Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Din ce motiv v-ati despartit de fostul?


Recommended Posts

  • Răspunsuri 61
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Am observat un lucru: marea majoritate a fetelor (daca nu chiar toate) regreta mult ultima relatie sau s-au despartit in termeni aiurea. Oare nu e posibil sa luam lucrurile pozitive care ne-au facut sa stam cu persoana respectiva ani de zile si poate sa ramanem amici? Eu zic ca se poate...e greu la inceput sa faci diferenta dintre amic si prieten si mie mi-a trebui o pauza de vreun an; dar am petrecut totusi 7 ani impreuna, si asta si din motive pozitive.

 

E doar o parere...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

desi parca s a intimplat acum un secol.. pentru ca...

imi amintesc de momentul in care ma anunta cu pompa in fata ambelor familii ca divorteaza; la de ce ul meu el imi raspundea: pt ca nu te mai iubesc, nu iti reprosez nimic, dar gata, nu te mai iubesc Nu conta nimic, nici macar puiul de aproape 1 an.. nimic

Mai tirziu aveam sa i dau eu vestea :am introdus divortul, daca nu crezi poftim numarul avocatului, convinge te. De ce am facut acest pas? Copilasul acela, ce implinise 1 an, cel caruia ii spuneam "canarul mamei" atit de guraliva era, amutise Era trista si nu mai cinta Atmosfera incordata din casa incepuse sa si spuna cuvintul Si in plus, cu 2 seri inainte ma lovise A fost scinteia, picatura... nu am mai stat pe ginduri "mama, prima palma este greu de venit, ca restul curg apoi de la sine" imi spunea mama, Dumnezeu sa o odihneasca Asa ca nu am asteptat nici cea de a doua palma, nici sa se intimple o minune si copilului meu sa i revina zimbetul.

Mi am facut bagajul si a doua zi plecam la "vesnica" mama Pt ca nu mai era nimic de spus intre noi, pentru ca intr adevar nu mai exista iubire impartasita

 

poze multe cu noi[foto]

Ana a implinit un an[foto]

Vara lui 2006[foto]

"da aripi unui copil, dar lasa l sa invete singur sa zboare" Marquez

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am multi fosti,dar sa vb de ultimul....era cu 4 ani mai mic decat mine,nu si terminase nici liceul,desi era un tip destul de inteligent.asta se intampla in anii de studentie....,ai mei,of course.am stat 3 ani impreuna,dar pe parcurs am descoperit ca era destul de mincinos,cand ne certam ne loveam reciproc,nu i placea sa munceasca,se trezea tarziu si nu suporta sa l trezesti mai devreme,ca facea scandal,nu suporta sa mearga cu mine la cumparaturi si mai sunt o gramada...dupa ce l am cunoscut pe actualul sot, a tot venit dupa mine,plansete,telefoane...noroc ca nu m am lasat induplecata,desi mai tineam la el,insa ma gandeam de fiecare data la lucrurile rele pe care mi le facea .acum nu mai stiu nimic de el,pt ca eu m am inors in orasul natal,iar el e in buc......
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, interesant subiect.

Eu m-am despartit de al meu de 3 ori dar fara acte.Asta-i a 4 oara, sintem separati de 6 luni dar n-am apucat inca sa bag divortul.

De ce ne-am despartit?Pt ca de vreo 5 ani, el marele patron-cum ii zicea cotoroanta de soacra-mea[}:)]-lucra pe nasturi.Nu tu bani, nu tu mancare, nimic...Daca nu era mama, muream si eu si fie-mea de foame in casa.N-aveam in casa de nici unele iar eu il intrebam ce gatesc astazi si el imi raspundea:surprine-ma!

Nu mai conteaza acum....mi-am adus aminte si iar ma trec mii de nervi.

Important e ca acum mi-e bine, atat cat de bine poate fi o femeie singura cu un puiut care face 5 ani in ianuarie.

[pup][pup]

 

 

karol

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu m-am despartit de fostul prieten cu care am stat doi ani jumatate, primul barbat in sensul de[sex] si singurul momentan, acum 5 luni.

Motivul exact a fost ca isi cauta "o relatie de lunga durata" pe siteuri de matrimoniale si chiar schimba mesaje cu una.

Dar...din punctul meu de vedere, asta a fost un motiv ca sa am de ce sa ma despart de el, pt ca ma cam batea gandul mai demult.

ALte cauze ar fi: el ma batea la cap sa ma mut la el, credea ca il duc cu zaharelul, desi eu i-am spus ca nu ma mut la el pana nu termin facultatea...acum daca facultatea asta nu se lasa terminata, asta-i altceva[alcool], plus ca nu ma tragea deloc inima pt ca:

- conditiile de la el de acasa erau departe de cele de la mine de-acasa

- acasa mama ma rasfata, nu ma lasa sa fac mai nimic, trebuie sa insist eu ca sa o mai ajut

- si poate ar fi devenit nesemnficiative motivele astea daca el ar fi fost ok, dar:

