Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Vreau si eu un sfat


Recommended Posts

  • Răspunsuri 23
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:Originally posted by violeta69

 

adica?! ca yo sunt oleaca mai grea de cap [mariaj]

 

 

Tot ce se intampla,se intampla intotdeauna cu un motiv!

 

 

*GRUPUL FETELOR FANTASTICE*[grup] [i][flo] [floare3]

---------------------------------------------------

Vio,mamica de viitor "avionar" [avion]

 

 


id="quote">id="quote">

 

Adica daca se apuca sa povesteasca un EL casatorit ca o iubeste pe alta maritata, cu copii, din porc de caine nu ar fi fost scos. Dar persoana in cauza este compatimita si (foarte) vag invinuita pe ici pe colo. Nu mai continui ca daca zic tot ce am de zis ma aleg cu avertisment.... Acum e clar?!

 

 

My life stinks

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ymcar, nu-mi e prea clar, ca nu stiu la ce te rferi,dar nu acesta era subiectul"emisiunii"

...dar-mi clar ca nu toti gandesc ca tine!

adica,dupa mine adevarul e undeva la mijloc, ca de altfel si vina....

si un barbat e la fel de vinovat daca face ceva imoral....de ce nu si o femeie [bang]...ce,vorbesc eu aici?!

ma rog,cine vrea sa inteleaga bine cine nu vrea e si mai bine.....

de fapt tu vrei sa spui ca femeile se apara intre ele iar barbatii sunt calcati in picioare!

ei,afla ca eu nu am asa o parere buna despre unele femei.....ceea ce nu e cazul Lindei.....pt ca nu stiu prea bine cazul ei,dar asa cum spuneam fiecare e liber sa faca ce vrea.....eu stiu ca exista DD sus care nu lasa nimic neispasit!....m-am cam abatut de la sub.[:D]

 

Tot ce se intampla,se intampla intotdeauna cu un motiv!

 

 

*GRUPUL FETELOR FANTASTICE*[grup] [i][flo] [floare3]

---------------------------------------------------

Vio,mamica de viitor "avionar" [avion]

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Linda, intr-un fel sunt de acord cu ce spune Violeta. Eu tind sa incurajez relatiile care nu merg sa se desparta intai si apoi partenerii sa se implice sentimental in alte legaturi. Eu cred ca noul tau tip nu a fost prea serios si corect fata de tine, sa iti spun sincer. Ca sa te duca la parintii lui acasa, eu zic ca ar fi trebuit sa se desparta de sotie intai. Eu in locul tau mi-as fi luat niste masuri de precautie pentru sufletul meu si nu m-as fi aprins atat de mult cat timp el inca locuieste cu sotia si copiii. Dar in acelasi timp, te cred ca ti-a fost foarte greu sa rezisti, mai ales ca iti lipsea dragostea de la sotul tau.

 

In situatia asta, eu i-as da spatiu prietenului sa se decida ce vrea sa faca. As intrerupe orice legatura cu el si astfel el si-ar putea da seama daca te iubeste cu adevarat si daca ii vei lipsi.

 

Inca un lucru, daca tu si sotul tau sunteti despartiti fizic, de ce nu faceti lucrul asta oficial. Eu cred foarte mult in a inchide un capitol terminat si apoi incepi altul cu forte noi.

 

Multa bafta!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu dati cu rosii, dar eu sunt de acord cu ymcar.

In plus, mai am cateva completari: sunt la aceasta sectiune multe subiecte in care se povestesc dramele femeilor inselate de soti. Daca nu 100%, oricum, 80% din postarile de la acele subiecte "empatizeaza" cu sotia inselata (care daca mai are si copii, e o "victima" reala, sotul un porc, nesimtit, blestemat de om, iar "cuconitza" cu care s-a incurcat...o femeie fara inima, o curva, una care trebuie...[poc][neand][sm] ). Ce mi se pare ciudat este ca optica se schimba brusc si neinteles atunci cand o astfel de "cuconitza" vine si ne povesteste ca e indragostita de colegul de birou, sau de alt individ care nu e doar insurat ci are si copii. Oare de ce nu ne putem mentine punctul de vedere si in acest caz? De ce acordam circumstante atenuante celor care distrug familii si casnicii?

