Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Minciuna atunci cand adevarul raneste?!


Recommended Posts

La modul ideal (nu la modul general) e sa ai langa tine un om despre care sa poti spune ca-l cunosti ca pe propriile buzunare.

In realitate sunt persoane (si nu putine) pe care n-ai sa ajungi sa le cunosti cu-adevarat niciodata chiar daca ai cu persoana respectiva un certificat de casatorie vechi de 50 de ani.

"chiar si tu Brutus?" id="size1">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 61
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Ideal sau ne-ideal,general sau ne-general,nu pot sa cred ca nu iti poti da seama ca "ceva se-ntampla" ca "ceva e putred".Doar daca nu vrei sa vezi sau nu vrei sa crezi.Si in acest caz de ce ar trebui sa vina cineva sa ma lumineze?

 

PS:Marcellinna,m-am "agatat" de citatul tau ca sa-mi pot sustine ideea. [flo]

 

Cu drag,Brutus [:D]

 

Mihaid="purple"> [recevere]

 

 

Azi poti fi caine...Maine poti fi copac...id="size2">id="green">id="Comic Sans MS">
id="right">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Marius nu ma agat de tine,incerc doar sa-ti explic o treaba.

Fata asta il cunoaste pe omul de langa el ,ca o dovada faptul ca are cu siguranta puternice banuieli in ceea ce priveste fidelitatea sotului ei si a intrebat de o tertza persoana "tu sti ceva?".

 

Acuma ea are un copil mic de tot,foarte probabil nu are cum sa umble hai-hui sa-si prinda sotul infidel cu "delictu'-n mana".Iar fara "corpul delict" de nicio culoare cum naiba sa-si dovedeasca banuielile care sunt sigura ca sunt puternice.

Daca l-ar lua la intrebari aproape sigur ca n-ar da sinceritatea din el pe dinafara si ar primi un vagon de minciuni si raspunsuri gen "e doar impresia ta, esti obosita si-ti vin in minte cai verzi pe pereti,vezi de copil si nu te mai gandi la prostii, daca-ti spun ca te iubesc iti trec banuielile?" si altele mai nedelicate.

Am auzit de un caz in care raspunsul a fost de-a dreptul ridicol, cand o ea il prinde pe el cu alta in pat si el se rasteste zicandu-i "tu trebuie sa crezi ce-ti spun eu nu trebuie sa crezi ce vezi".

 

Primul lucru pe care l-a facut a fost sa intrebe de terti in care cu siguranta are incredere "tu sti ceva?".

Ca nu poate sa ia nicio pozitie atata timp cat nu i se confirma ceva .

Chiar daca si-ar descoase barbatul cu privire la comportamentul lui dubios n-o sa vina ala sa-i zica "da, draga mea , banuielile tale sunt intemeiate,e adevarat,eu te insel".

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu, in locul ei, as prefera sa mi se spuna.

Si vad eu daca sa cred sau nu.

Ce fac cu informatia mai departe e problema mea.

 

Eu m-as simti tradata daca toti prietenii mei l-ar fi vazut pe barbatu-meu calarind-o pe una in plina strada, si doar mie nu mi-ar fi spus nimeni nimic.

I-as considera complici si la fel de nemernici ca si el.

 

 

In cazul altuia, cred ca as lua discutia de depaaaarte....si daca mi s-ar parea ca femeia respectiva vrea sa stie adevarul, as insinua ceva.

Nu as putea sa-i trintesc franc in fatza ce ne-ai spus tu noua - sau nu as vrea. Dar i-as da de inteles ca are dreptate.

 

Elise

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

daca as fii inselata normal ca as prefera sa mi se suna...de o tertza persoana....prienena sau nu, dar mar durea daca prietena mea ar stii si nu mi-ar spune...

 

si sa fim seriosi, deja are dubii, adik as putea spune ca e 90% sigura, ca doar ea il cunoaste cel mai bine, se pare ca doar ii lipseste "proba"

 

si nu as blama nicioodata prietena pt ca mi-ar spune asa ceva, pt ca imi deschide ochii, cand eu nu vad....poate ca, chiar i-as multumii, mai departe ma voi descurca singura

 

si sa fim seriosi...ce relatie ar mai putea fii cand el inseala, sau exista dubii de asta?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

draga mea raresionut, eu zic sa stai in bancuta ta ca e mai bine. acesta e punctul meu de vedere, mai ales ca "inselata" nu iti e asa de apropiata. sa nu te legi la cap fara sa te doara, asta e principiul meu.

asa cum s-a mai spus si s-a tot discutat pe aici, nu esti in postura acelei femei si nu ai de unde sa sti ce este acolo. poate tu si altcineva ar prefera adevarul, dar o alta persoana, nu.

mai ales daca individul se afiseaza fara nici o jena pe strada si [vampa] face gesturi de tandrete de fata cu cei cunoscuti.

asa ca ... [bang]

nu poti sa sti daca respectiva femeie nu ar accepta situatia din propriile considerente.

chestia asta cu "facerea de bine" nu e la fel pt. toata lumea. sti tu ca ce e bine pt. mine, nu e bine pt. tine si tot asa.

cred ca cel mai bine pt. tine e s-o lasi asa si ceea ce e bine ei si cuplul lor, ei stiu cel mai bine.

 

 

numai bine tuturor![:X]

 

mamitza lui Papitza[baietel]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am facut chestia asta. Adica am spus nasei mele ca sotul ei 'umbla cu una' pe la serviciu. Si ghici? S-au suparat pe mine si am rupt relatia nasi-fini forever.

 

E destul de sensibil subiectul. Depinde cat de mult e dispus interlocutorul sa primeasca o asmenea veste. Si mai e ceva: depinde ce intentioneaza sa faca persoana cu aceasta 'stire': sa o comunice partenerului, sa o foloseasca pt. divort, sau pur si simplu sa-l aiba la mana cu ceva....

Eu una n-as mai spune la nimeni asa ceva, chiar daca m-ar pica cu ceara... e riscant

 

lizu

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca e treaba nimanui sa spuna cind stie ca cineva e inselat. Nimeni nu va primi vestea ca pe un ajutor si in general, mesagerului care aduce tipul asta de vesti i se taie capul :) Chiar daca perechea respectiva se impaca sau nu, cel care a spus nu va mai fi pe veci prieten cu cei doi. Da, ca prieten poti sa-l ajuti pe cel inselat sa treaca peste asta, dar altfel, desi si mie imi place lozinca "adevarul inainte de toate", e mai bine ca fiecare sa ne vedem de viata noastra.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna...revin cu noutati....duminica ne-am intalnit cu perechea in cauza intr-un magazin de copii si am inceput sa discutam, bineinteles mamicile separat si mi-a dat impresia ca acum totul e ok( lucru intarit de sotul meu , caruia ,Cristi i-a zis ca a terminat-o cu respectiva colega).

Poate o sa vi se para ciudat, dar eu cred( din discutiile avute) , caci si femeia, proaspata mamica in cauza a gresit, nu a putut face un echilibru intre responsabilitatile ce si le impunea amandoua statute.

M-am cam incurcat in explicatii, dar ea mi-a zis ca de-abia a inceput sa aiba din nou relatii intime cu el, pentru ca pana acum nu a avut timp.( aceasta a fost exprimarea ei)

Eu nu o judec, este o chestiune intima, insa poate de aici si acea scindare.....

 

Alina[vampa] si printul Rares[sofer]

Pozele noastre

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...