-avea pretentii exagerate, in sensul ca totutl trebuia facut asa cum stie el

-avea tot timpul ceva de comentat, nimic nu era bine din ce faceam

- vorbea din ce in ce mai des urat cu mine

- era sigur ca vom ramane impreuna si din cauza asta isi permitea sa se poarte asa si pe mine ma seca siguranta asta a lui si i-am spus ca nimic nu e batut in cuie pe lumea asta, dar n-a inteles

- pt ca nu ma tinea de mana,pt ca nu ma tinea in brate, pt ca nu ma saruta decat ffff rar un pupic si-atat

- pt ca ne intalneam odata pe sapt ca el era f ocupat (era intr-adevar, dar daca vrei sa vezi pe cineva iti faci timp macar o jumatate de ora la doua zile)

- pt ca ma suna odata pe saptamana ca sa-mi zica "intr-un sfert de ora sa fii gata"

- pt ca era paralel cu romantismul, afectiunea, tandretea, etc

- pt ca nu imi aducea nici un cadou de ziua mea, de 1 martie, de 8 martie, de Ziua Indragostitilor (ceva simbolic, nu sunt genul care sa am pretentii materiale de la un barbat, dar asa sa vezi ca s-a gandit la tine), mai ales ca eu ii faceam la fiecare din cele 3 zile ale lui...poate, poate se invata si el

- pt ca imi spune cu fiecare ocazie ce "bune" sunt femeile din jurul nostru

- pt ca era laudaros, ii placea sa se dea in specatcol, facea glume proaste, majoritatea cu tenta sexuala

- pt la petreceri se imbata, si nu m-ar fi deranjat asta, pt ca in rest nu nu bea deloc, dar atunci facea cel mai urat din ce am zis mai sus si nu te mai intelegeai cu el

- pt ca de multe ori era f nesimtit, nu numai cu mine, si cu altii

- pt ca nu ma aprecia

- pt ca avea impresia ca daca el nu are parinti toata lumea trebuie sa se straduiasca sa-i faca lui pe plac

- pt ca are o parere muuult prea buna despre el si mai ales pt ca nu ezita sa si-o expuna in defavoarea altora

- pt ca ii place sa aiba in jurul lui oameni mai slabi ca el de care sa faca misto si in prezenta carora sa-si dea aere

- pt ca, desi nu recunoaste, tinde spre compania celor cu bani..doar, doar i-o iesi si lui ceva, si ii subapreciaza pe cei fara bani, ca deh,n-are nimic de castigat de pe urma lor

- pt ca, desi nu recunoaste, s-a folosit de multe ori de mine, si nu ar fi fost asta o problema, pt ca eu chiar imi doream sa il ajut si ma bucuram daca puteam sa fac ceva pt el, dar...nu aprecia niciodata, i se parea ca i se cuvine[xx(]

- pt ca el n-ar fi facut pt mine, nici un sfert din cat am facut eu pt el (nu-mi pare rau Doamne fereste ca am facut, imi pare rau ca el n-a stiut sa aprecieze)

-cred ca ar mai fi, dar n-am chef sa ma mai gandesc ca ma apuca toti nervii

 

Asa cum zicea o fata astept sa se indeplineasca vorba: un sut in fund, un pas inainte[biz]

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

http://pg.photos.yahoo.com/ph/liliana_ignat/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

A, si mi-am mai adus aminte de una...era foarte slab din punct de vedere sexual..daca as fi ramas cu el, cred ca mai devreme sau mai traziu as fi ajuns sa am un amant.

 

 

P.S. Am si eu o interbare: nu inteleg de ce imi apar spatiile astea goale la sfarsitul mesajului. Puteti sa ma lamuriti?[?]

 

http://pg.photos.yahoo.com/ph/liliana_ignat/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by lili81

A, si mi-am mai adus aminte de una...era foarte slab din punct de vedere sexual..daca as fi ramas cu el, cred ca mai devreme sau mai traziu as fi ajuns sa am un amant.


id="quote">id="quote">2 rinduri mai sus zici ca fost primul barbat si acum spui ca era slab din punct de vedere sexual. De unde stii tu cum e sa fii puternic din punct de vedere sexual....daca ai avut doar 1 experienta. Daca te iei dupa filme XXX unde se tipa ca din gura de sarpe iti spun yo ca sint prefacatorii ....nu este nimic adevarat din ce vezi.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[:-)))][:-)))][:-)))][:-)))][:-)))]

quote:Originally posted by Guestus
quote:Originally posted by lili81

A, si mi-am mai adus aminte de una...era foarte slab din punct de vedere sexual..daca as fi ramas cu el, cred ca mai devreme sau mai traziu as fi ajuns sa am un amant.


id="quote">id="quote">2 rinduri mai sus zici ca fost primul barbat si acum spui ca era slab din punct de vedere sexual. De unde stii tu cum e sa fii puternic din punct de vedere sexual....daca ai avut doar 1 experienta. Daca te iei dupa filme XXX unde se tipa ca din gura de sarpe iti spun yo ca sint prefacatorii ....nu este nimic adevarat din ce vezi.
id="quote">id="quote">>>Daruieste lumii un zambet shi toata lumea iti va zambi!<< Charlie ChaplinCorinna, Andreas Noël, Yasmin Serena http://www.rhp.ro/Andreasn/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...