Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

ce nu va place la el?


Recommended Posts

Nici al meu nu e punctualitatea intruchipata. Cu el am invatat sa alerg sa prind trenul, de exemplu. [:D]

 

Probabil ca pe el il enerveaza la mine faptul ca oriunde trebuie sa ajung cu 5 minute mai devreme decat e necesar.

 

Apoi, nu poate dormi linistit daca nu strange tot ce apuca in brate. Chestia asta e simpatica, dar nu de putine ori sta cu ditamai perna lui in brate si cu a mea sub cap. Trebuie sa intreb la Cabinetul PSI de unde nevoia aceasta de a dormi strangand lucruri in brate [:D]. Eu pur si simplu in viata mea n-am apucat, dormind, lucruri sa le duc la piept!

 

Iar la alte lucruri marunte lucrez cu succes. Acum lasa camera noastra foarte ordonata dimineata (el pleaca dupa mine), ceea ce nu se intampla acum un an.

 

E urat din partea mea sa zic ce ma enerveaza la el, ca eu sunt control freak si foarte irascibila. Asta pe el probabil nu-l mai enerveaza, cred ca se gandeste "las-o in durerea ei".

 

Dar ne iubim si tare bine ne e asa! [il]

 


Fashion is a form of ugliness so intolerable that we have to alter it every six months. - Moda este o forma de uratenie atat de greu de tolerat incat trebuie schimbata la fiecare sase luni.

Oscar Wilde

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 87
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Doua lucruri ma enerveaza din cale afara!

1. Ca isi trage pielitele de la degete si avem reale scandaluri pe chestia asta. Mai ales ca fata a inceput sa faca si ea la fel, si ma doare pe mine cand ii vad. Fata intelege ca nu trebuie, dar lui trebuie sa ii lipesc plasturi nene, ca nu se mai controleaza, e un tic ingrozitor!

2. Ca ma bate la cap cand conduc si el e in dreapta! Nu face chiar taca-taca, dar are un fel de a critica, de mi se ridica parul incap, si sincer, cand sunt cu el, am ajuns sa conduc cam ca o cizma! Care eu, fara falsa modestie o spun, conduc chiar binisor. Asa ca mergem fiecare cu masina lui, iar cand trebuie sa meregm impreuna undeva, il las pe el la volan, si eu beau bere [:D] In cele din urma isi tine gura, ma lauda un pic, si bea el bere si eu conduc [:D]

 

Anca si papusica Eliza (26.august.03)

Eliza

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by adinag

am citit undeva candva ca, ceea ce ne atrage mai mult la inceput sunt lucrurile care ne enerveaza mai mult pe parcursul timpului.pe mine ma scoate cateodata din sarite pentru ca... viseaza asa mult! adica mereu vine cu proiecte si visuri noi, ce am putea face cu viata noastra, ce afacere i-ar place, unde am putea trai etc. si povesteste totul atat de amanuntit!!! stie si cum l-ar chema pe caine. intr-un fel il admir pentru asta, el zicand ca stie ca are multe visuri si mai bine visezi mult de tot si se indeplineste macar 10% decat sa nu visezi deloc. cumva are dreptate, dar prea vin mereu idei noi, ba ar vrea azi sa ne mutam in olanda, peste 2 saptamani nu, sa ramanem aici, peste alte doua vrea sa facem o casa in romania... cateodata nu-l mai ascult asa bine [hot] si se supara cand nu mai sunt up to date. si in afara de asta, imi vine greu sa zic : sunt sigura ca vreau sa stau in stiu eu unde peste 3 ani. ce stiu eu ce-i peste trei ani? (cam asta-i felul meu de a gandi)si mai stiu si altele...ceea ce nu inseamna ca nu-l iubesc la nebunie!numai bineAdina & Jasmina (24 iulie 2003)


id="quote">id="quote">Ai nostrii cred ca sunt frati!Al meu in 5 minute a facut 3 afaceri,pe unde mergem face cate o afacere,are idei si paraidei de ma scot din sarite.Nici eu nu-l mai ascult demult si de cate ori incearca sa mai faca planuri cu glas tare ii spun ca nu mai vreau sa ascult.Pur si simplu ma plictiseste de moarte stiind ca ce are 5% sanse sa devina realitate.LaviniaNatalia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sunt cumva zodia Gemeni? Ca si al meu face asa... [:D]

quote:Originally posted by lavinia345
quote:Originally posted by adinag

am citit undeva candva ca, ceea ce ne atrage mai mult la inceput sunt lucrurile care ne enerveaza mai mult pe parcursul timpului.pe mine ma scoate cateodata din sarite pentru ca... viseaza asa mult! adica mereu vine cu proiecte si visuri noi, ce am putea face cu viata noastra, ce afacere i-ar place, unde am putea trai etc. si povesteste totul atat de amanuntit!!! stie si cum l-ar chema pe caine. intr-un fel il admir pentru asta, el zicand ca stie ca are multe visuri si mai bine visezi mult de tot si se indeplineste macar 10% decat sa nu visezi deloc. cumva are dreptate, dar prea vin mereu idei noi, ba ar vrea azi sa ne mutam in olanda, peste 2 saptamani nu, sa ramanem aici, peste alte doua vrea sa facem o casa in romania... cateodata nu-l mai ascult asa bine [hot] si se supara cand nu mai sunt up to date. si in afara de asta, imi vine greu sa zic : sunt sigura ca vreau sa stau in stiu eu unde peste 3 ani. ce stiu eu ce-i peste trei ani? (cam asta-i felul meu de a gandi)si mai stiu si altele...ceea ce nu inseamna ca nu-l iubesc la nebunie!numai bineAdina & Jasmina (24 iulie 2003)


id="quote">id="quote">Ai nostrii cred ca sunt frati!Al meu in 5 minute a facut 3 afaceri,pe unde mergem face cate o afacere,are idei si paraidei de ma scot din sarite.Nici eu nu-l mai ascult demult si de cate ori incearca sa mai faca planuri cu glas tare ii spun ca nu mai vreau sa ascult.Pur si simplu ma plictiseste de moarte stiind ca ce are 5% sanse sa devina realitate.LaviniaNatalia
id="quote">id="quote">Nunta noastra: 29 iulie 2006"Ataseaza-te de cei care te pot face mai bun, primeste pe cei pe care, la randul tau, ii poti face mai buni."Seneca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu daca suna aiurea da tot ce nu-mi place la el , e tot ce imi place la mine, va imaginati ce iese din asta.Acum sa va mai zic ca "barbatu e oglinda femeii de langa el " si asta ar trebui sa ne dea de gandit,nu ?Dar daca tot am intrat pe forum, desi ne-am despariti ieri , postez cu intarzaiere daca se accepta, ce ma enerva cel mai mult la el:

-uita ce-i spuneam sa faca

-nu inlocuia hartia igienica[bang]

-ii spuneam prea de multe ori cand sa-si schimbe ciorapii[alcool]

-nu vroia sa il invat ce mi-ar fi placut mie sa stie, de ex. sa danseze, sa faca rantasul(chiar daca are diploma de bucatar)

-nu am cu cine sa beau o bere , sa ciocnesc un pahar de sampanie

-si in final va spun ce ma ENERVEAZA SI ACUM nu ajungem la nici o cncluzie dupa ce ne certam , ramane totul asa in aer,desi acum cred ca s-au dus toate astea [popa]am concluzionat singura, am voie nu ?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...