Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Flirtul pe net!


Recommended Posts

Nu stiu daca s-a mai discutat sau nu, dar care e parerea voastra despre asta? Tocmai am citit jurnalul unei femei inselate, si ma gandeam ca printre noi sunt si unele inselate "virtual" de barbati, fara ca ei sa treaca mai departe de stadiul de simplu "chat". Poate noi nici nu stim, sau poate acceptam asta in ideea ca nu e nimic grav. Nu e doar un simplu subiect de discutie.....eu am impresia ca barbata-meu petrece cam mult timp pe messenger. Ce-i drept, am bagat nasul prin loguri, nu-i nimic suspect si relatia noastra merge ok (zic eu), nu l-am banuit niciodata de infidelitate. Si nu vreau s-o fac acum, mai ales ca n-am motive. Insa sincer vorbind il suspectez de "flirturi" pe net. Si nu stiu daca e cazul sa iau atitudine sau nu. Nici nu as avea de ce sa-l acuz, pentru asta n-am dovezi si m-as simti si aiurea s-o fac. Voi ati patit asa ceva? Ce credeti despre discutiile pe chaturi? Pana la ce punct sunt inofensive? Mickyyy si cele 2 fete cucuiete: [copil] [url="http://community.webshots.com/user/mickyyyy"]Malina Ioana[/url] ([url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=34545"]31.03.2004[/url]) [copil] [url="http://community.webshots.com/user/andrimix"]Daria Maria[/url] ([url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=58164"]22.06.2005[/url])
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 26
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Nu sunt inofensive deloc si punctul ala e mai aproape sau mai departe,in functie de barbat si de nevasta de acasa,la cat e de vigilenta.

Flirtul pe net e doar un efect.Cauza...e dorinta lui de a discuta cu alte femei,de a-si verifica virilitatea,capacitatile de seductie...stiu io...sau chiar sa-si gaseasca partenere.Plus ca....messengerul nu este mirc,sa zici ca te apeleaza una si nah...te amuzi si tu.Acolo iti aduci tu prietenii.Intrebarea ar fi....de unde le aduce?Sau cum le gaseste?Si chiar sa zicem ca sunt apelati de pe yahoo...mi s-a intamplat si mie...de ce raspunde si flirteaza??

 

Si fenomenul nu apare doar cand sunt probleme in casnicie,dar le poate genera.La inceput se amuza...apoi participa mai mult,apoi gata...e prins.Poate unora le place doar sentimentul ala de putere...de seductie,ca se pot juca cu mintea femeilor...dar eu cred ca pot pica in ispita,daca li se faciliteaza asta.

 

Si chiar trebuie sa stam asa,daca barbatul se amuza pe net cu gagici,doar pt ca n-avem dovezi?Ce dovezi?Cand ar fi sa gasesc dovezi...as fi la tribunal,cu tzidula in mana.Eu l-as intreba cu cine vorbeste atat si de unde le stie...si ce are de vorbit cu ele?

 

Ca e totul ok si n-are nimic de ascuns sau e bun la sters urmele,asta nu stiu...dar as fi atenta cu cine vb.Asa...ca din intamplare,m-as aseza langa el cand are discutzii pe net si as vedea ce si cum...macar sa vad cum reactioneaza daca ma bag peste el[:D]

 

Nora__id="blue">

 

Comorile Norei__id="red">[comoara] Noi doiid="red">[amoras] Costume carnavalid="red">[majoreta] Noutatiid="red">[foto]

 

-------------------------

Viata nu se masoara in momentele de respiro pe care le avem,ci in momentele care iti taie rasuflarea!id="blue">

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

noraid="red">, de asta mi-e mie teama, in momentul de fata e la stadiul de amuzament. Cand eram mai mica ma amuzau si pe mine chestiile astea, flirtam pe icq (ce vremuri....), ma faceau sa ma simt importanta, in spatele unui nick puteai spune orice-ti trecea prin minte iar daca celalat se prindea in joc, cu atat mai bine.

Insa m-am lasat de sportul asta de ani buni, nu mai gasesc nimic fun in asta, am alte prioritati in viata si alt mod de a-mi petrece putinul timp liber.