 

Spre exemplu: nu am nimic impotriva celor care au o gandire constanta (asta e punctul lor de vedere, si basta!). Daca la subiectul in care o sotie si mama se plange ca e inselata aveti tupeu sa-i spuneti: lasa, draga, ce conteaza familia, ce contezi tu si copiii, lasa-i sa fie fericiti, nu sta in calea lor, ata ete...atunci da, puteti si la acest subiect sa-i dati "unda verde" celei care a postat.

In caz contrar, cred ca ar trebui inainte de a scrie, sa ne verificam convingerile, si apoi sa simpatizam sau empatizam de o parte si de alta.

 

NU FAC REFERIRE la nici o persoana in particular, nu am in minte nici un nume cand scriu asta. Pur si simplu am observat de ceva vreme kestiile astea, am tot vrut sa le spun, si iata...am facut-o.

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

draga smaranditaid="blue">....nu ma simt cu [biz] pe caciula asa ca nu te contrazic!

iti spun doar ca femeile care scriu pe-aici si se vaita sunt chiar traumatizate!...si-n plus ,fiecare cauta putin ajutor ......niciodta nu se stie cum iti vine o idee mai buna sa intelegi ce ti se intampla,sa intelegi de ce unii gandesc asa....etc,etc.....

tu si altii sa spuneti "doamne-fereste" sa nu ti/vi se intample asa ceva!

 

 

Tot ce se intampla,se intampla intotdeauna cu un motiv!

 

 

*GRUPUL FETELOR FANTASTICE*[grup] [i][flo] [floare3]

---------------------------------------------------

Vio,mamica de viitor "avionar" [avion]

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Linda,imi pare rau ca ai ajuns intr-o asemenea situatie!Eu credeam ca-i gata visul,ala vechi al nostru[;)],dar nu ai mai scris.In fine...parerea mea este sa-l lasi in pace,daca te-ar fi iubit indeajuns nu ar sta cu piciorul in 2 luntre.Cum a spus si unul din baieti mai sus,tind sa-i dau dreptate,este foarte interesat de sex, altceva....

Nu te supara pe mine,dar cam asta este realitatea![pup]

 

"La vita e bella"

poze

marea inghetata

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna LindaG!!Sper sa ai rabdare sa citesti mesajul meu de la cap la coada, pt ca te anunt!Am sa iti scriu mult[:D].Vreau sa iti impartasesc cum vad eu situatia si ce cred eu despre ce tu ne-ai scris.Am citit si eu postarea ta, m-am uitat si la pozele tale,am citit si raspunsurile pe care le-ai primit, unele sunt chiar dure.As vrea sa iti scriu si eu parerea mea.Eu nu te condamn in nici un fel pt ca te-ai implicat intr-o relatie cu un barbat casatorit.CAteva fete au fost tare ´´taioase´´ pt acest lucru,eu nu am sa fiu pt ca ma gandesc ca putea sa fie altfel,si anume el sa fie ca tine,adica casnicia sa nu-i mearga si sa fii fost decis sa divorteze ramanand alaturi de tine.Se intampla de multe ori in viata ca 2 persoane sa se intalneasca, sa fie ´´inca´´ casatorite,dar de fapt singure si atunci atunci accea persoana sa ajute la luare deciziei de a divorta, de a pleca dintr-o relatie care oricum era ´´rasuflata´´,terminata de mult timp.Da, in cazul lui exista 2 copii,dar eu cred ca atunci cand cineva stie ce vrea,e convinsa ca langa acea femeie nu mai vrea sa stea si e indragostit de tine, eu zic ca nu ar treebui sa existe atatea ....explicatii, de a 2 sansa, de nu stiu ce compromis, ca o iubeste 20% si altele de genul asta.Copii nu inseamna ca-i pierde daca ar divorta.Si apoi daca cu ea si asa nu merge de ce nu i-ar lua de la capat alaturi de tine ,iar cu copii ar putea tine legatura, s-ar putea vedea la sf de saptamana.Eu zic ca nu e cinstit din partea lui acest comportament, in locul tau as cere din partea lui ceva de genul: TOTUL sau NIMIC!!!

