Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Flirtul pe net!


Recommended Posts

quote:Pai vezi tu,Micky....asta e problema...o femeie se amuza la 18-20 de ani
id="quote">id="quote">

cata dreptate ai-bineinteles sunt si exceptii,dar,din experienta mea...am fost super incantata de chat cand eram studenta...normal,cu tot tacamul,flirturi nationale si internationale[:D]Dar apoi...a devenit asa de plicitisitor incat acum,desi am messengerul activat..daca ma intalnesc cu peietenele online -schimbam imediat pe telefon.Pe un chat propriu-zis n-am mai intrat de vreo 5 ani si nici platita n-as mai avea rabdarea sa conversez[:D]

Nici sotul meu nu intra pe chat niciodata si i se pare dea dreptul prostesc.

DAR-sa zicem ca ar intra-ei bine mie miar sta in gat,desi nu s-ar intalni cu respectivele cucoane.M-ar deranja enorm,una ca pierde timpul pe care l-am putea petrece impreuna,alta ca vorba ceea,e insurat,ma iubeste si hobby-ul asta nu intretine fericirea intr-o familie.

Si daca unul dintre parteneri o face,la modul inofensiv chiar-gandul asta sapa relatia-asa cum spune si mikyyy,doar isi suspecteaza sotul ca bantuie aiurea pe net si o deranjeaza,chiar daca nu are cu ce sa-l acuze.Pai daca ar avea???????

Care-i femeia care inghite galusca cu nu-i nimic serios,eu doar pe tine te iubesc???????[:D]

 

Life is not measured by the number of breaths we take,but by the

moments that take our breath away.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 26
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Si eu l-am fel am crezut...ca e doar o gluma...

Eram inca prieteni...trebuia sa ne mutam impreuna...pana din gluma in gluma cu acest chat cretin o tipa din Botosani a venit pana in Iasi dupa el...a mintit ca a incercat sa se omoare...mi-a stricat un Craciun si un Revelion....si daca nu deschidea ochii la timp ajungea si in patul lui...si cum barbatu e dat de la Dumnezeu sa cedeaze...asta este bine ca sa terminat cu bine...dar eu nu am incredere in aceste "glumite" cum le zice sotul meu.

Insa pana nu ai un mic motiv adevarat nu iti umple inima cu gelozie si disperare ca astea sunt cele mai periculoase arme....

 

Pupici

 

_________________________________________

Andreea mamica de ingeras lupatorid="green">[foto]pozeid="green">

 

Povestea nasterii ingerasului meu Sebastian-Mihai id="blue">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am niste prieteni care si-au stricat casnicia din cauza asta! Ea statea 20 de ore pe zi la calc.

Ulterior el a aflat de ce statea, insa ea intentase deja actiune de divort!

 

Incearca sa-i accesezi arhiva, sa te convingi ca nu e nimik dubios!id="green">

 

Don't talk unless you can improve the silence!id="orange">

Mamiid="red">id="size4">

[indecis]&minunea meaid="orange">id="size4"> [ispita] ( mai 2004)id="green">id="size4"> [RO]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Suna cunoscut ce ati scris la subiectul asta.

Si prietenul meu (cu care stam impreuna de 10 luni) e computer freak. Dupa servici se joaca, vorbeste cu prietenii (pe care ii cunoaste si nu sunt doar 'net-buddies'), si mai vorbeste si cu cateva tipe, cu care a inceput sa converseze inca de pe vremea cand inca nu eram impreuna. In general, nu am observat nimica dubios. Mai trec pe langa el, si arunc o privire (asa, 'din intamplare') dar el nu se fereste, nu se ascunde. Mi-a si oferit sa imi dea parolele, dar am refuzat, pentru ca nu mi se pare corect. Daca vrea sa imi ascunda ceva, tot o face, asa ca nu are sens. Cum ziceam, IN GENERAL, nimic deranjant.

Dar... are o 'prietena' din asta, de pe net, cu care corespondeaza de vreo 5 ani. Cred ca s-au intalnit o data, acu cativa ani. La un moment dat, cred ca in august, imi zice (el) ca i-a spus ei ca peste o luna va fi la Oradea ceva concert, si ca sa vina si ea, cica, sa bem o bere, sa mai stam la palavre etc... Cand am auzit, m-am enervat bine, dar mi-am pastrat calmul. Cateva minute am tacut si cugetat. Apoi, i-am spus ca pe viitor mi-ar place ca sa ma intrebe si pe mine daca sunt de acord sa cheme diferite persoane straine la intalniri (desi nu era vorba sa stea la noi, ca avem doar o camera). I-am mai spus ca, daca crede ca eu si prietenii lui de aici nu ii suntem suficient de interesanti ca sa iasa cu noi la bere si la palavre, sa cheme linistit pe cine vrea, dar pe mine sa nu conteze. Nu merg nici la concert, nici la pub, sa isi distreze el singur 'prietena'. A facut ochii mari, ca inteleg gresit, etc... I-am spus ca nu conteaza ce si cum inteleg, si ca asta e atitudinea mea si gata. Daca o accepta, bine, daca nu, imi pare rau. De atunci nu am mai auzit de 'prietena' asta, nu a venit la Oradea. Inteleg ca ea i-a fost 'alaturi' in momente grele din trecut, dar exista o limita.

