Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sa-l cred....sa nu-l cred...????!!!


Recommended Posts

Alina023, orice ar fi, evita sa ii faci scene! Poate daca te prefaci ca nu iti pasa, daca iti gasesti un pic de timp pentru tine, daca te vede vesela si eleganta, o sa se rezolve de la sine, in caz ca el e vinovat... Stiu exact prin ce treci, si mie mi s-au muiat picioarele cand am gasit in telefonul fostului meu logodnic un SMS de genul "Noapte buna, scumpetea mea", trimis cica din greseala... Numai ca mie nu mi-a dat nimeni sfaturi... pe atunci ma luptam cu o depresie cumplita, nascusem de trei saptamani si i-am facut scandal... si am pierdut tot!

 

Asa ca fii tare, draga mea, si nu il lasa in nici un caz sa vada ca tu suferi! Un barbat nu suporta sa stie ca o femeie care obisnuia sa-l copleseasca cu atentie il trateaza dintr-o data cu indiferenta! Nu-l mai intreba nimik, observa-l doar, raspunde-i frumos daca te intreaba ceva si fii sigura pe tine! Sunt sanse ca el sa iti spuna totusi adevarul!

 

Te pup!

 

 

Mara

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 60
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Solutia este "testarea" ...pina afli adevarul imbatrinesti...iti apar riduri...cade parul...detectorul de minciuni te poate chiar intineri [:D]

 

"Testarea membrilor de familie la solicitarea parintilor, sotului (sotiei) etc

Prin testare se realizeaza :

Verificarea veridicitatii afirmatiilor subiectilor testati;

Verificarea sinceritatii sau nesinceritatii in legatura cu anumite afirmatii sau actiuni ;

Identificarea persoanelor nesincere;"

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

.....si cum ar trebui facuta testarea asta?![:D]

s-o fi inventat vre-un test si yo nu stiu?![bang]

afara de detectorul de minciuni ...care e cam inaccesibil....basca ca nu-ti poti duce toate rudele la el.....ce sa mai vorbim de sotul/sotia infidela![alcool]

 

Tot ce se intampla,se intampla intotdeauna cu un motiv!

 

 

*GRUPUL FETELOR FANTASTICE*[grup] [i][flo] [floare3]

---------------------------------------------------

Vio,mamica de viitor "avionar" [avion]

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Il duci acolo mort copt ....daca e nevinovat trebuie sa vrea sa mearga. Acu nu trebuie sa mergi cu toate neamurile si toti vecinii...iei doar sotu" de mina si-l duci.

Decit sa dai pe L"Oreal citeva zeci milioane sa-ti repari ridurile mai bine duci personajul 2 h ...asa stii cu cine discuti ...iti salvezi casa..pensia...masina...blabla [:D]

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ridurile le repari cu zeci de milioane,dar nu cu L'Oreal [:D]

si,ai dreptate,Guestusid="blue"> cea mai buna e ...confruntarea!

eh,de-asi fi avut eu mintea de acum.....atunci!!!!!![alcool][alcool][alcool]

 

Tot ce se intampla,se intampla intotdeauna cu un motiv!

 

 

*GRUPUL FETELOR FANTASTICE*[grup] [i][flo] [floare3]

---------------------------------------------------

Vio,mamica de viitor "avionar" [avion]

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca e cazul sa te ingrijorezi prea tare, dar e bine totusi a fii vigilenta.

Si pentru ca tot suntem la capitolul SMS-uri, o sa-ti pov si o intamplare de-a noastra. Primesc intr-o seara un mesaj de genul: "te vreau acum!!" Am auzit cand a bipait asa ca l-am rugat pe sotul meu sa se uite. De unde sa stiu eu cine si ce scria?? El a incremenit si m-a luat la intrebari. Eu...stiindu-ma nevinovata si necunoscand numarul de telefon il rog sa verifice despre ce era vorba. Asa ca a sunat de pe tel fix (care la vremea aia era pe centrala analogica si nu aparea tot numarul) si raspunde...culmea, un el! Il ia la intrebari, cum il cheama. Ala s-a fasticit si-i sune sec: Fane. Faza la care sotul meu: "pai bine, mai Fane, de ce-mi trimiti tu mesaje ca ma doresti?? ma cunosti de undeva???" Saracul fane a incremenit, i-a inchis telefonul si peste cateva minute primesc un nou SMS: "ma scuzati, am scis numarul de telefon de-aiurea"

Asa ca se mai intampla si de-astea...

