Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Soacra !!!


Recommended Posts

Sa va povestesc de cele doua bunici ale mele, amandoua de peste 80 ani acum

 

- mama tatalui fica de doctori, scolita la Paris, a crescut cu trei slujnice in casa, citeste enorm, are casa ticsita cu carti

 

- mama mamei, n-a facut scoala deloc, era dintr-o familie cu 10 frati si asa era atunci, cei mari ii cresteau pe cei mici, a invatat sa citeasca femeie matura si n-a citit prea mult

 

Si au trecut anii, muuulti, si bunicile mele acum:

 

cea din partea tatalui cu toata cultura, superioritatea, cartile ei citite e SINGURA, s-a certat pe rand cu copii si nepotii ei, de nora nu mai vorbesc ca nu a acceptat-o in cei peste 40 de ani

 

bunica din partea mamei traieste la tara, copii, acum la pensie s-au strans pe langa ea, si nepoti, stranepoti, la ea e mereu "casa plina"

 

Eu ma simt privelegiata ca o am pe bunica mea de la tara cu toata intelepciunea si dragostea ei, chiar daca nu le-a capatat din carti pe toate astea.

 

cristiama

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 304
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cristimaid="blue">pai daca citesti carti nu e musai sa-ti si intre ceva in cap.....

e un fel..... de mai multe combinatii:

-citesti si intelegi

-citesti si nu intelegi nimic

-nu citesti si intelegi

-nu citesti si nici nu intelegi

 

e vorba si de caracterul fiecaruia,in final!si daca un om mai pune mana pe o carte are ceva sanse sa invete cate ceva....

parerea mea![:D]

sigur ca nu e o regula generala de nici un fel si nici faptul ca bunica cu scoala e mai scortoasa se aplica automat tuturor!

 

 

 

Tot ce se intampla,se intampla intotdeauna cu un motiv!

 

 

*GRUPUL FETELOR FANTASTICE*[grup] [i][flo] [floare3]

---------------------------------------------------

Vio,mamica de viitor "avionar" [avion]

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anca, cateva lucruri vreau sa-ti spun. Nu fac supozitii false, interpretez lucrurile pe care le spui tu, asa se deduce din ce spui, ca ai relatii bune cu toata lumea. Ca daca ne spui noua, ce si cum cu educatia, vorbesti din experianta??!! NU??? Si apoi si eu m-am purtat ca o doamna cu soacra, cand nu s-a mai putut, i-am spus ce am avut de spus dar apoi am avut intelepciune sa refac relatia. Deci nu esti numai tu o doamna!!! Si inca o data iti spun, te contrazici singura in ce spui!!!! Cu riscul de a ma repeta, cred ca esti mare "mestera " la vorba si trufasa pe deasupra. Tonul tau imi zgarie urechea. Daca nu esti exemplu intr-un anumit sens, cel mai bine sa nu dai sfaturi la altii. Cum spunea aseara sotul meu, care era langa mine si citea ce se scrie pe aici:"dupa roadele lor, ii cunosti pe oameni!!" Remarca ta cum ca voi fi o soacra.... nu-si are locul, ca nu ma cunosti, dar pt tine iti spun ca voi fi o soacra super, ca sunt prietena cu copii mei si le dau exemplu prin viata noastra de familie!

Si nu uita ce spune Biblia, "mandria merge inaintea caderii , iar trufia inaintea pieirii" si "ce seamana omul, aceea va secera"!!!

Mi-a placut mult atitudinea Karinei Bianca!!! (sper ca nu am gresit numele!). Pana la urma topicul a fost deschis pt a spune fiecare despre soacra ei, ca e buna, ca e rea, dar s-a dat in altceva si in afara subietului.

Si eu chiar am incheiat-o cu intrarea mea aici, pe topicul asta!!!

Sanatate si fiti fericite.

Persis

 

Manglutescu Persida

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutare,

mai de ce nu facem un top al soacrelor, sa vedem care e mai rea[alcool]

a mea o vreau pe primul loc la rautate, ca nu are asemanare[:D][zz]

revin cu amanunte.

Si eu ma gandeam sa ii fac cadou codul bunelor maniere, dar nu citeste, adica de cand o stiu de 9 ani nu am auzit sau sa fii vazut sa citeasca o carte[hagi], si e cadru didactic[bang][bang]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

soacra-mea citeste!

subtitrarea la telenovele![:D]

 

 

 

,,Iaca id="red">si id="blue">eu id="yellow">peid="green"> aiciid="purple"> maid="red"> bagid="blue"> inid="yellow"> seama...id="green">poate id="purple">invatid="red"> siid="blue"> euid="yellow"> cate id="green">cevaid="purple"> deid="red"> la id="blue">cineva...id="yellow">sauid="green"> maiid="purple"> invata id="red">siid="blue"> altiiid="yellow"> deid="green"> la id="purple">mine,,id="red">

 

Did="red">aid="blue">nid="yellow">aid="green">

 

Christmasid="red">[*]

 


[*] Un fulg pentru seara de Craciun [*]id="blue">

[pegeam]

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...