Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Soacra !!!


Recommended Posts

Buna fetelor

Mai sunt locuri in capsula care va fi trimisa in spatiu??? Ca am si eu o soacra de dat. Desi acum e cam tarziu, ca deja mi-a mincat sufletul, dar nici eu nu m-am lasat si am puso la punct[neand], cum scriam pe o pag anterioara. Voi care sunteti la inceputul "relatiei" cu soacra puneti-o de acum la punc, ca mai tarziu .....poate nu mai merita.

Bune mesaje Lorelai, ne descretim fruntile. E bine ca putem sa facem haz de necaz!! Sunt lucruri care, nu ca nu se pot ierta, dar peste care nu poti sa treci, care sunt principii fundamentale de viata si in care ele isi vara coada sau varsa venin. De iertat poate ca iertam in timp, cu trecerea anilor intrevine uitarea si se mai diminueaza din furie si ura, invatam sa fim puternice si sa ne aparam de viperele astea. Eu i-am zis lui soacra odata, :"de ce esti asa de rea, nu ai avut si tu o soacra care te-a chinuit la randul ei, ai putea sa nu fii ca ea???!!!" Stiti ce mi-a spus???? "Eu nu sunt rea, rea era soacramea, eu am sufletu bun"!!!!!! Sa mor, imi venea sa o iau la palme, auziti??? ea nu e rea???!!! Ea, care le spunea copiilor mei care aveau atunci 6 si 7 ani, "mata e curva, tactu e prost, nu sunt in stare sa va creasca" Si a puso sotul meu la punct, "cum iti permiti sa ma faci prost in fata copiilor mei, tu sti ca am 36 de ani? sunt un om cu facultate si o functie importanta si tu ma faci prost????" A urlat atunci la ea de am crezut ca o bate!! Mi-a intrezis sa mai vorbesc cu ea si ei ia intrezis sa le mai vb copiilor pina nu-si cere iertare. Desigur ca nu si-a cerut iertare, dar noi am trecut si peste asta. Suntem o familie unita, avem o relatie solida bazata pe iubire, respect si incredere si intotdeauna primeaza familia in orice situatie ne-am afla. Chiar si cand mai gresesc copii noi tinem cu ei in fata altora, dar acasa avem o discutie cu ei si le spunem ce au gresit. Imi amintesc ca odata, baiatul meu, cred ca avea 8 ani si eu tot aveam "dispute" cu soacra, iar el ia spus " sa nu te mai iei de mama mea niciodata, ca altfel nu mai esti bunica mea in veci, nu vezi ca numai rau faci???"

Hai ca s-a facut tarziu si mai vb altadata. Cu bine va saruta Persis

 

Manglutescu Persida

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 304
  • Creat
  • Ultimul răspuns

bune .....dimineata![:D]

 

Oanaid="blue"> am ramas socata de ce fel de soacra ai....de fapt aia nu e femeie,soacra,mama,bunica...e ceva de genul [vrajitor]....brrr....Doamne-fereste!!!

 

mare e gradina Domnului!!! [ups]

 

in rest.....o excursie spatiala...gratuita ....e oricand bine-venita!!

sa ne rezervam loc....ca peste vreo cativa ani o sa ne vine randul!![:D]

eu am baiat si cred ca tb sa incep sa ma pregatesc....sufleteste! [mariaj]

 

Tot ce se intampla,se intampla intotdeauna cu un motiv!

 

 

*GRUPUL FETELOR FANTASTICE*[grup] [i][flo] [floare3]

---------------------------------------------------

Vio,mamica de viitor "avionar" [avion]

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga magnolis, cu toate ca eu scap de soacra mea in 3-4 saptamani printr-o metoda care nu-i pedepsita de lege[:o)] crede-ma ca as plati si eu pt un bilet pt dansa, inca unul pt barbatul ei, inca unul pentru fiica sa si inca unul pentru cumnatul... si daca nimeresc actiunea gen "4+1 gratis" atunci poate sa mearga si sotul, sa nu ramana singurel aici, fara mami si fara turma.