De atunci sunt mai atenta la 'semnale'. Cu cine vorbeste, daca ma invart prin jurul lui cum reactioneaza, cum imi raspunde daca il intreb ceva in timp ce e pe messenger? si din astea. De atunci, din nou, nimic suspect. Dar, stau cu antenele intinse... Si poate si tu, Micky, asta ar trebui sa faci, sa nu lasi garda jos, pentru ca nu stii de unde sare dracu'.

 

Gabici

'Be yourself. Everybody else is taken.'

ADOPTA UN CATEL

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu voi spune din experienta mea pe chaturi si cum a influentat asta relatia mea cu fostul prieten. Este foarte foarte usor sa te indragostesti de iluzii pe net. M-am indragostit de un tip din America cu care vorbeam frecvent pe un chat. Acum cand spun ca m-am indragostit de un tip, bineinteles ca ma refer la faptul ca m-am indrgostit de o iluzie. Nu m-am intalnit niciodata cu acel tip dar am fost foarte aproape sa o fac. Ce m-a oprit? Tragedia de la New York din 11/09 m-a oprit. El era din Boston dar toate avioanele au fost interzise sa mai zboare pentru o perioada. La vreo 2 zile dupa tragedie noi trebuia sa ne vedem la Praga pentru un weekend. Fostul meu stia ca ma duc cu prietene pentru un weekend sa ma distrez, dar oricum lui nu ii pasa prea mult pe unde umblam eu.

 

Si acum ajung la adevarata problema...eu consider ca cine se duce pe net sa vorbeasca cu persoane de sex opus si sa se "indragosteasca" sunt persoane nefericite in relatie, care nu obtin dragoste si caldura de la jumatatea sa. Este corect sau nu? Eu cred ca este foarte greu sa judeci pentru ca fiecare caz e diferit si fiecare are motivatiile sale pentru a incepe o relatie virtuala. Eu la varsta aceea de 21 de ani aveam tot dreptul sa fiu fericita si sa ma simt iubita.

 

Prietenul meu a aflat de mai multe ori (afla, ma opream, iar incepeam, iar afla) si intr-adevar se simtea foarte ranit dar la rece imi spunea mereu ca ma intelege - el de fapt stia ca nu imi da tot ce am eu nevoie. Eu a trebuit sa imi traiesc viata pentru ca una am si nu am vrut sa regret nimic. Poate s-ar fi putut naste o dragoste ca in povesti intre mine si tipul ala si eu nu aveam sa renunt sau sa dau cu piciorul la asta.

 

Concluzia e ca daca va prindeti sotul/ sotia pe net vorbind cu "prieteni", fiti cu ochii in patru!!!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu consider ca in momentul in care deschizi un chat/messenger iti declari disponibilitatea suflteasca pt "ceva".

bineinteles ca toti vor zice ca vor sa piarda DOAR timpul....dar daca chiar ai timp de pierdut, de ce nu te duci sa faci o tabla pe yahoo?

eu nu cred in discutiile nevinovate intre un barbat si o femeie pe un chat.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Obisnuita de-a intra pe chat este ca si jocul de noroc, o boala si nu este deloc o gluma, ba chiar poate sa ia amploare sau sa creeze probleme cuplului.

 

Intr-o relatie sunt lucruri care se fac si lucruri care nu se fac. Fara prea multe explicatii, ca sa nu facem filosofii si speculatii psihologice, 'flirtul pe net' sau orice pe net, nu se face!

 

Cristina si D[bibe]amiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

 

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi nu am intrat niciodata pe un chat, nu am avut aceasta curiozitate. Mi se pare pierdere de timp sa stai pe un chat cu un..."nimeni".

Daca intri acolo cred ca exista un motiv: dorinta de a nu te mai simti singur, de a comunica.

Sunt convinsa ca la un moment dat discutiile pe chat pot creea probleme intr-un cuplu.

Noi avem o singura adresa de messenger, unde sunt trecute toate cunostintele noastre comune, dar printre ele se mai afla si unele colege de serviciu care au acelasi Id cu copiii si... uite-ma pe mine cum primesc tot felul de mesaje idioate! Sotul meu nu a fost indiferent la astfel de mesaje si-l simteam nemultumit dupa intrebarile pe care mi le adresa. Am rezolvat problema dandu-le ignore acelor colege.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...