Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sa-l cred....sa nu-l cred...????!!!


Recommended Posts

Buna seara, Nici nu stiu cum sa incep mesajul catre voi. Cred ca direct pt ca altfel nu mai sunt capabila... Am citit un mesaj de pe telefonul sotului meu care suna asa: "Ce mai face pufoasa mea? Ati rezolvat cu biserica?" Am simtit ca mi se inmoaie picioarele si am mers sa il intreb despre SMS. Dormea... L-am trezit...fara sa-l bruschez, l-am atins usor si l-am intrebat cine este "pufoasa lui". Tacere! Il mai intreb inca o data. Nimic... Apoi...ca si cum s-a dezmeticit (cred ca de fapt cauta raspunsul cel mai plauzibil posibil) ma intreaba ce vreau sa spun. Ii reproduc mesajul si din nou tacere. Il intreb daca s-a saturat cumva de schiloada de acasa si si-a gasit una mai pufoasa (asa cum eram si eu cu ceva ani in urma si cum ii plac lui femeile). Nimic! Apoi ii dau telefonul sa citeasca singur mesajul pe care il trimisese. Aaaaa....este al lui S. (un coleg de serviciu) catre viitoarea lui sotie (deunazi imi spunea ca tipul respectiv este casatorit). "Si apropos de asta...pe 2 iunie anul viitor suntem invitati la nunta lor... Daca vrei poti sa suni maine pe numarul asta si sa vezi..." Cica respectivul nu mai avea credit pe telefon... Nu am mai continuat discutia, nu avea rost, nu il puteam contrazice. Poate fi adevarat si poate sa nu fie adevarat... Sunt cu inima indoita si habar nu am ce sa cred. Pana acum nu mi-a dat motive sa banuiesc ca m-ar insela. Si totusi de ce nu mi-a raspuns prompt? De ce i-a trebuit asa de mult timp sa "proceseze" raspunsul? Nu stiu...dar simt ca ceva se intampla... Si revin cu intrebarea din titlu: sa-l cred....sa nu-l cred??? Alina si Luca nazdravanul (14 Feb 2003)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 60
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Urmareste-l sa vezi daca mai trimite, daca primeste, dar vezi ca s-ar putea sa le stearga.

Putina vigilenta nu strica, dar pe de alta parte s-ar putea sa nu te minta.

Si sotul meu mi-a trimis o data sms de pe telefonul unui amic, tot din cauza creditului, deci, ar putea fi o scuza.

 

Noteaza oricum nr. de telefon al " pufoasei" si in caz de ceva suni sa verifici, dar stii ce ma gandesc..., cand trimiti totusi sms de pe telefonul altcuiva, nu e normal sa te semnezi la urma pentru a nu se crea confuzii?

 

Crinuta si [bonjovi] Rayan

 

Fara Dumnezeu nimic nu e.

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Suna la nr de tel si vezi ce ti se spune. Cere detalii pt linistea ta, insa fereste-te sa te certi cu aceea persoana.... Prevederea e mama intelepciunii!

 

*******************************

Poze la intoarcerea cu Teo(bb2) acasa

De la botezul Teodorei

Din parcul Tineretului, dar si cu altii

 

Povestea nasterii Anei

Povestea nasterii Teodorei(bb2)

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Deci de aseara tot stau in cumpana daca sa raspund sau nu,pt ca io-s mai suspicioasa la asa faze si daca nu se leaga totul perfect logic si cu explicatii valide...io nu ma conving.Dar n-as vrea sa starnesc idei si sa nu fie nimic,de fapt.

 

Dar ce mi-a sunat mie ciudat:

 

In primul rand,cand trimiti sms de la colegu',scrii acolo: "Pufoasa mea,io-s Gigel si n-am credit,scriu de pe tel colegului.Ati rezolvat ceva cu biserica?"

 

Apoi...asa intrebare nu o trimiti asa,in vant,nu e retorica.Ar fi trebuit sa primeasca un raspuns gen: "Mai pufuletz,pufoasa ta face bine si dospeshte[:D].N-am rezolvat cu biserica pt ca popa mi-a facut viteza si a zis sa vorbim cu el de nunta,pe la anul in mai,nu cu 1 an inainte[bang]".

Deci verifica la mesaje primite,daca e primit un raspuns.Mai curios ar fi sa nu fie.

 

Cat despre sculat brusc din somn,da, e naucitor si posibil sa nu fi stiut pe loc,de ce anume vorbesti.Tu stii mai bine cat era de treaz si lucid.

