Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Minciuna atunci cand adevarul raneste?!


Recommended Posts

daca as fi in locul inselatei, as prefera adevarul (chiar daca m-ar durea enorm) si m-as supara sa aflu mai tarziu ca am fost ultima care a aflat (as considera ca toti cei care stiau si-au batut joc de mine - nu ca m-au protejat).

daca as fi in locul tau... of, greu de spus! evalueaza-ti relatia cu ea, vezi ce fel de persoana e (daca te-ar crede si ti-ar da dreptate in fata, iar pe la spate te-ar uri si ar da vina pe tine - ca daca nu erai tu, ea nu ar fi aflat si totul ar fi fost ok).

 

ceea ce tie nu-ti place altuia nu-i face

------------------------

 

mirela si ana monica (8 dec 2005)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 61
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Eu zic sa nu ii spui nimic, stai deoparte, nu te baga, nu tu trebuie sa ii luminezi, sa pui ordine in relatia lor, ei singuri trebuie sa faca asta. Daca ea il banuieste deja, atunci cu siguranta va descoperi adevarul mai devreme sau mai tirziu, depinde cit de mult si daca isi doreste acest lucru.

 

O concluzie este locul in care te-ai plictisit sa mai gindesti...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am fost si eu in situatia ta, cand am descoperit ca sotul unei prietene o inseala, si nici macar nu se chinuia sa se ascunda si aflasera toti prietenii nostri.Si cand ea a venit la mine si mi-a spus cu lacrimi in ochi ca banuieste ca o inseala si m-a implorat ca daca stiu ceva sa-i spun, n-am mai putut rabda si i-am spus adevarul.S-au certat ca la usa cortului, cealalta femeie si-a facut si ea simtita prezenta (a inceput sa-i trimita sms-uri), in lipsa prietenei mele o adusese pana si in casa, in patul lor.....si stiti ce s-a intamplat?Prietena mea s-a hotarat sa-l ierte pt tot si eu am ajuns persona non-grata si ne-am indepartat treptat...in final, eu am fost de vina pt tot

ce-ti spun este ca unii oameni chiar daca se bat cu pumnul in piept sa stie adevarul , dupa ce-l afla, isi dau seama ca nu vroiau de fapt, si cel mai bine este sa nu te bagi in casa altuia si sa-i lasi sa-si rezolve probleme, stii zicala aia: "drumul spre iad e pavat cu intentii bune"...succes orice decizi!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daca banuieste ca o insala si ti-a mai zis si tie(o amica!) ca isi banuieste sotul, inseamna ca nu astepta decat confirmarea faptului ca e inselata.

Eu zic ca e pregatita sa i se spuna ca sotul o insala.

 

 

 

Razvanid="blue">(07 martie 2004)[testoasa] si mami[vampa]

 

Cand Dumnezeu inchide o usa , intotdeauna deschide o fereastra.id="purple">id="size1">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

imi pare rau sa imi aduc aminte aici de un caz real..in care prietena spune, sotia se cearta cu sotul, in final se impaca, dar ele tot certate raman...deci i s-a iertat infidelitatea sotului dar nu si sinceritatea prietenei...cu toate astea imi mentin parerea pe care am mai scris-o aici:eu as prefera adevarul
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

N-as vrea sa par insistenta, dar as vrea sa adaug doar faptul ca daca te pui in locul ei si iti imaginezi ce ti-ai dori tu sa afli, acest lucru tine doar de domeniul imaginatiei, in realitate nu esti in locul ei si nici n-ai de unde sa stii cum ar reactiona ea la aflarea adevarului. Gindeste-te ca tu esti mesagerul unei vesti proaste care ii poate zdruncina viata, gindeste-te la acel copil de 4 luni care poate ramine fara tata mai devreme sau poate chiar deloc, si toate acestea pt. ca tu crezi ca ar trebui sa ii confirmi banuielile (in caz ca te decizi sa-i spui). Sa-ti spun ceva, faptul ca tu ii esti prietena si stii adevarul e mai putin important decit realitatea ca el o insala si ea banuieste deja. A-i confirma acest lucru in comparatie cu a o nu face este muuuuuult mai important avind in vedere consecintele aflarii adevarului. Parerea mea. [flo]

 

O concluzie este locul in care te-ai plictisit sa mai gindesti...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

da si daca el vine acasa cu un hiv frumos,ca am mai citit chiar aici pe forum, si noi toti ne gandim ca noua nu are cum sa ni se intample, dar uite asa se intampla de fapt, este cea mai clasica poveste?

ea saraca are si un copil de 4 luni.

 

uite ce cred eu: tu ii poti zice: uite ce este draga mea, eu l-am vazut pe sotul tau sarutandu-se si tinandu-se pe dupa gat cu alta, nu l-am vazut facand sex dar cu alta l-am vazut.si aici ea poate reactiona in 2 moduri: ori o taie cu el, si iti multumeste ca i-ai deschis ochii si ramaneti prietene, ori dupa perioade de certuri/zbucium/etc ramane cu el si TU vei fii de acu inainte tabu, fiindca daca ea ramane cu el si incep de la capat tu nu vei avea normal ce cauta nici cu numele intre ei caci le vei reaminti propriile lor mici mizerii (in cazul de fatza mizeriile facute de el), dar macar vei trai tu impacata cu gandul ca ai fost cinstita chiar daca nu va fii deloc placut sa vezi ca tot tu vei iesi magar de noapte.

relatia deja stricata(daca el o inseala) tu nu mai ai cum sa o strici mai mult.

 

destul cu vorbaria, iti spun ce as face eu: daca mi-e prietena si mi-ar veni cu povesti de astea:stii cred ca ma inseala,(si eu stiu ca e cam asa ca l-am vazut pe el cu alta) i-as zice: draga mea daca ai banuieli procedeaza cu tact, urmareste-l si intre timp gaseste orice scuza sa folositi condom cand aveti relatii sexuale.daca mi-ar fii cu adevat prietena i-as propune sa-l urmarim impreuna(sa o ajut) si i-as da termen de 2 saptamani sa rezolvam enigma.ca daca el inseala il prinzi in 2 zile nu in 2 sapt [:D].

si mai departe alegerea va fii a ei ce face cu el.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

inca ceva si ma duc [:D], mi se pare mie, dar din cate citesc pe forumul acesta, din cate si observ de la prieteni din Romania, vad ca in Romania , pt barbatul roman, inselatul este sport national.[:(].

nu conteaza(dupa cum citesc la alte subiecte mai sus) domne ca EL are copil mic bebelus acasa, ca nu ar avea 250 euro pe luna sa-si plateasca singur o chirie la o adica, el este "barbat" si macho, marele cuceritor irezistibil, nu scapa nimic,tepuieste [8D] tot ce sufla, de la pui de randunica la lebada.[:(!]

basca si prietena mea cea mai buna afla ca scumpul ei adorat se reface de stres prin paturile altora, fete proaspete dornice de viatza si aventuri [:(!].

si dupa acesti barbati care nu-s in stare sa-si plateasca chiria si stramba din nas ca nevasta nu a avut timp sa se epileze, ofteaza si se imbolnavesc(la propriu si la figurat) bieltele femei.[:(!].

ce se intampla? este doar o aparenta sau a luat-o intr-adevar pe aratura relatia barbat-femeie in tzara romaneasca?

eu nu vreau sa generalizez deloc, dar din ce citesc si VAD cu ochii mei, e de plans, de plans.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...