El vad ca s-a apucat de curand de el, de cand ne-am mutat si avem calculatorul in camera si internet ok (si inainte avem net acasa, dar mergea greu, pica des, calc. era in alta camera) de multe ori sta noaptea la calculator si butoneaza. Nu doar pe chat, mai face si altele, mai ia un film, mai rezolva probleme de la serviciu, dar cam tot timpul are si un chat deschis. N-o face pe la spatele meu, mai ales ca sunt langa el cam tot timpul, dar recunosc, nici nu stau calare pe calculator sa vad ce butoneaza. Nu mi-a creat niciodata impresia ca face ceva pe ascuns, am parolele la toate mes-urile lui, am acces la orice informatie vreau. N-am gasit mesaje dubioase, desi recunosc nici n-am cautat, nu's paranoica si pana la proba contrarie il cred nevinovat.

Insa mi-e teama sa nu ma-mbat cu apa rece. daca am fi avut o relatie cu probleme, atunci as fi fost poate mai vigilenta, dar nu avem. Plecam si ne-ntoarcem de la serviciu impreuna, prieteni's comuni, nu iese la bere cu baietii, nu primeste telefoane sau mesaje dubioase, deci nu sunt nici alte semne ca ceva ar fi in neregula.

 

Mickyyyid="red"> si cele 2 fete cucuiete: [copil] Malina Ioanaid="purple"> (31.03.2004) [copil] Daria Maria id="purple"> (22.06.2005)

id="size1">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai vezi tu,Micky....asta e problema...o femeie se amuza la 18-20 de ani,iar barbatii,parca 'intineresc' pe zi ce trece[:D].Tocmai aici e pericolul,cand se apuca la o vreme de chaturi.In chestii din astea,varsta lor e invers proportionala cu activitatile.

 

Doamne fereste,sa nu crezi ca te imping io la detectivisme sau sa iti faci probleme inutile.Dar daca tot ai intrebat cat e de normal...mi-am zis parerea.La modul ca nu trebuie tratate cu usurinta ,ci fiind atenta la orice adiere de vant.Poate sunt io paranoica,dar eu nu am incredere in chaturile astea.Am exemple reale de casnicii cu probleme in urma chatului.

Inca o data,nu te alarma si nu vreau sa te incit ,e super ca e totul ok la voi,dar eu i-as mai taia din discutzii pe net cu persoane straine.

 

Nora__id="blue">

 

Comorile Norei__id="red">[comoara] Noi doiid="red">[amoras] Costume carnavalid="red">[majoreta] Noutatiid="red">[foto]

 

-------------------------

Viata nu se masoara in momentele de respiro pe care le avem,ci in momentele care iti taie rasuflarea!id="blue">

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nora, de-asta am si postat, pentru ca vreau sa aud si parerile altora; pentru ca oricat as zice eu ca-i roza situatia, asa, un ghimpe mic de indoiala tot am. Ca daca n-aveam, stateam cuminte-n banca mea si-mi vedeam de treaba [:D]!

si oricum, de detectivisme n-o sa ma apuc atata timp cat n-am motive suficiente, dar acolo, un ochi pe ce discuta el tot mai bag din cand in cand...deh...curiozitate feminina.....si nu numai.

 

Mickyyyid="red"> si cele 2 fete cucuiete: [copil] Malina Ioanaid="purple"> (31.03.2004) [copil] Daria Maria id="purple"> (22.06.2005)

id="size1">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca de cele mai multe ori noi femeile dorim sa le controlam barbatilor nostri toate gandurile si fanteziile. Sa fim sincere, de cate ori nu v-ati gandit sau v-ati enervat cand ati vazut ca barbatul vostru nu e orb si desi insurat si cu copii inca mai admira femei frumoase? Nu conteaza cat de bine aratam noi "noutatile" sunt totdeauna mai atractive. Stiu ca si eu ma mjacin cateodata gandindu-ma daca vreodata face dragoste cu mine si se gandeste la alta insa alung astfel de ganduri. LA fel si cu internetul, eu am noroc al meu lucreaza in IT si e satul de computer la serviciu nu ii mai trebuie si acasa, nu are cont de messenger deci stau linistita. Insa fostul avea o pasiune. E deranjant la un momentdat insa in functie de cat de copil sau barbat este poate fi doar o distractie sau ceva serios. Sincer eu nu as da importanta atat timp cat tu ai parole, el e langa tine, ai acces la tot ce face. Cred ca totul e doar o joaca. Si cu cat ii arati ca nu te intereseaza cu atat va fi mai deschis. Daca insa il stii mai imatur, mai aventuros din fire e normal sa te gandesti mai departe pentru ca problema nu e neaparat chatul ci viata reala, daca se intalnesc samd. Normal ca e deranjant si pe chat daca gasesti mesaje intime mai ales ca in povestea respectiva, cuvinte care le foloseste cu tine dar eu am reusit sa accept ca eu nu pot fi politist o viata intreaga. Eu cred atat timp cat reusim sa ne facem fericiti unul pe altul e ok mai tarziu daca vom trece printr-o criza si vom sti sa luptam pentru a ne regasi vom merge mai departe, daca nu ce o vrea Dumnezeu.

