Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Vreau si eu un sfat


Recommended Posts

Buna, Si eu sunt in aceeasi situatie ca multe alte fete dar poate cineva imi va putea da niste sfaturi.Sper doar sa aveti rabdare sa citit pina la capat. Sa incep cu inceputul. Sunt casatorita de 6 ani si jumatate si de vreo 3 ani incoace nu mi-a mai mers casnicia.Am incercat de multe ori sa o salvez dar in ianuarie am vazut ceva ce mi-a spus ca intre noi totul s-a terminat.Nu m-a inselat,ci pur si simplu au fost alte lucruri.In fine.Anul trecut cind inca lucrurile "mergeau" cit de cit cu sotul,am fost la un festival unde pe scena au dansat o pereche si de cind i-am vazut m-am gindit cit de fain arata tipul,dar dupa aia vazindu-l cu tipa si cu doi copii si crezind ca nu traieste in Germania m-am gindit ca pacat ca nu-l voi cunoaste niciodata.Asta a fost in iulie anul trecut.In septembrie am inceput sa lucrez si am inceput sa cunosc alte persoane.Dintre toti pe care i-am vazut la mine la lucru,unul mi-a atras atentia,unul pe care il vedeam intotdeauna trecind pe linga öocul meu de munca,tot timpul grabit si m-am tot intrebat cine ii si unde lucreaza(lucram pe atunci intr-un complex xu mai multe restaurante).Intrebindu-i pe alti colegi de unde vine tipul(e mai inchis la culoare,arata ca un mexican) nimeni nu mi-a putut spune.In 31 decembrie eu plecind de la lucru,el venind l-am oprit si l-am intrebat de unde vine,m-a intrebat de ce vreau sa stiu si i-am spus ca vreau sa stiu.Mi-a spus ca e pe jumatate chinz pe jumatate indian(din India).Asta a fost toata conversatia noastra.In februarie la o petrecere l-am revazut si a doua zi i-am arata niste poze pe care le facuse barbatul meu si in care era si el si nevasta lui.Elo mi-a dat adresa de homepage si acolo am vazut ca e acelasi tip pe care il vazusem la festival.Asa a inceput totul. La inceput pentru ca amindoi am avut probleme cu casnicia am devenit cei mai buni prieteni,dupa o luna de zile primul sarut,dupa doua luni prima data cind am devenit intimi(lucru ce mi-a lipsit la sotul meu).In mai m-am despartit de sot,locuim inca impreuna,ne intelegem foarte bine,suntem prieteni foarte buni,dormim totusi in camere diferite deja din februarie.Cu prietenul meu relatia a devenit mai intensa,cu nevasta lui a avut tot mai multe probleme,de cind se culcase cu mine,nu se mai culcase cu ea,ea chemase de 2 ori politia pentru nimic,ii spusese lui ca nu-l mai vrea si vrea ca el sa plece.In august,a avut pentru 2 saptamini o camera unde mergeam cit puteam de des.Dar atunci ea a vrut sa mearga in concediu cu cei doi copii si totul a fost planuit ca stia ca el nu o va lasa sa plece singura cu copii,asa ca in 2 septembrie ea a chemat politia ca cica el a vrut sa o bata,unde politia a descoperit ca nu a fost asa,in 5 au plecat in concediu si in 9 erau deja iar impreuna.De cind au venit inapoi el imi spune ca ma iubeste,imi arata si stiu dar mai vrea sa ii acorde ei o sansa.El ii profesorul meu de dans,dansam impreuna pe scena la petreceri,am fost pentru o saptamina cu el in Pakistan(de acolo vine),am fost sa-i cunosc parintii care stiu despre noi si care imi spun intr-una cit ii el de fericit si cit de mult ma iubeste.Si acum imi spune ca el renunta la dragostea noastra ca nu vrea sa ma raneasca si vrea sa mai acorde o sansa sotiei desi nu o iubesta ii doar un compromis.Sotul meu stie despre noi si incearca sa ma ajute dar nici el nu stie cum. Problema ii ca il iubesc din tot sufletul si toata lumea spune ca si el ma iubeste,dar de ce renunta la dragostea noastra pentru un compromis?Daca si asa nu o mai iubeste si numai atunci e cu adevarat fericit cind ii cu mine.Mi-a spus ca ea nu va putea niciodata sa ii dea ceea ce ii dau eu. Nu vreau acuma pe nimeni altul,il vreau doar pe el dar nici nu vreau sa le stric casnicia care oricum e deja stricata. Va rog sa-mi dati un sfat,sunt la pamint. Stiu ca m-am lungit sper sa intelegeti ce am scris. LindaG Hoy si,y mañana tambien!!! http://community.webshots.com/user/lindaparmina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 23
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:Problema ii ca il iubesc din tot sufletul si toata lumea spune ca si el ma iubeste,dar de ce renunta la dragostea noastra pentru un compromis?Daca si asa nu o mai iubeste si numai atunci e cu adevarat fericit cind ii cu mine.Mi-a spus ca ea nu va putea niciodata sa ii dea ceea ce ii dau eu.


id="quote">id="quote">

 

Linda,

 

sint multi oameni care nu vor sa-si lase copiii fara unul dintre parinti. Cred ca atunci cind ai copii... acorzi mai multe sanse. Mult mai multe sanse unei casnicii care scartzaie.

 

Asta ar fi o posibilitate.

Ca EA sa-l mai atraga inca...e alta posibilitate.

Niciodata el n-o sa-ti spuna tie ca inca isi mai iubeste nevasta si nu e pregatit sa se desparta de ea.

 

Oricum, nu vad la ce iti ajuta sa stii "de ce".