 

Io i-as fi trimis inca un mesaj,mai concret,pufulinei,sa vad ce raspunde[:D][}:)]

 

Ahhh...ca era sa uit...verifica totusi care e starea civila a amicului,ca se pare ca ti-a zis 2 chestii diferite.Si daca ei sunt asa apropiati incat sa fiti invitati la nunta,nu ar fi normal sa stii si tu mai multe despre perechea respectiva?

 

 

Nora__id="blue">

 

Comorile Norei__id="red">[comoara] Noi doiid="red">[amoras] Costume carnavalid="red">[majoreta] Noutatiid="red">[foto]

 

-------------------------

Viata nu se masoara in momentele de respiro pe care le avem,ci in momentele care iti taie rasuflarea!id="blue">

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragele mele,

 

In primul rand multumesc tare mult pentru raspunsuri.

 

Azi dimineata am mai avut o mica discutie. M-a intrebat el daca nu vreau sa vorbim pentru ca eu nu scoteam nici un cuvant.

L-am intrebat de ce nu s-a semnat colegul lui daca a trimis mesaj pe de alt numar... "Pai tu cati barbati crezi ca ii spun respectivei pufoasa?" (are raspunsuri pentru orice...). M-a asigurat ca ma iubeste, ca trebuie sa am incredere in el, ca nici nu ar avea timp ca sa poata exista altcineva (plauzibil dar tot nu cred). Si ca sa fie totul cat mai credibil m-a pus sa ma uit la data si ora cand fusese trimis mesajul (era trimis diminica in intrevalul orar in care fusese la pescuit cu colegul acela).

Mi-a dat telefonul ca sa notez numarul respectiv si sa o sun pe tipa. L-am notat insa de atunci m-am decis ca nu vreau sa sun. Putea fi pusa in garda...oricum nu ma convingea cu nimic si nu as fi facut nimic altceva decat sa simt ca ma umilesc. NU!

 

Imi pare tare rau ca nu am fost desteapta sa trimit mesaj aseara catre pufoasa sa vad ce raspunde... Fraiera de mine!

 

Nu stiu....sunt destul de confuza acum si habar nu am ce sa cred. Sunt convinsa ca sotul meu stie sa minta foarte bine iar eu sunt suficient de naiva incat sa cred multe din minciunile pe care mi le-ar putea spune. DAR, repet, pana acum nu mi-a dat niciodata motive sa cred ca m-ar insela.

 

 

 

Alina si Luca nazdravanul (14 Feb 2003)

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alinaid="blue"> poate ca omul nu minte!

dar,asa cum spune si Noraid="blue"> si mie mi se pare ciudat ca mesajul suna prea personal!

in mod normal cand suni sau dai sms de pe alt tel spui cam ceea ce a scris si Nora!

 

eu nu vreau sa te alarmez,insa aceleasi chestii mi s-au intamplat si mie cu al meu sot....am citit un mesaj pe tel lui si la fel s-a jurat si el cu cerul si ca pamantul ca pe noi ne iubeste ca nu e nimic,ca e o greseala( e adevarat ca la noi diferea faptul ca nu daduse un prieten mes. de pe tel lui![:D])....si l-am crezut!

gresala mea ca l-am crezut de mai multe ori...ca cica era una nebuna care voia sa-i faca rau si mie-mi era mila de bietul om![:D]

 

eu zic si nu dati cu [zid] sa fii vigilenta

(vorba bunicului meu- fii vigilenta,tata!)

 

poate nu minte,dar daca o minti?![ups]

 

 

Tot ce se intampla,se intampla intotdeauna cu un motiv!

 

 

*GRUPUL FETELOR FANTASTICE*[grup] [i][flo] [floare3]

---------------------------------------------------

Vio,mamica de viitor "avionar" [avion]

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mie nu mi se pare suspect. Cred ca este f posibil sa trimiti un mesaj asa de pe tel altuia. de raspuns se poate sa-i raspuda direct pe tel lui (al prietenului) ca la asta n-ai restrictii de credit.

Daca te-ar insela cam ce crezi ca ar face cu ea la biserica?

Cand il trezesti noaptea din somn profund e normal sa nu raspunda pe loc (cred ca nici nu inregistra ce intrebai)

Pe de lata parte colegul poate fii casatorit civil si face nunta la biserica sau poate doar locui impreuna si s-au decis sa se casatoreasca etc... Oricum e usor de verificat daca sunteti invitati la nunta (si cum nunta e pt iunie cred ca e normal sa fii fost invitata oficial inca)

 

 

Mama Zmeilor

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...