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daca chiar inca nu-l crezi,eu zic sa te duci la o agentie de detectivi particulari.Totul se va intampla fara stirea lui.Daca chiar te insala ii vei pune dovezile pe masa,daca nu te insala nu va stii niciodata ca l-ai urmarit si nici nu va ve-ti certa degeaba.Asa as face eu...[:D]Dupa cate ne-ai spus cred ca nu te minte,asa cred eu.Dar daca tot nu esti linistita,poti sa incerci...

 

NUNTA

28.05.2005

http://photos.yahoo.com/ramon_ramonel

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Initial creeata de alina023

Buna seara,Nici nu stiu cum sa incep mesajul catre voi. Cred ca direct pt ca altfel nu mai sunt capabila...Am citit un mesaj de pe telefonul sotului meu care suna asa: "Ce mai face pufoasa mea? Ati rezolvat cu biserica?"Am simtit ca mi se inmoaie picioarele si am mers sa il intreb despre SMS. Dormea... L-am trezit...fara sa-l bruschez, l-am atins usor si l-am intrebat cine este "pufoasa lui". Tacere! Il mai intreb inca o data. Nimic... Apoi...ca si cum s-a dezmeticit (cred ca de fapt cauta raspunsul cel mai plauzibil posibil) ma intreaba ce vreau sa spun. Ii reproduc mesajul si din nou tacere. Il intreb daca s-a saturat cumva de schiloada de acasa si si-a gasit una mai pufoasa (asa cum eram si eu cu ceva ani in urma si cum ii plac lui femeile). Nimic! Apoi ii dau telefonul sa citeasca singur mesajul pe care il trimisese. Aaaaa....este al lui S. (un coleg de serviciu) catre viitoarea lui sotie (deunazi imi spunea ca tipul respectiv este casatorit). "Si apropos de asta...pe 2 iunie anul viitor suntem invitati la nunta lor... Daca vrei poti sa suni maine pe numarul asta si sa vezi..." Cica respectivul nu mai avea credit pe telefon... Nu am mai continuat discutia, nu avea rost, nu il puteam contrazice. Poate fi adevarat si poate sa nu fie adevarat...Sunt cu inima indoita si habar nu am ce sa cred. Pana acum nu mi-a dat motive sa banuiesc ca m-ar insela. Si totusi de ce nu mi-a raspuns prompt? De ce i-a trebuit asa de mult timp sa "proceseze" raspunsul?Nu stiu...dar simt ca ceva se intampla...Si revin cu intrebarea din titlu: sa-l cred....sa nu-l cred???Alina si Luca nazdravanul (14 Feb 2003)


id="quote">id="quote">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by liliac1

Primesc intr-o seara un mesaj de genul: "te vreau acum!!" Am auzit cand a bipait asa ca l-am rugat pe sotul meu sa se uite. El a incremenit si m-a luat la intrebari. Eu...stiindu-ma nevinovata si necunoscand numarul de telefon il rog sa verifice despre ce era vorba. Asa ca a sunat de pe tel fix (care la vremea aia era pe centrala analogica si nu aparea tot numarul) si raspunde...culmea, un el! Il ia la intrebari, cum il cheama. Ala s-a fasticit si-i sune sec: Fane. Faza la care sotul meu: "pai bine, mai Fane, de ce-mi trimiti tu mesaje ca ma doresti?? ma cunosti de undeva???" Saracul fane a incremenit, i-a inchis telefonul si peste cateva minute primesc un nou SMS: "ma scuzati, am scis numarul de telefon de-aiurea"

 

 


id="quote">id="quote">

[:D]

 

blue eyesid="blue">, la biserici sunt si botezuri si inmormantari, da' aici se pregateste o nunta, totusi.