Gandeste-te ca s-ar putea ca intr-o zi sa nu te mai doresca de loc si sa-ti spuna ca ´´cica´´´pt copii s-a reintors de tot la ea, iar tu sa ramai ca cea care a fost doar ceva de-a doua si nimc mai mult.Poate ai fost prea vulnerabila din cauza perioadei prin care ai trecut cu fostul tau partener de viata,dar nu accepta situatia actuala cu cel casatorit.De unde stii ce-i spune ei?Poate o minte la fel de frumos,poate ii spune ca nu o va parsi niciodata,etc.Atat vreme cat el nu se va decide si va dori doar asa ...sa te intalneasca din cand in cand....ceva scartie.Poate ca te vrea doar din cand in cand ,dar nu pt totdeauna.Poti face altceva: da-i un timp de gandire: 2, 3, 4 luni sau cat vrei tu, timp in care spune-i ca inca il astepti sa se decida.Daca trece acest timp si el inca da ´´din colt in colt´´.....multumeste-i pt ´´participare´´ si lasa-l!!Cauta-ti un tip singur,fara ´´coplicatii´´ familiale, incerca sa gasesti pt cineva cu care sa-ti poti face planuri de viitor,care sa fie doar al tau si nu unul pe care sa stii ca-l imparti cu altcineva.Iubeste,dar iubeste si rational!!!Daca tipul nu e decis sa fie mereu alaturi de tine, s-ar putea ca pt el sa fie doar o aventura frumoasa,ceva relaxant,dar sa nu vrea nicidata mai mult de la relatia voastra.Iti repet:testul cu cele gateva luni de gandire,e cea mai buna proba.Daca nu-l trece....lasa-l si cu siguranta vei gasi ceva mai bun.Vreau sa-ti mai povestesc ceva: am avut un coleg cu care aveam zilnic acelasi drum spre casa de la serviciu.Si asa a inceput el sa imi povesteasca de ale lui,fusese casatorie,avea un copil si era divorta nu de mult. Il lasase ea.Mi-a povestit ca a inselat-o,ea a aflat si l-a lasat.Apoi l-a lasat si amanata!Si uite asa....Dar printre altele l-am intrebat daca pe prietena lui nu o deranja situatia de amanta.Cum a convins-o sa stea 3 ani cu el?? eu le cunosc pe amandoua si cea care i-a fost prietena in timp ce el era casatorit este o fata de treaba, nu e genul aiurit.Stii de mi-a raspuns: ca tot timpul i-a spus ei,adica prietenei ca el vrea sa divorteze,ca nu mai suporta, ca sa-l astepte,bla-bla!!!Acasa e adevarat,mai erau certuri,dar de divort nici vorba, nu ar fi avut de gand sa divorteze.Asta tot el mi-a spus, a spus ca nu stie ce a fost in capul lui, nu vroia nici sa divorteze,nici nu ar fi conceput (exact asa s-a exprima),dar parca nici pe prietena nu vroia sa o piarda.....[xx(] Oricum sf a fost ca sotia a aflat, apoi s-a intalnit cu ea si i-a povestit ca el o mintea, ca nici nu era vorba de divort intre ei,ca, da, se mai certau, mai scartia relatia,dar nu ajunsesera nici pe departe la tema divort.Si asa l-a parasit si amanta,prietena pt ca si-a dat seama ca el a mintit-o tot timpul, ea pt el nefiind nimic mai mult decat un ´´relax´´, ca sa nu numesc mai vulgar rolul.Asa ca gandeste-te bine!!! Barbati singuri exista! Mai bine deschide ochii si nu pune totul pe seama sentimentelor.Daruieste sentimentele tale cuiva care chiar le merita si care e 100% pt tine!!!!

Pupic!!![flo]

[flo]

 

Inca o zi(Mela)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Parerea mea e ca amantul nu are de gind sa-si paraseasca nevasta si copiii. Tu esti "distractia" lui.

E dur ce am spus, dar cred ca e adevarat. A fost un foc de paie si acum se trezeste ca nu vrea sa traiasca fara familia lui. Iti ofera 20% - care vad ca esti dispusa sa le accepti.

 

 

The best thing you can do for your children is to love your wife.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sa ma "explicitez": Stiu, intr-adevar, ca unele din cele care scriu aici pe forum sunt foarte traumatizate, si chiar citind unele postari (despre sotii si mame inselate) imi dau lacrimile cand ma gandesc cat pot suferi. Tocmai de accea am scris ce am scris.

Adica, mesajul meu nu se adresa Lindei (care a postat subiectul acesta), ci celorlalte fete care sfatuiesc intr-un fel sau altul. Repet: e parerea personala a fiecaruia, si NU e vorba de o uniformizare a gandirii. Pur si simplu spuneam ca eu sunt pentru CONSECVENTA in gandire si implicit in sfatuire (indiferent daca persoana care deschide subiectul e "inselata" sau "inseala")

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...