gata...ma suna la fiecare 5 minute,statea in fata blocului ore in sir si in ploaie numai sa vorbesc cu el,plingea ca un copil....

Ma lasat in pace doar cind ma vazut de mina cu actualul meu sot dar nu inainte de a face un taraboi de pomina in mijlocul strazii...Norocu meu ca sotul meu are 1.90 si el 1.75...cred ca la speriat rau ca nu l-am mai vazut deloc de atunci.

 

To be wise is to know what to overlook:-)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

M ai facut sa zambesc Ina..auzi i a fost frica de sotul tau care e evident mai puternic.Eu cred ca si a dat seama intr un final cat e de patetic.

Si ca sa raspund si eu la subiect:

Primul m a lasat pt ca nu mai suporta sa stea sub papuc, rol cu care se adaptase destul de bine si ca sa ma loveasca in orgoliu mi a zis ca ma iubeste ca pe o sora.Dupa cativa ani de la despartire am vb cu el pe messenger si mi a zis ca ma considera nebuna cu drepturi depline.

Pe al doilea l am lasat eu pt ca era badaran, zgarcit, profitor, violent, super egoist si nu mi imaginam viata alaturi de el(mi a luat vreo 3 ani sa ma decid-de fapt in 3 ani cred ca l am parasit la fiecare jumatate de an dar ma manipula cu lacrimi si amenintari ca se sinucide...patetic dar si eu mai patetica)

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pe ex-ul(iubit) l-am parasit pt ca era mitocan, violent, increzut, super gelos si posesiv, zgarcit,laudaros...etc. Luand in considerare cele mentionate si faptul ca l-am intalnit pe "Fat Frumos" (actualul sot)am hotarat sa il las dupa aproape 3 ani de chinuri si petreceri stricate din cauza lui.Mi-a trebuit aproape un an sa scap de el pt ca era ca raia[mariaj] dar am reusit[bis] si acum e mult mai bine[cool]

 

 

 

Pozele mele

Ce nu te doboara te face mai puternic

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...