 

ex- gabibarta

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Gabi_K

Draga magnolis, cu toate ca eu scap de soacra mea in 3-4 saptamani printr-o metoda care nu-i pedepsita de lege[:o)] crede-ma ca as plati si eu pt un bilet pt dansa, inca unul pt barbatul ei, inca unul pentru fiica sa si inca unul pentru cumnatul... si daca nimeresc actiunea gen "4+1 gratis" atunci poate sa mearga si sotul, sa nu ramana singurel aici, fara mami si fara turma.ex- gabibarta


id="quote">id="quote">[:-)))][:-)))][:-)))][:-)))]Danaid="purple"> [RO] Paulid="purple">(6) [auto] Ana Mariaid="purple">(2)id="purple"> [fetita]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[flo]

 

Care sunt asemanarile dintre o bere si o soacra?

1. Amandoua sunt amare!

2. Amandoua fac spume la gura cand le agiti!

3. Amandoua sunt bune reci pe masa!

 

Nora aduce acasa doi pepeni si spune catre soacra-sa:

- "Draga" soacra, te-am auzit ieri spunand ca ai da jumatate din viata pentru un pepene. Uite ti-am adus doi!

 

Soacra in vizita la nora.

Nora:

-"Draga" soacra, cat stai pe la noi?

Soacra:

-Atat cat voi fii bine primita.

Nora:

-Nici la o cafea nu stai?

 

 

Ce faci atunci cind iti spune doctoru ca ti-au mai ramas 3 luni de trait?....

--Te duci si le petreci cu soacra si vor fi cele mai lungi zile din viata ta..

 

 

Maria face poze pe malul lacului.

La un moment dat, barbatu-sau o striga disperat:

- Marieeeeee! Vino repede ca se ineaca maica-mea!

- Imi pre rau, dar mi s-a terminat filmul din aparat!

 

 

- De ce e bine sa mearga soacra la vot?

- Ca sa se obisnuieasca cu urna.

 

 

Soacra merge in vizita la nora ei si o gaseste goala pe pat.

- Ce faci noro?

- Il astept pe sotul meu in costumul Evei, ca sa-i fac o surpriza placuta.

Se duce soacra acasa si isi asteapta sotul goala, pe pat.

- Ce faci, fa?

- Te-astept in costumul Evei! Nu-ti place?

- Ba da, dar n-ai putut sa-l netezesti putin?

 

 

Intr-o zi Maria era la lucru pe camp.

Si vine in fuga Vasilica, vecina ei si o striga:

-Ba Marie - o murit soacra-ta, vino repede acasa.

Dar Maria striga:

-Ba Vasilica - prima data lucru si dupa aceea distractia.

 

 

Intrebare: Cand te uiti cu un singur ochi la soacra ta?

Raspuns: Cand apesi pe tragaci....

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu ii tot spuneam la sotul meu ca ar fi fost perfect daca era orfan de mama. Vad ca scorpia de soacramea are asemanare. Eu am doi baieti si de multe ori m-am gandit cum voi fi eu ca soacra si am ajuns la concluzia ca daca voi fi la fel ca ea, ca ea sa capat... deci daca voi fi foarte acida in ce o proveste pe soacramea... In viata mea nu am vazut o femeie mai inconstienta, egoista si tampita! Se crede foarte "smechera" chiar daca nu are mai mult de 8 clase, considera o "smecherie" sa nu vorbesti cu vecinii pe scara, sa nu iti faci prieteni, ci numai din cei dupa care sa poti profita, ceea ce eu detest... Doamne in viata mea nu am detestat mai mult pe nimeni, mai mult decat pe ea... A avut tupeul sa ii spuna baiatului meu cel mai mare, sa nu ma iubeasca ca eu sunt rea, ca vreau sa ii vand casa...si ca va dormii in garajdin cauza mea... etc... aproape un an mi-a trebuit sa-l conving pe copil ca nimic rau nu i se va intampla.Va mai spun eu pozne ale soacra-mi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...