 

Mickyyy eu zic ca tu nu ai de ce sa-ti faci griji, sotul tau nu pare a vrea sa-ti ascunda ceva atat timp cat tu esti acolo si ai acces la tot

 

poze

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lunaid="red">, nu-mi fac griji, il cred suficient de matur si nu-i genul aventuros, zic eu.

 

Eram mai mult curioasa ce credeti voi in general despre chaturi, cat sunt de inofensive sau mai stii, cat sunt de utile.

Eu nu sunt aproape deloc o persoana geloasa (el e mult mai gelos ca mine) si cred ca sunt mult prea intelegatoare. Sau ma rog, vad asta ca pe un lucru destul de normal. Eram curioasa daca mai sunt si altii care vad discutiile ocazionale pe chat cu persoane de sex opus nepericuloase, doar ca un mod de-ati ocupa timpul atunci cand nu ai altceva mai bun de facut (desi aici ma contrazic un pic, pentru ca tot timpul cred eu ca s-ar gasi ceva mai bun de facut).

 

Mickyyyid="red"> si cele 2 fete cucuiete: [copil] Malina Ioanaid="purple"> (31.03.2004) [copil] Daria Maria id="purple"> (22.06.2005)

id="size1">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca-i inofensiva pasiunea pentru chat, chiar daca la inceput nu-ti trece prin cap ca ar insemna ceva. Pericolul este pentru ambele sexe la fel, desi femeile sunt mai active in domeniu, dar si mai stapane pe actiunile lor.

Sa va spun sincer, un barbat care are o pasiune pentru chat este o curiozitate pentru mine; in general, ne ocupam timpul cu chestii mai...barbatesti (o bere, un meci...DC-ul nu se pune, daaaa?). De aceea, nu as fi deloc linistit in locul vostru. Cu toate ca pot gresi, evident.

Daca vreti, in opinia mea, in peste 60% din cazuri, discutiile nu sunt chiar nevinovate daca vorbim cu sexul opus. Sau, daca discutiile sunt ok, gandurile ce ne trec prin cap, nu.

 

 

poze multe cu noi[foto]

Ana a implinit un an[foto]

Vara lui 2006[foto]

 

 

"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Rufus eu cred asa: un barbat fericit acasa si care a acceptat ideea ca este matur iar o casnicie nu e numai miere (adica trebuie sa mai si lupti s-o pastrezi) nu are de ce sa se aventureze mai departe peste linia ce demarcheaza distractia de pasiune. La polul opus un barbat nefericit in casnicie si care asteapta totul pe tava si da bir cu fugitii la primul hop sincer nu cred ca are nevoie de chat pentru a o gasi pe madam furlifus gata sa se arunce in promisiuni de fericire. Astfel ca daca stau bine sa ma gandesc, daca mai adaug si calculatorul la grijile mele (ca sunt si eu normala si observ ca nu mai arat ca la 18 ani, ca oboseala cu casa , copil ,barbat lasa urme, ca ma uit si eu in jur si vad ce bunatati apar si desi zic eu ca arat destul de bine iar al meu ma vede cea mai frumoasa totusi stiu ca mereu exista si mai bine) deci daca pe langa gandul ca se poate uita dupa alta pe strada, o poate intalni la serviciu, sau numai gandul ca poate viseaza la nu stiu ce actrita mai adaug si chatul pai pot sa-l inchid in beci si sa inghit cheia pentru a fi sigura ca e numai al meu. Pe de alta parte asa vorbesc eu, o persoana destul de geloasa (desi nu par insa ma tratez) si al carei barbat nu are o pasiune pentru calculatoare. Insa pe viitor nu se stie...[alcool]

 

Mikyyy tot ce pot sa-ti spun e ca depinde de la caz la caz: un barbat care vede in calculator doar o cutie care e utila in a aduna informatii insa stie ca viata reala e alta nu cred ca se afla in pericol de a insela cu ajutorul chatului insa unul care inca mai copilareste si abia a descoperit calculatorul, confunda lumea reala cu cea virtuala va sari pe orice ocazie, insa acela e oricum predispus sa insele si in alte conditii. Ce mai, mie mi se pare simplu, cand vrea sa te insele nu are neaparat nevoie de internet.

 

V-am pupat

 

poze

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...