Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sa-l cred....sa nu-l cred...????!!!


Recommended Posts

[berica] tuturor celor care mi-au raspuns. Fiecare raspuns de-al vostru m-a invatat cate ceva si va fi vai si amar de fundu' lui [:D]

 

In seara asta (dupa ce pleaca oaspetii, pt ca avem pe cineva in vizita) am sa aprofundez subiectul cu el. Intrebari pe lista:

- ce cauta viitoarea doamna la biserica de pe acum daca nunta este in iunie 2007,

- de ce mi-a spus ca este casatorit respectivul coleg iar acum imi spune ca se insoara la anul'

- de ce nu exista nici un raspuns la SMS

Nu in ultimul rand am sa ii spun ca vreau sa iesim cu colegul si "pufoasa" lui viitoare sotie, sa o vaza si okiul meu cat este de pufoasa [^] (dau o bere in plus la Ramonika [pup])

 

PS. Cuvantul "pufoasa" exista in vocabularul sotului meu si tocmai de aceea mi s-a parut greu de digerat scuza lui. Pe mine nu ma alinta (in nici un fel) dar cine stie ce poate scoate la iveala o alta femeie ...[xx(]

 

 

Alina si Luca nazdravanul (14 Feb 2003)

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 60
  • Creat
  • Ultimul răspuns

un aspect in plus: daca as avea un iubit si el mi-ar scrie un mesaj de pe mobilul altuia, ar trebui sa semneze sau sa ma instiinteze de la inceput: "draga pufoasa, sunt eu X, dar scriu de pe mobilul lui Y, ca nu mai am credit". In caz contrar, as intelege ca e chiar colegul X cel care-mi trimite mesaje "pufoase"

 

O relatie sanatoasa are la baza: schimbul intelectual, apropierea emotionala si sexualitatea.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu daca as fi in locul tau l-as lasa in pace si i-as da impresia ca l-am crezut astfel incat sa fie omul relaxat (pentru ca daca intr-adevar exista o pufoasa in viata lui , acum sigur e cu ochii in patru ), si as incepe sa il controlez discret pana as avea o edovada ca exista sau... nu.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mie nu mi se pare suspect! Asa cum spunea [blue]didita[/blue, 1. nu e neaparat sa fi primit raspunsul tot pe telefonul sotului. "Pufoasa" putea sa-i trimita trimita sms sau sa-l sune pe telefonul "pufosului", chiar daca nu mai avea credit.

2. ai trezit omul din somn pentru a cere explicatii; deci, e normal sa stea cateva clipe sa se dezmeticeasca pentru a vorbi cu tine.

3. barbatii de obicei sunt "scumpi" la vorba, si uneori trimit sms-uri monosilabice (ex: "Mi-e dor de tine, abia astept sa ajungi. Vii direct acasa, nu?"raspuns: "DA"). Asa ca, nu este de mirare ca nu a dat alte explicatii.

4. In plus, e posibil ca "pufoasa" sa aiba numarul sotului tau, pentru ca din cate am inteles este coleg de serviciu cu "pufosul". Si sotul meu are numarul de telefon cel putin al unei colege de-ale mele de serviciu, si invers: eu am numere de telefon ale prietenilor lui/colegilor de serviciu. Daca e asa, asta explica de ce nu a detaliat mesajul cu alte explicatii.

 

In concluzie, eu zic in primul rand SA TA CALMEZI!!! Apoi, avand toti acesti factori in vedere, incepe discutia. Daca o sa o tii una si buna toata seara: ca te inseala, chiar daca ti-ar aduce "n" argumente ca nu te minte, tot te vei indoi; Cineva spunea: "pentru cine vrea sa creada, am o mie de dovezi, dar nu mai am nici o dovada daca tu nu vrei sa crezi!".

Iti doresc multa intelepciune in discutia ce o veti avea.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by irinabobe

eu daca as fi in locul tau l-as lasa in pace si i-as da impresia ca l-am crezut astfel incat sa fie omul relaxat (pentru ca daca intr-adevar exista o pufoasa in viata lui , acum sigur e cu ochii in patru ), si as incepe sa il controlez discret pana as avea o edovada ca exista sau... nu.


id="quote">id="quote">Cred ca asa-i cel mai bine. Oricum, nu-i de crezut chiar asa de usor. Daca nu stai calare pe el, va gresi repede din nou.Atentie insa, cum esti tu capsata, sa nu ti se para orice fleac un capat de tara.poze multe cu noi[foto]Ana a implinit un an[foto]Vara lui 2006[foto]"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by alina023

 

- ce cauta viitoarea doamna la biserica de pe acum daca nunta este in iunie 2007,

- de ce mi-a spus ca este casatorit respectivul coleg iar acum imi spune ca se insoara la anul'

- de ce nu exista nici un raspuns la SMS

 

 


id="quote">id="quote">

1.Eu, una, pt nunta din iunie a.c., am cautat biserica in octombrie anul trecut. Daca iti doresti neaparat o ora si o anumita biserica, in plin sezon de nunti, crede-ma, e indicat sa cauti cu mult timp inainte.

