Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Soacra !!!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 304
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Ma reintorc - ca am uitat sa va scriu o glumita;

O mama are 2 copii: fata si baiat. Cresc copii mari si se casatoresc. Mama lor povesteste:

- Vai tu, fata mea asa bine a nimerit! A luat un baiat harnic si bun - nemaipomenit! Pana si cafeaua i-o aduce dimineata la pat!... Dar baiatul meu... saracul... Vai de capul lui... Si-a luat una lenesa rau... Of-of-of... Pana si cafeaua i-o aduce dimineata la pat!...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Lorelai , nu prea stiu pentru ce imi multumesti , dar sa-ti spun si eu o gluma : Se intalnesc 2 prietene la intalnirea de 30 de ani de la terminarea liceului . Una dintre ele , cu 2 copii dupa ea. Cel mare , de aprox. 3,5 ani , in brate , iar cel mic , de aprox. 1,5 ani , pe jos , tinandu-se de fusta ei , sa nu pice pe jos . Prietena o intreaba: draga , da' de ce-l tii pe asta mare in brate , care poate sa mearga singur pe jos , iar amaratu' asta mic se taraste pe jos , dupa tine? La care cealalta raspunde: Pai , draga , asta mic e al lui nora-mea , iar asta din brate e al lui fiica-mea![zid] HI , HI , HI!Bancul asta i se potriveste si lui soacra-mea!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by magnolia

Draga Lorelai , nu prea stiu pentru ce imi multumesti , dar sa-ti spun si eu o gluma : Se intalnesc 2 prietene la intalnirea de 30 de ani de la terminarea liceului . Una dintre ele , cu 2 copii dupa ea. Cel mare , de aprox. 3,5 ani , in brate , iar cel mic , de aprox. 1,5 ani , pe jos , tinandu-se de fusta ei , sa nu pice pe jos . Prietena o intreaba: draga , da' de ce-l tii pe asta mare in brate , care poate sa mearga singur pe jos , iar amaratu' asta mic se taraste pe jos , dupa tine? La care cealalta raspunde: Pai , draga , asta mic e al lui nora-mea , iar asta din brate e al lui fiica-mea![zid] HI , HI , HI!Bancul asta i se potriveste si lui soacra-mea!


id="quote">id="quote">Asta se potriveste vorbei ca mama e sigura, dar tatal.... cine stie cine poate fi, nu?! Pe principiul asta m-a jignit si soacra-mea. Probabil ca reflectia propriilor actiuni si greseli o rasfringea si asupra mea. Numai ca nu stia cu cine vorbeste. Cind i-am zis ca doar 2 barbati am avut la viata mea, si aia au fost pe rind sotii mei (eu sint la a doua casatorie), a facut o fatzaaaaa......
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Siminaf , eu nu cred ca trebuie sa-i dai explicatii soacrei despre cati barbati au fost in viata ta . In primul rand , pentru ca nu e traba ei , apoi , nici tu nu ai intrebat-o cati au fost in viata ei . Daca ea nu-ti dezvaluie secretul , tu ce obligatie ai? Ca ea , pentru tine , este o straina , ( si e mai bine asa!) Iar la faza cu copiii , de exemplu , ai mei , seamana f. bine cu sotul si cu familia ei , au chiar si aceeasi grupa de sange , dar tot ai cumnata-mii sunt mai dragi!Pe mine ma doare in cot , ca EU sunt mama lor , si ei trebuie sa se simta iubiti de MINE!- ceea ce se si intampla.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...