Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Minciuna atunci cand adevarul raneste?!


Recommended Posts

Alina,

eu prefer adevaru.Indiferent cat e de dureros.

Situatia in care esti pusa este intr-adevar delicata,insa din moment ce individul nu a avut nici o jena in a "se lasa"mangaiat si sarutat de femeia aceea.Daca ar fi tinut mortis sa nu afle sotia ar fi incercat macar sa nu se afiseze cu potentiala amanta in public.Cineva-chiar daca nu tu-pana la urma tot il vede si sotia tot afla.Minciuna are picioare scurte,nu?

Ia in calcul si personaitatea sotiei,felul in care ar reactiona daca i-ai spune,si gaseste modul cel mai delicat de a o face.Mai ales ca femeia se framanta,o macina gandul ca e inselata.

Trist anyway...

 

 

Mami de pufulet pufilos[testoasa] si Sofilina ursulina[bebic]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 61
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Eu i-as spune adevarul si asta cat mai repede.Poate mai poate fi salvat ceva.Crede-ma ca stiu ce spun.Noi,oamenii suntem atat de prosti uneori si ne lasam dusi de val si daca nu e cineva sa ne aduca cu picioarele pe pamant putem cadea si ne inneca.Asa ca eu te sfatuiesc sa spui adevarul si cat mai repede.

 

ANGELA

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sa nu credeti ca sunt o persoana caruia ii place sa se ascunda in spatele degetului, dar ma gandesc ca o asemenea veste la o mamica cu bebe mic, care mai si alapteaza, nu poate sa ii fac bine, de aceea spun ca voi adopta [poc]"razboiul cu inculpatul"....si ma bucur sa vad ca predomina care prefera adevarul, dar respect toate parerile.[flo][flo]

 

Alina[vampa] si printul Rares[sofer]

Pozele noastre

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daca as fi in rolul persoanei inselate ,da as dori sa stiu!

 

Dar nu toata lumea gindeste asa!De exemplu,cea mai buna prietena a mea mi-a spus o data ca ea nu ar dori sa fie informata daca sotul ar insela-o.Asa ca...

 

Daca pe el l-as cunoaste bine(as avea o relatie de prietenie),da,as vorbi cu el.

 

 

 

Dana

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Din punct de vedere a celei inselate as dori sa mi se spuna adevarul!

Eu am fost pusa de doua ori in situatia de a da asemenea vesti prietenelor mele si am facut-o pentru ca mi se parea normal asa. Insa de fiecare data eu am fost cea care a pierdut, in sensul ca respectivii si-au rezolvat problemele, s-au impacat, iar eu am pierdut o prietena. Pe viitor mi-am luat angajamentul de a ma tine departe de asemenea probleme.

 

Flavia si Bianca[copil]

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa va povestesc ce am patit eu cu grija pentru o persoana inselata.Cumnatul meu e in America de 8-9 ani ,ramasese taica-su aici si-l vizita ,o data ,de doua ori pe an ,dupa o perioada s-a imprietenit (traia)cu o fata aici in Rom si venea mai des si statea mai mult.Traind totusi in America 10 luni pe an si-a gasit si acolo o persoana de varsta lui ,acum au cam 39 ani.Fata de aici era cu cel putin 12 ani mai mica decat el si a stat asteptandu-l in vacantele lui cam 5-6 ani .Soacra-mea stia dar n-a indraznit sa-i spuna fetei nimic .Eu cu inima mea mare ,cand am auzit ca asteapta in Amerca un copil,zic nu se mai poate sa-si bata joc de fata asta care isi pierdea tineretea asteptandu-l degeaba si nici de cealalta care ii facea un copil.Ii trimit sms fetei din Romania ii explic situatia si dupa cate mi-a raspuns si m-a invinuit mi-am dorit sa nu ma fi bagat .Aflati ca i-am spus in febr si in iulie cand a venit cu nevasta-sa la soacra-mea nu s-a lasat pana nu l-a intalnit,etc. Dupa aceasta intamplare eu nu ma voi mai amesteca in viata nimanui ,sa si le rezolve cum au intrat in incurcaturi .
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by raresionut

Sa nu credeti ca sunt o persoana caruia ii place sa se ascunda in spatele degetului, dar ma gandesc ca o asemenea veste la o mamica cu bebe mic, care mai si alapteaza, nu poate sa ii fac bine, de aceea spun ca voi adopta [poc]"razboiul cu inculpatul"....si ma bucur sa vad ca predomina care prefera adevarul, dar respect toate parerile.[flo][flo]Alina[vampa] si printul Rares[sofer]Pozele noastre


id="quote">id="quote">Ai dreptate, s-ar putea sa-i faci rau mamicii.......... Eu daca as fi in locul ei as prefera sa stiu, cu tot ce implica; si vina n-as da-o pe prietena, ci as tin-o la loc de cinste pt ca mi-a spus!Vb cu el......... Si apoi mai vezi.....*******************************Poze la intoarcerea cu Teo(bb2) acasaDe la botezul TeodoreiDin parcul Tineretului, dar si cu altiiPovestea nasterii Anei Povestea nasterii Teodorei(bb2)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sincera sa fiu nu stiu care ar fi cea mai buna varianta, tinand cont ca alapteza un copil de 4 luni, este o situatie foarte delicata. Eu fac parte din "categoria" femeilor inselate de sot si prin ce am trecut a fost foarte dureros si traumatizant, atat pentru mine cat si pentru copiulul nostru de 8 ani.

Minciuna, este ceea ce urasc cel mai tare, a fost acelasi lucru, vedeam schimbari, etc, si totusi nu vroiam sa cred ca se poate intampla ceea ce era defapt (sau poate nu vroiam sa caut, poate imi era frica de adevar). In momentul "descoperirii" mele nimic nu mi-a mai stat in cale, am cautat si am gasit multe raspunsuri.....care m-au marcat pe toata viata, nu este secunda sa nu-mi aduc aminte...

La cat de multe intalniri au fost ma indoiesc, totusi, ca nu i-a vazut vreo cunostinta comuna dar asta-i viata, trebuie sa-ti rezolvi singura ceea ce vrei nu sa ai pretentii de la prieteni. Atata vreme cat il suspecteza, posibil sa descopere singura, dureros...

cantec

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Initial creeata de raresionut

Acum cateva zile m-am intalnit pe strada cu o veche cunostinta draga mie, castorit , dar in prezenta unei alte femei decat sotia( cu care , de asemenea am o relatie de amicitie). Nu mi-am facut ganduri de nici un fel, suntem in secolul 21, dar ieri nu am putut sa cred ce vad...aceeasi femeie il mangaia tandru si il saruta pe respectivul domn cu patima in ..public.Si , poate nu trebuie sa "judecati" cazul in speta , ci sa raspundeti la intrebarea care ma macina...


id="quote">id="quote">Uite aici http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=82406 un caz asemanator, cu final cu tot.Personal, sunt pentru adevar in orice situatie.Nunta noastra - 3 Iunie 2006Vine bebe ! [gravi]Barbye are nevoie de noi. Si tu poti sa ajuti!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...