Nu poti sa faci altceva decit sa-l lasi pe el sa decida.

 

Elise

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

sunt de acord cu ce spune Elise....in plus stiu din propria experienta ca barbatii asa spun totdeauna amantelor(ma rog.prietenelor!) ca doar pe ele le iubesc si ca stau cu sotia/fosta sotie doar din obligatie!

lucrurile nu sunt asa simple cum par,in tot acest taifun exista si o oaza de liniste si aceea sunt copii!

ce a fost in familia lor,ce este inca acolo nu stiu decat ei doi,iar daca el vrea sa-i acorde sotiei lui o sansa inseamna ca e mai mult decat vrea el sa-ti spuna.....

oricum tu nu vezi acum decat povestea ta,ceea ce e normal,dar ai vrut sfaturi.....eu nu dau sfaturi...spun niste "pareri" de-ale mele,daca vrei sa le iei in consideratie e bine....daca nu....oricum tot ce ai tu in minte vei face, insa acum cred ca vrei doar ca noi sa-ti spunem sa lupti pt iubirea ta.........iar eu nu stiu daca o sa-ti spun asa!

spun doar ca ceea ce e de la Dumnezeu se va intampla,oricat ai vrea sa schimbi ceva daca nu e sa fie sigur nu va fi niciodata,daca e sa fie lucrurile se vor indrepta de la sine!

 

oricum pune in balanta si cele doua suflete nevinovate.......asta pt. ca suntem la un forum despre copii....si nu numai de asta!

eu una niciodta, pt. nimic in lume nu m-as fi amestecat intr-o relatie in care exista copii.....iar voi pe fetelor va rog sa nu dati cu rosii .....asa sunt eu (spun asta chiar daca e off topic!)

 

Tot ce se intampla,se intampla intotdeauna cu un motiv!

 

 

*GRUPUL FETELOR FANTASTICE*[grup] [i][flo] [floare3]

---------------------------------------------------

Vio,mamica de viitor "avionar" [avion]

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc fetelor,

Violeta,ai dreptate,dar nici eu si nici el nu am vrut sa ne indragostim.La inceput doar ne-am ajutat unul pe altul ne-am povestit problemele.Eu sunt cea care tot a spus ca poate ar fi bine daca ar mai incerca sa se impace pentru ca fiica lui care ma place pe mine mi-a spus ca acasa numai se cearta si ca ei i frica sa spuna ceva nu cumva sa o bata maica-sa dupa aia(ea ii destul de agresiva,si in el a dat de citeva ori,dar el nu pentru ca a facut arte martiale si nu vrea sa loveasca o femeie).El a zis ca 20% ii iubire,restul de 8% ii doar compromis.Azi am vorbit cu el si mi-a zis ca atita timp cit merge si eu vreau,vrea sa ne mai intilnim,si si eu asta vreau.

Clover,casnicia mea ii terminata,ne vom desparti probabil,dar cind inca nu stiu.Deocamdata ii bine pentru amindoi asa cum suntem.

dar cum ati spui,am sa las timpul si pe Dumnezeu sa decida.Poate asa ii mai bine.Singurul lucru pe care nu il vreau ii sa plece de la mine de azi pe miine ci sa-mi deie un pic de timp,daca o fi sa plece definitiv de la mine.

Oricum inca o data,va multumesc.

 

 

LindaG

 

Hoy si,y mañana tambien!!!

 

http://community.webshots.com/user/lindaparmina

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

dragele mele,

eu am spus ca "ce este de la Dumnezeu se va intampla!"

e o diferenta de nuante!

de altfel e si o vorba ca "Dumnezeu iti da dar nu-ti baga si-n traista!"...asa ca daca stai sa-ti pice din luna stai mult si bine.....

fiecare face cum crede ....si atat timp cat nu faci rau nimanui si ai constiinta curata(depinde fata de ce si de cine te raportezi! ca multi zic in sinea lor ca nu fac rau si de fapt asta fac in mod constatnt!)orice e posibil!

 

voi stiti ce si cum,noi ne dam cu parerea.....

 

 

 

Tot ce se intampla,se intampla intotdeauna cu un motiv!

 

 

*GRUPUL FETELOR FANTASTICE*[grup] [i][flo] [floare3]

---------------------------------------------------

Vio,mamica de viitor "avionar" [avion]

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Stiu ca o sa fiu luat la sictir ca sunt off-topic, dar nu ma pot abtine! Ma minunez de ma inchin cu ambele maini cat de bine poate functiona dubla masura(sau ocaua mica?!) pe acilea. Nici nu vreau sa ma gandesc ce patea LindaG daca era barbat!!!![box][bruta][mariaj][cusca][blabla][:(!][haibat][indecent][poc][sm][zz]

 

ETC ETC ETC

 

My life stinks

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by ymcar

Stiu ca o sa fiu luat la sictir ca sunt off-topic, dar nu ma pot abtine! Ma minunez de ma inchin cu ambele maini cat de bine poate functiona dubla masura(sau ocaua mica?!) pe acilea. Nici nu vreau sa ma gandesc ce patea LindaG daca era barbat!!!![box][bruta][mariaj][cusca][blabla][:(!][haibat][indecent][poc][sm][zz]ETC ETC ETCMy life stinks


id="quote">id="quote">adica?! ca yo sunt oleaca mai grea de cap [mariaj]sau [biz] ceva pe-acolo? ....adica pe caciula! Tot ce se intampla,se intampla intotdeauna cu un motiv!*GRUPUL FETELOR FANTASTICE*[grup] [i][flo] [floare3]---------------------------------------------------Vio,mamica de viitor "avionar" [avion]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...