Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Soacra !!!


Recommended Posts

Magnolia,ai perfecta dreptate.

eu una o ignor pe soacra-mea cu desavarsire. ea vb ,ea aude. cand deschide gura sa zica ceva eu ies din camera.si ce bine e asa![cheers]

 

 

 

 

 

,,Iaca id="red">si id="blue">eu id="yellow">peid="green"> aiciid="purple"> maid="red"> bagid="blue"> inid="yellow"> seama...id="green">poate id="purple">invatid="red"> siid="blue"> euid="yellow"> cate id="green">cevaid="purple"> deid="red"> la id="blue">cineva...id="yellow">sauid="green"> maiid="purple"> invata id="red">siid="blue"> altiiid="yellow"> deid="green"> la id="purple">mine,,id="red">

 

Did="red">aid="blue">nid="yellow">aid="green">

 

Christmasid="red">[*]

 


[*] Un fulg pentru seara de Craciun [*]id="blue">

[pegeam]

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 304
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Magnolia [asia]

 

Daca ne-am incuscri noi doua si i-ai face asa ceva fetei mele, probabil ca ne-am duce sa ne batem prin noroi, pe undeva. Macar sa se bucure altii de bataia noastra [il]

 

Dar am si eu un baiat si sper din tot sufletul sa nu ajung nici macar pe jumate din cum e fosta mea soacra sau actuala. [xx(]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anca,daca ai stii ce ma mananca sa apas butonul ala...........

tare-s curioasa sa vad ce se intampla si tu imi zici de gradinita .

mi-ai taiat tot cheful![:-)))]

 

 

 

,,Iaca id="red">si id="blue">eu id="yellow">peid="green"> aiciid="purple"> maid="red"> bagid="blue"> inid="yellow"> seama...id="green">poate id="purple">invatid="red"> siid="blue"> euid="yellow"> cate id="green">cevaid="purple"> deid="red"> la id="blue">cineva...id="yellow">sauid="green"> maiid="purple"> invata id="red">siid="blue"> altiiid="yellow"> deid="green"> la id="purple">mine,,id="red">

 

Did="red">aid="blue">nid="yellow">aid="green">

 

Christmasid="red">[*]

 


[*] Un fulg pentru seara de Craciun [*]id="blue">

[pegeam]

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by diadaniela

cred ca va raportez la moderator !sunteti off topic rau si stricati subiectul.Simina ,nu pe tine![pup],,Iaca id="red">si id="blue">eu id="yellow">peid="green"> aiciid="purple"> maid="red"> bagid="blue"> inid="yellow"> seama...id="green">poate id="purple">invatid="red"> siid="blue"> euid="yellow"> cate id="green">cevaid="purple"> deid="red"> la id="blue">cineva...id="yellow">sauid="green"> maiid="purple"> invata id="red">siid="blue"> altiiid="yellow"> deid="green"> la id="purple">mine,,id="red">Did="red">aid="blue">nid="yellow">aid="green"> Christmasid="red">[*]


[*] Un fulg pentru seara de Craciun [*]id="blue">[pegeam]
id="quote">id="quote">Multumesc!Eu ma mir ca inca nu sintem la ZZ!....
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca am reusit sa si rad... mda, deocamdata la 9 luni ale Carlei pot doar sa-ti arat cum a invatat sa faca cucu-bau (si triseaza, trage cu ochiul).

Draga Anca, nu pot sa fiu atat de toleranta si nici nu cred ca trebuie. Spui ca trebuie sa ignoram dar totusi aceste multe mici vorbe rele, critici, pretentii absurde se aduna si atata timp cat sunt un om matur, ma port frumos si platesc taxele chiar nu vad de ce sa le primesc. Nu consider ca soacra se afla intr-o pozitie de a-mi comenta mancarea, asa cum nici eu nu am comentat cand a pus odata prea mult oregano pe pizza si nu se putea manca - am inghitit o felie si basta - m-am comportat elegant si nu am comentat!

Si intr-adevar e un privilegiu sa avem grija de un copil dar TOTUSI avem obligatia de a-i creste si de a nu-i lasa in sant - daca ne-am hotarat sa facem copii ne asumam si responsabilitatea cresterii lor fara sa asteptam laude. Laude meritam cand am produs o persoana de succes, fericita, fara probleme.

Cat despre beneficiile aduse de prezenta soacrei la mine e asa: familia mea sau platesc. Nu mi-as lasa in veacul vecilor copilul cu soacra-mea, e iresponsabila si la sfarsit o sa-ti spun de ce.

Am inteles, dupa cum spuneam care e problema cu tonul tau, ti-am spus ca am mai intalnit cazuri.

 

scena cu socrella mea:

LA botez CArla a plans non-stop. In drum spre restaurant a baut bibe si in sfarsit a adormit iar cand am parcat soacra-mea intreaba "nu putem sa o lasam sa doarma in masina?" I-am raspuns frumos ca nu pot sa o las nesupravegheata intr-o parcare la 100m de restaurant. Ei bine s-a suparat. Si crede-ma ca am lasat-o balta, n-am mai comentat dar ea totusi ma tine minte ca i-am dat peste nas. Repet, am vorbit frumos de tot asta in conditiile in care ce propunea ea era... de neconceput. Ei?

 

J si Carla-saurus Rex (05.02.2006)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

JG,dar nu s-a oferit sa ramana ea sa supravegheze copilul?

sau era prea mare deranjul?

mai,mai ,ma mir cum naiba le trec asemenea idiotenii prin cap.

 

 

 

,,Iaca id="red">si id="blue">eu id="yellow">peid="green"> aiciid="purple"> maid="red"> bagid="blue"> inid="yellow"> seama...id="green">poate id="purple">invatid="red"> siid="blue"> euid="yellow"> cate id="green">cevaid="purple"> deid="red"> la id="blue">cineva...id="yellow">sauid="green"> maiid="purple"> invata id="red">siid="blue"> altiiid="yellow"> deid="green"> la id="purple">mine,,id="red">

 

Did="red">aid="blue">nid="yellow">aid="green">

 

Christmasid="red">[*]

 


[*] Un fulg pentru seara de Craciun [*]id="blue">

[pegeam]

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

soacra-mea ma barfeste la cine nimereste ca nu-i dau

ciorba copilului in fiecare zi.

dupa ea asta e de neconceput.

 

 

 

,,Iaca id="red">si id="blue">eu id="yellow">peid="green"> aiciid="purple"> maid="red"> bagid="blue"> inid="yellow"> seama...id="green">poate id="purple">invatid="red"> siid="blue"> euid="yellow"> cate id="green">cevaid="purple"> deid="red"> la id="blue">cineva...id="yellow">sauid="green"> maiid="purple"> invata id="red">siid="blue"> altiiid="yellow"> deid="green"> la id="purple">mine,,id="red">

 

Did="red">aid="blue">nid="yellow">aid="green">

 

Christmasid="red">[*]

 


[*] Un fulg pentru seara de Craciun [*]id="blue">

[pegeam]

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

diadaniela id="red">nu, o lasam acolo singura. MAi tarziu, acasa (ca sa intareasca cele spuse) a zis ca il lasa singur pe sotul meu si ca odata l-a gasit pe jos si ca probabil plansese pana nu a mai putut - era f linistita cand mi-a spus asta. Si sa vezi: nu mi-a tresarit un muschi pe fata. M-am dus la buda sa plang.

 

J si Carla-saurus Rex (05.02.2006)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...