 

Nunta noastra - 3 Iunie 2006

 

 

Vine bebe !id="red"> [gravi]

 

 

Barbye are nevoie de noi. Si tu poti sa ajuti!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alina draga,

Incearca sa fii smechera. Da-i senzatia ca-l crezi (fa glume cu el pe seama momentului sau vezi tu cum il convingi), lanseaza cateva avertismente despre ce s-ar fi intamplat daca ar fi fost adevarat, fa-te ca uiti momentul si "casca ochii si urechile".

O prietena a mea a patit ceva similar, dar ea nu a reactionat in fata lui. Ei au avut mai vechi discutii pe tema asta (Ea are acum un baietel de 1an si 9 luni si o fetita de 5 luni, iar el iubea viata, in special de noapte,acum s-a mai potolit). Sa-ti spun ce a facut ea. Ea ii verifica mobilul de ceva timp, iar cand a observat ca in mobilul lui a aparut intr-o noapte un nou nr. de telefon, de cate ori el pleca, la intoarcere ii verifica schimbul de apeluri/mesaje cu respectiva.Cand a simtit ca se igroasa gluma si-a cumparat o cartela de telefon cu nr.nou si a inlocuit nr.respectivei cu noul nr. In seara urmatoare(pe la 22.30) surpriza suna sotul, dar nu pe nr. ei ci pe cartela noua. Nu i-a raspuns, dar nici nu i-a spus nimic(in agenda nr. era neschimbat). Dupa 4 zile pleaca sotul, telefonul suna tot pe nr. nou. Concluzii: relatia este la inceput, el nu a mai luat intre timp legatura cu tipa, nu au un loc al lor de intalnire...De data aceasta i-a raspuns, a incercat sa vorbeasca putin si sa dea impresia ca nu are semnal bun, a acceptat un loc de intalnire cu sotul, a dus bebele la mama ei, si s-a prezentat in localul unde trebuia sa se intalnesca. Cand a ajuns, s-a asezat la masa cu el si l-a intrebat daca asteapta pe cineva. El a spus ca o asteapta pe o colega de servici(noaptea?!). Ea i-a dat explicatie ca si ea are intalnire cu mine(eu fiind prietena ei)si l-a rugat sa-i dea mobilul lui sa o sune pe mama sa vada ce face bebe. In acest timp ea a trimis mesaj pe adevaratul nr. al tipei ca o asteapta acolo si surpriza dupa vreo ora apare tipa. In tot acest timp el a trimis mesaj pe cartela fantoma ca nu mai poate veni la intalnire. Rezultat: tipa intra se indreapta putin nesigura spre sotul prietenei mele, da sa-l sarute pe gura, el intoarce obrazul, prietena mea se prezinta ca sotia lui, adopta o atitudine prietenoasa, ii povesteste de bebele lor de planurile lor de viitor, face schimb de telefoane cu respectiva, intr-un cuvant i-a facut varza pe amandoi. Asta s-a intamplat acum 1 an. De atunci toate-s bune si frumoase. Si-ti mai spun ceva: ea tot timpul avea tendinta sa se delase in ce priveste aspectul si vestimentatia[hippi], de atunci a inceput sa puna pret pe toate astea [aerob][hop][vampa].

In concluzie, tine garda sus, dar nu lasa sa se vada. Incearca tot timpul sa-i arati ce poate sa piarda. FI TARE. Eu iti spun sincer nu cred ca puteam sa am atat de multa tarie sa fac ce a facut prietena mea, si sper sa nu se supere ca i-am povestit experienta traita.

 

Simo & cele mai mari reusite din viata mea Ioana si Catinca

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...