 

2.Din momentul in care ne-am mutat impreuna, sotul a anuntat pe toata lumea k s-a insurat, desi cununia civila si cea religioasa le-am facut dupa 2 ani. Asa k...ea de ce n-ar fi considerata sotie, pana semneaza actele?

 

3.Probabil "pufoasa", stiind foarte bine cine ii spune asa, a raspuns direct sotului. Si pe mine doar sotul ma alinta intr-un anumit fel! Iti dau un ex: s-a intamplat sa ma sune de pe tel unui coleg si desi nu cunoasteam nr si nici nu se auzea prea bine, cand am auzit "Alo, pui..." stiam cine e!

 

Si f important: dak ar fi vreo pufoasa in viata sotului tau si ea s-ar casatori, ce treaba ar avea sotul tau cu cautatul bisericii???? De ce ar dori sa participe la nunta ei, impreuna cu tine? Care barbat are taria sa-si vada iubita (sa zicem), maritandu-se cu altul si culmea, felicitand-o?...

 

Nu stiu care e adevarul, da' eu incerc sa vad si din alte pct de vedere.

 

Nunta noastra - 3 Iunie 2006

 

 

Vine bebe !id="red"> [gravi]

 

 

Barbye are nevoie de noi. Si tu poti sa ajuti!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Raza de soare

Si f important: dak ar fi vreo pufoasa in viata sotului tau si ea s-ar casatori, ce treaba ar avea sotul tau cu cautatul bisericii????


id="quote">id="quote">

Biserica e doar pentru nunti?[:D]

 

O relatie sanatoasa are la baza: schimbul intelectual, apropierea emotionala si sexualitatea.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si s-a dus si seara de aseara....

Am fost extrem de calma si deschisa, nu l-am intaratat in nici un fel, pur si simplu am discutat ca doi amici la o bere. Raspunsurile lui au fost previzibile si (sa spunem) linistitoare.

- Habar nu are care era treaba cu biserica...nu stie ce trebuia sa rezolve "pufoasa" la biserica

- Mi-a spus ca este casatorit pentru ca in fapt este casatorit (locuiesc impreuna de cativa ani si nunta este doar pt legalizarea legaturii)

- Nu a primit nici un sms raspuns la cel trimis de coleg dar nici nu stie sa-mi spuna daca a fost sunat colegul pe tel lui

 

I-am spus ca vreau sa ne vedem cu ei si se pare ca oricum era in plan sa facem asta. S-a oferit in mai multe randuri aseara sa imi dea telefonul lui sa vorbesc eu direct cu domnisoara 'puf' dar nu am de gand sa fac asta. La o eventuala intalnire voi sti sa imi dau seama daca mi-a spus adevarul sau nu (sper).

 

Nu stiu...inca nu stiu... Tind sa il cred insa am sa fiu mult mai atenta de acum inainte (sper sa nu devin paranoica). Am avut incredere in el (inca mai am...??) insa s-a mai intamplat sa cred uneori ceva cu certitudine iar el sa-mi demonstreze ca m-am inselat amarnic.

 

Va tin la curent!

 

 

 

Alina si Luca nazdravanul (14 Feb 2003)

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alinaid="blue"> doar tu il cunosti pe sotul tau,dar eu iti spun ca uneori e bine sa ai incredere si in intuitia ta!.....mai ales ca tu spui ca l-ai mai crezut in alte chestii si te-ai inselat amarnic!

uneori,stim sa mintim asa de bine ca mincina pare adevar!

dar,exista si varianta ca de data asta sa fie adevarat ce-ti spune....

cum spuneam,urmareste-ti "intuitia"!

poate ca sunt eu mai prevazatoare si acum suflu si-n iaurt,dar,e mai bine asa.....FETELOR,nu dati cu [zid]..daca nu gandesc ca voi [:D]

[pup][pup][pup]

 

 

Tot ce se intampla,se intampla intotdeauna cu un motiv!

 

 

*GRUPUL FETELOR FANTASTICE*[grup] [i][flo] [floare3]

---------------------------------------------------

Vio,mamica de viitor "avionar" [avion]

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...